Литийно шествие в памет на жертвите на Баташкото клане
14 Май 2017, Неделя, 12:25 ч.
Литийно шествие в памет на загиналите в Баташклото кламен се организира днес пред Историческия музей в града. Организаторите споделят, че целта на шествието е да се извърви пътят до всяко паметно място от април 1876г., както и да се изрази признателност пред подвига и саможертвата на батачани.
Шествието ще се води от местния отец, съпроводен от няколко деца с венци. Батачани ще вървят сред тях. Организаторите се надяват и хора от цялата страна да се включат в шествието. Понеже шествието е дълго, всеки може да се включи в своеобразния поход на всеки етап. В събитието ще устава и председателят на парламента Димитър Главчев.
По време на Априлското въстание в Батак са избити хиляди българи, като точната бройка и до днес е неясна. Останките им са погребани в църквата-костница „Света Неделя“.
България с втората най-висока инфлация в ЕС, достигна 6,3% през май
Само на 19 години, с няколко месеца стаж зад волана, но с диагноза "БМВ": Хванаха шофьорка с над 10 фиша да дрифтира (ВИДЕО)
МВР ще лови джигити с дронове
След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна?
Спад на еуфорията: Цените на селските и извънградските имоти се успокоиха
Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж
DeepSeek вече е най-скъпият старпът в Китай в областта на AI
Националната следствена служба с нов директор
Шок за зрителите: Игри на волята с нова водеща, Ралица Паскалева е аут
17/06/2026, Сряда 12:14
0
Тежка катастрофа край Якоруда, трима са ранени, а двама загинаха
Три зодии постигат заветните си мечти до няколко дни
Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта
