×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Астрономическата есен настъпва на 22 септември в 21:19 ч.
  • Петият вот на недоверие към кабинета "Желязков" влиза за обсъждане в НС
  • Правителството ще решава за отчуждаването на имоти за изграждане на жп линията Видин - София
  • 1400 туристи бяха евакуирани от Мачу Пикчу
  • Остават броени дни до концерта на Енрике Иглесиас в София
  • Президентът на Румъния: Изборите в Молдова са спор между Изтока и Запада
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дачич към Скопие: Някои неща не се правят на приятели!


22 Август 2017, Вторник, 20:32 ч.

"Знаем всичко, и какво сте договаряли, и какво сте договорили"

Решението на Сърбия да изтегли персонала от посолството си в Македония всъщност представлява послание към Скопие, че "знаем всичко, и какво сте договаряли, и какво сте договорили", а това е нещо, което не се прави на приятели, заяви сръбският вицепремиер и външен министър Ивица Дачич.

Той обаче подчерта, че Сърбия желае добри отношения с всички държави в региона с цел мир и стабилност. По този начин по думите му Сърбия желае да успокои възникналата ситуация с Македония, която не се основава на предположения, а на недвусмислено установени действия, които говорят за засилено офанзивно действие срещу Сърбия, пише сръбският „Блиц“, цитиран от Днес

Дачич съобщи, че сръбският президент Александър Вучич ще разговаря утре по телефона с македонския премиер Зоран Заев, а самият Дачич ще разговаря по телефона с колегата си Никола Димитров. От своя страна сръбският премиер Ана Бърнабич ще има възможност да се срещне със Заев в рамките на международен форум през следващите дни.

По повод заявеното от македонското правителство, че по въпроса за кандидатурата на Косово за членство в ЮНЕСКО те ще се ръководят от позицията на повечето страни от ЕС, Дачич отбеляза, че ако Сърбия имаше позиция като тази на ЕС, то със сигурност можеше да отмени решението си и да признае Македония под името, което се използва за нея в Брюксел – Бивша югославска република Македония /БЮРМ/.

Дачич каза, че няма нищо странно в това, че Македония ще подкрепи членството на Косово в ЮНЕСКО, но цитирайки германския канцлер Ангела Меркел, посочи, че "такова нещо не се прави на приятели".

Той заяви, че Сърбия знае какво се случва в Македония и че в това несъмнено е включен чужд фактор.

Ние знаем какво са решили, какво правят и какво ще правят, каза сръбският министър. Той добави, че целта на Сърбия не е да съобщава подробности, защото целта не е да се водят "специални войни", а да има добросъседски отношения.

Дачич заяви, че "никаква опасност не заплашва Македония откъм север".

"Не оспорваме техния език, признали сме ги под конституционното име, не оспорваме тяхната нация, това, че църквите имат проблем, не е въпрос на държавата и нямаме никакви териториални претенции", каза Дачич.

