Тази събота в Бургас ще се проведе демонстративен турнир по стрелба с лък
31 Август 2017, Четвъртък, 14:30 ч.
Автор: Флагман.бгТази събота /2 септември/ в Бургас ще се проведе Първи демонстративен турнир по стрелба с лък. Състезанието ще се проведе на футболния стадион в квартал Ветрен от 10:00 часа.
Негови организатори са BowHunting Bulgaria, Община Бургас, Българска федерация стрелба с лък и спортните клубове "Габарит" и "Белите акули".
Над 30 стрелци от София, Пловдив, Стара Загора, Русе, Разград, ще мерят сили в стиловете "Компаунд" и "Рикърв". Представители на града домакин са: Данаил Грозев, Антон Чиликов, Страхил Стоянов, Живко Иванов.
Класиралите се участници ще бъдат официално наградени в 14:30 часа.
След това всички гости и зрители ще имат възможност да се докоснат до този прецизен спорт, опитвайки точния си мерник по атрактивните 3D мишени /мечки, лисици, зайци, диво прасе, птици/.
Организаторите осигуряват безплатни опити за всички, които желаят да изпробват своята точност на различни стрелкови дистанции и да се запознаят с иновативните технологии по изработката на професионалните лъкове.
За всички малки стрелци /Archery/ треньорите са подготвили грамоти за участие.
В категории:
Бургас
Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика
Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик
Мадрид прати 3000 жандармеристи в Сеута след мигрантския щурм
Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта
Трамвай излезе от релсите в София
10 дни след бурята Пловдив още е затрупан с клони и дървета
Златната виза разпали имотен бум в Гърция, чужденци наляха милиарди
Три години или повече: Кога е разумно да сменим смартфона
Тони Стораро избухна срещу райския газ: Безобразно е! Аз пея, те дишат балони пред мен
AI превзема офисите, но човешките умения решават кой ще запази работата си
В разгара на лятото доматите поскъпнаха с 16% на борсите
Безпрецедентно: Унгария спря единствената си АЕЦ заради пресъхващия Дунав
02/08/2026, Неделя 12:30
0
