Патриотите с предложение лихвоточки да се ползват при плащане на местни данъци
Такова изменение е наложително, тъй като срокът е изтекъл през 2016 година, подчерта депутатът Христиан Митев
05 Октомври 2017, Четвъртък, 12:32 ч.
55 000 души чакат у нас да им бъдат изплатени тези компенсаторни средства
Депутати от Парламентарната група на „Обединени патриоти“ внесоха в Народното събрание Законопроект за лихвоточките, който дава нови възможности на правоимащите граждани.
„Удължихме срока, в който да могат да се използват като инструмент лихвоточките. Предвиждаме до 2018 година да се подават заявки, а до 2020 – да се изплащат“, посочи депутатът от НФСБ в групата на „Обединени патриоти“ Христиан Митев.
Той уточни, че такова изменение е наложително, тъй като срокът е изтекъл през 2016 година, а 55 000 души у нас чакат да им бъдат изплатени лихвоточките.
На второ място вносителите на законопроекта са предвидили възможността лихвоточките да се използват не само при закупуване на жилище от правоимащи, а и като платежен инструмент при местните данъци и такси. Това ще даде още една възможност правоимащите граждани да използват лихвоточките си.
На трето място сме предвидили възможността лихвоточките да бъдат наследявани, посочи още Христиан Митев. В законопроекта е предвидено всяка година от държавния бюджет да се заделят 20 млн.лв. за да бъдат изплащани компенсаторните средства.
В категории:
Политика
Професор Рачев с бомбастичен съвет за Созопол
Прогноза за времето и деликатно поверие за 19 юни
Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище
„Нефтохимик“ вкара втори отбор в Елитната юношеска група след драма с русенския „Дунав“
"Дивият звяр" Меси и неговата армия: Как за 10-секунди цяла Аржентина се сби за Лео
Тъжният край на една драма: Почина миньорът, който задуши болната си жена по нейна молба
"Никога няма да излезеш от затвора"
Какво се случва с децата от жестоката катастрофа в Горна Оряховица
18/06/2026, Четвъртък 18:40
0
Фатален полет с парапланер: 63-годишен мъж се оплете в жици и почина
Надуха цената на царевицата по плажа
Великобритания доставя 150 000 дрона на Украйна до края на 2026 г.
Какво става с Варна?! Мъж стреля и хвърля ножове
