Георги Гергов: Престъпление ли е да пия кафе с главния прокурор? (ВИДЕО)
15 Септември 2017, Петък, 10:00 ч.
Няма промяна в БСП, а има смяна, коментира пловдивският лидер на червените
Не виждам проблем в това да пия кафе с главния прокурор. Това каза в „Денят започва“ по БНТ лидерът на областната организация на БСП в Пловдив Георги Гергов, който бе освободен от ИБ на БСП след среща с Цацаров и Сашо Дончев.
„Скандалът в БСП започна още с идването на Корнелия Нинова. Ние имахме определени позиции и аз бях нещо като коалиционен партньор с Красимир Янков. Имахме разминаване с Михаил Миков, получи се на конгреса напрежение“, заяви Гергов.
„През тези 11 месеца, в които аз и другите колеги, които бяхме в бюрото и после бяхме освободени, видяхме, че не е това, което очакваме да се случи. Няма промяна, а има смяна. Няма лидерски екип, а има един лидер“, подчерта Гергов.
Според него, БСП не може да бъде партия на един човек.
„Тя е конгломерат от много лидери и това даде ясна картина на последните избори. Един месец преди това аз казах на Корнелия Нинова, че искам да напусна бюрото и нямам място в него. Тя реагира с думите, че сега не е моментът, ще се разберем. Началникът на кабинета ми се обажда два пъти и каза, че нещата не трябва да се случват и казах - добре, ще изкарам изборите. В следващия момент се получава повод защо главният прокурор е пил кафе при мен. Не виждам какъв е проблемът“, заяви лидерът на БСП-Пловдив.
„Ако аз искам да отида при някой и той ме приеме да пием кафе - престъпление ли е?! Това се надгради в тази една година, в която ние се разминаваме. БСП загуби изборите, а ГЕРБ не ги е спечелил. Ние загубихме, защото се изрязаха главите на знаещи, можещи лидери в партията поголовно“, каза още Гергов.
В категории:
Политика
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник
Молдова потъна в тъмнина заради срив в електромрежата на Украйна
Жените в живота на Димитър Рачков от първата голяма любов до предстоящата сватба
Българският футбол загуби още една легенда, почина Спиро Дебърски
Рибакина повали Сабаленка за титлата на Аустрелиън оупън
Еконт спира услуга
Радев с нова покана от ПП "Трети март", била създадена за него за изборите
Класическите пържени кюфтета стават сочни отвътре и хрупкави отвън с тайната на баба
Тя е бременна с 12-тото си дете, а дъщеря й с първото
Температурата в Москва падна под -20 градуса
Попфолк певицата Андреа открива нова творческа страница като художник
Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко
