Климатолог: Лятото се връща след седмица, температурите ще достигнат 24 градуса (ВИДЕО)
Октомври започва със студ, но нова топла вълна ще връхлети България в края на следващата седмица, прогнозира доц. Рачев
28 Септември 2017, Четвъртък, 04:26 ч.
Октомври започва с хладно време, но скоро ще ни връхлети нова топла вълна, прогнозира доц. Георги Рачев
Октомври започва със студ, но нова топла вълна ще връхлети България в края на следващата седмица. Ще бъдат измерени 24-25 градуса. Това каза в „Денят започва“ по БНТ климатологът доц. Георги Рачев.
„Предстои малко по-топъл октомври. Нормалните температури за месеца са между 10-13 градуса за по-голямата част от България. Очаква се средната месечна температура да бъде с около градус по-висока“, добавя климатологът.
„В сряда и четвъртък през следващата седмица ще има валежи в западна и Южна България, а в четвъртък и петък валежите ще обхванат по-съществено източната част на страната. Очаква се да постепенно да спре ръмежът и да се появи слънце. Събота и неделя се очаква повече слънце, но това ще доведе до ниски сутрешни температури“, уточнява доц. Георги Рачев.
„От 1 -3 октомври ще бъде малко по-хладно, след което започва по-спокойно есенно време. На 5 октомври предстоят най-високите температури - около 24 градуса. В София може да достигнат 19 градуса“, уточнява климатологът.
Според климатолога доц. Георги Рачев септември си отива относително топъл.
В категории:
Животът
Българинът промени предпочитанията си, вече иска голяма тераса, а не усвоени площи към стаите
Йотова започна консултации за служебен премиер с ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ
Змията, кучето и още 4 зодии ще имат много шансове за реализация на 4 февруари
Инвалидните пенсии изпревариха тези за стаж и възраст по данни на НОИ
Зъболекари на съд след изваждане на 11 здрави зъба на пациентка
Екшън в мазе в бургаския ж.к. "Зорница"
17-годишна бургазлийка пострада при зрелищна катастрофа
Усложнена пътна обстановка на 3 февруари
Банките спечелиха над 3,6 млрд. лева от комисионни и лихви
Ужасът на "Петрохан" - полицията подозира и ритуално самоубийство
Симеоновден през зимата: Какви поверия следват българите на 3 февруари
Сибирски студ скова България: Температурите падат до -14°
