ГЕРБ и Обединените патриоти продължават разговорите за бъдещия кабинет
ГЕРБ и Обединените патриоти се очаква да започнат работа по коалиционното споразумение за управление през следващия мандат
18 Април 2017, Вторник, 10:12 ч.
Предвижда се запазване на данъците и двойно увеличение на учителските заплати до 2021 г.
ГЕРБ и Обединените патриоти се очаква да започнат работа по коалиционното споразумение за управление през следващия мандат, съобщава БНТ.
Преди празниците двете политически формации подписаха управленска програма, която обхваща цял четиригодишен мандат - до 2021 година. В нея е заложено минималната пенсия да достигне до 200 лева от първи октомври тази година, в рамките на мандата минималната работна заплата да стане 650 лева, а средната - 1500.
Предвижда се още запазване на данъците и двойно увеличение на учителските заплати до 2021 г. В сферата на сигурността е заложена политика за недопускане и връщане на незаконно пребиваващи чужденци, борба с престъпността и корупцията, повече полицаи в малките населени места. След изготвянето на подробно коалиционно споразумение се очаква да стане ясен и съставът на проектокабинета, който ще бъде предложен на 44-ото Народно събрание. Засега се знае само, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е кандидат за премиерския пост. Депутатите от новия парламент ще положат клетва утре сутрин на първото си пленарно заседание.
В категории:
Политика
Сложете това в пералнята и дрехите ще ухаят по-дълго
Хрупкави пържени картофи като в ресторант: тайната е в тази лесна техника
Оптична илюзия разкрива на колко години сте психически
Сложете това в пералнята и дрехите ще ухаят по-дълго
03/05/2026, Неделя 17:20
0
Тази зодия я чака важен разговор до дни
Сензационен обрат с Гришо?
Гурбетчия отиде на среща с "красавица", отвори му Юлиян
Чудна баница със сирене: тайната й
03/05/2026, Неделя 15:40
0
Почина Петър Димов
Тази зодия ще има голям късмет в началото на май
Хрупкави пържени картофи като в ресторант: тайната е в тази лесна техника
03/05/2026, Неделя 14:15
0
Бургаски талант защити черен колан
От властите с позиция за огромното свлачище на пътя Смолян - Пампорово
Зинедин Зидан отряза Реал Мадрид