В категории: Животът


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
552-ма са починали в България това лято заради жегите 552-ма са починали в България това лято заради жегите Страната ни е на осмо място в Европа За пръв път след 18 години - отново бяха забелязани бездомни кучета в Бургас За пръв път след 18 години - отново бяха забелязани бездомни кучета в Бургас Бургас от годината е сочен като добър пример за справяне с проблема с бездомните животни. Няма място за паркиране, а тази трошка гние тук от зимата, гневят се в ж.к."Лазур" Няма място за паркиране, а тази трошка гние тук от зимата, гневят се в ж.к."Лазур" Примерът от „Зорница“ показва, че когато се действа – има резултат Продават тази емблематична за София сграда Продават тази емблематична за София сграда Тя е cтpoeнa пpeз 80-тe гoдини нa минaлия вeĸ Ахтопол с нов физкултурен салон Ахтопол с нов физкултурен салон Инвестициите на община Царево в Ахтопол ще продължат с: нова отоплителна система за училището и ново дворно пространство, каза Марин Киров В Гърция превъртяха играта - безплатно узо и евтини стаи през септември В Гърция превъртяха играта - безплатно узо и евтини стаи през септември Цените падат драматично Неомарксистки трансджендър организации опитват да завземат Америка отвътре, сочи разследване на ФБР Неомарксистки трансджендър организации опитват да завземат Америка отвътре, сочи разследване на ФБР Касае се за политическа субверсия, която цели да промени изконно социалната структура на Америка с оръжие. Ситуацията е повече от опасна Задържаха много злато на границата Задържаха много злато на границата Контрабандните златни изделия са иззети „Мотивите са писани с ChatGPT”: Дебатът по вота на недоверие нагорещи страстите в парламента „Мотивите са писани с ChatGPT”: Дебатът по вота на недоверие нагорещи страстите в парламента Опозицията е подготвила QR код, чрез който всеки може да се запознае с мотивите – 81 страници срещу завладяната държава Съдбоносен край на месеца за Скорпион, Овен и Дева Съдбоносен край на месеца за Скорпион, Овен и Дева Звездите ви обещават победа и заслужено признание
Астероид с размерите на небостъргач се приближава към Земята Астероид с размерите на небостъргач се приближава към Земята В момента в Слънчевата система има 1 362 002 известни астероида Столичният тиктокър Бобко заплашва наред в Бургас, вижте видео от провокациите му Столичният тиктокър Бобко заплашва наред в Бургас, вижте видео от провокациите му Столичното камикадзе се завърнал обратно в Бургас, за да отмъсти, тъй като му репатрирали колата, неправително паркирана до ЦУРК-а Започва се! "Алтернатива за Германия" оглави национално проучване Започва се! "Алтернатива за Германия" оглави национално проучване Партията, която всички в Европа очаквано наричат "екстремистка" заради борбата срещу миграцията, е първа политическа сила, ако изборите са днес Убийството, което разтърси САЩ е заради интимни подбуди! Появи се сензационен разговор между стрелеца и "голямата му любов" Убийството, което разтърси САЩ е заради интимни подбуди! Появи се сензационен разговор между стрелеца и "голямата му любов" Консервативните възгледи на Чарли Кърк относно сексуалността са причина за покушението срещу него... Журналист със сензационно разкритие: Украинец е задържан за дрона над президентската резиденция в Полша Журналист със сензационно разкритие: Украинец е задържан за дрона над президентската резиденция в Полша Инцидентът може да се определи като не особено опасен Тръмп пристигна във Великобритания, визитата доведе до арести Тръмп пристигна във Великобритания, визитата доведе до арести Четирима са заподозрени в разпространение на злонамерени съобщения Везните да се доверят на интуицията си, а Рибите да внимават с авантюрите Везните да се доверят на интуицията си, а Рибите да внимават с авантюрите Хороскоп за деня –17 септември 2025, сряда 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже 55-годишна призна, че е преспала с 800 мъже Андреа не е срамежлива Газа гори, ООН обвини Израел за геноцид Газа гори, ООН обвини Израел за геноцид  Властите в Ерусалим обаче категорично отхвърлят доклад на Независимата международна комисия за разследване Невиждана жестокост - млад баща уби 11-месечното си дете Невиждана жестокост - млад баща уби 11-месечното си дете Бруталната агресия е излъчена на живо в социална мрежа, кадрите вече са изтрити, но едно семейство се разпадна за миг
Васил ТЕРЗИЕВ Васил ТЕРЗИЕВ Хубавите градове имат хубави общества, не само хубави тротоари и градинки Виц на деня Виц на деня При психолога:
- Вечер оставяйте всички ваши проблеми зад вратата на апартамента!
- Докторе, а дали жената ще е съгласна да спи на стълбището?
Виц на деня Виц на деня При психолога:
- Вечер оставяйте всички ваши проблеми зад вратата на апартамента!
- Докторе, а дали жената ще е съгласна да спи на стълбището?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук – Как блондинка се опитва да убие риба?
– Слага я във вода и чака да се удави.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори