×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ръст на гратисчиите в градския транспорт: Момче от "Меден рудник" пътува с картата на баба си, възрастен бургазлия се прави на жена


Ръст на гратисчиите в градския транспорт: Момче от "Меден рудник" пътува с картата на баба си, възрастен бургазлия се прави на жена
Съвсем скоро контрольорите ще бъдат снабдени с мобилни устройства за проверка на електронните карти
04 Март 2017, Неделя, 01:40 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Глобата за нередовен пътник остава 10 лева



Броят на пътниците, опитващи се да се возят безплатно в автобусите на интегрирания градски транспорт, расте главоломно. Откакто е въведена системата за електронно таксуване, гратисчиите са станали с близо 10% обяви управителят на „Бургасбус” инж. Петко Драгнев.

„За жалост след въвеждането на електронната билетна система наблюдаваме повишаване на гратисчийството. Най-често правилата за таксуване нарушават младежите. Те по една или друга причина търсят всевъзможни начини за избягване на валидиране на картите си. Не са редки и случаите, в които дори възрастни хора се опитват да измамят системата”, обясни Петко Драгнев пред Радио "Фокус".

От общинската фирма-превозвач са разпоредили на служителите си в автобусите да бъдат по-бдителни и да засилят проверките на билетите и пластичните карти. Част от кондукторите няколкократно са влизали в пререкание с младежи за опитите от тяхна страна да заобиколят правилата. „Момче от „Меден рудник“ постоянно се опитва да пътува с картата на баба си. Възрастен мъж без опит в чекирането на пластичната карта също пробва да мине гратис с карта, на която има снимка на жена“, споделят кондукторите.

„В най-скоро време всички кондуктори в автобусите ще бъдат снабдени със специални мобилни устройства за проверка на пластичните карти. По този начин смятам, че много скоро проблемът с тази порочна практика ще бъде елиминиран”, категоричен е управителят на общинския превозвач.

За момента глобата за нередовен пътник остава 10 лева. Ако гратисчията не заплати сумата на място, пластичната му карта се отнема и се връща тогава, когато покрие санкция от 20 лева в Билетния център.

В категории: Бургас


17
Коментара по темата
17.
Бург
06.03.2017 12:25:59
0
3
Крайно време е градския транспорт да стане безплатен, както е в редица европейски градове, в това число Букурещ!!!
16.
Бургазлия
06.03.2017 07:03:56
1
0
За нарушителите акт от община Бургас поне 50 лв.и ако не го плати няма право на градини, соц.помощи и всички други. Повече служители от общински ред ще ти трябват чичо кмет и ще влезе в релси народа прост!!!
15.
ico
06.03.2017 00:31:24
0
2
do tam ni dovede socialnata politika na upravnicite
kakvo kato v burgas vi se padna kmet 1/1mil
durjavata nakara horata da stignat do krainosti ...
predstavqte li si vmesto da si plati biletche ot 1l, predpochita da stane za smqh....
14.
клакм
05.03.2017 23:45:05
0
4
Има един трик с картата където го правя и не ми взима пари от картата
13.
до 12
05.03.2017 21:47:08
2
4
Аз съм тъпа кондукторка 100кг.съм и 1,90см само да ми паднеш в ръцете лайнарче ще ти изкарам червата през гъза
12.
morski
05.03.2017 19:08:52
4
10
А защо тъпите кондукторки са още в автобусите нали щяха да ги махат, браво на тези, които пътуват гратис. Това заслужават за унижението, което ни спретнаха. И дано ги осъдят бургасбус и кмета за тормоза над гражданите!
11.
Диян Тончев Камбаната
05.03.2017 18:49:49
0
0
Аз и Славчо Жеков Ярето винаги си купуваме билет.
10.
флагмана модератор до №9
05.03.2017 17:51:05
1
5
Марешки ? ! !! Какъв Марешки , той не е наш спонсор , само в Инса ще ходиш да пълниш , на Марешки бензинът е фалшив. И пак да напомним на нашите читатели , че ако хвалят конкуренцията на нашите спонсори, директно им трием коментарите
9.
Nk
05.03.2017 16:12:12
1
12
Току-що заредих при Марешки бензин 1.86лв/л. И не се чака по-вече от 5-10мин. Монопола в Бургас май отива в историята.
8.
Очаквайте скоро
05.03.2017 15:03:38
7
12
Безплатни автобуси в Бургас. ГЕРБ го обмислят в момента.
7.
кмета
05.03.2017 15:01:05
3
11
Понеже много хора искаха да се върне 211 специално за тях наредих да се пусне нов автобус Б211 . За целта обаче малко ще трябва да увеличим данъците и билетчето . Щото новите автобуси ,които съм ги поръчал някой трябва да ги плати . Така ще изпълня и мечтата на много хора , да сме като София, но не по заплати , да не ме разберете погрешно.
6.
Bulgaricus Bacilicus
05.03.2017 14:57:45
4
7
Бай Ганя циганина винаги гледа аванта да има.
5.
опаля
05.03.2017 14:32:52
3
12
а ма Драгньо още ли не е уволнен??? ахаха. Ай де бе Митьо фафличке айде вземи се в ръце да думне бушона , че да не думнеш ти от тея далавери.
4.
Бай Ганьо
05.03.2017 14:20:38
10
11
Аве ей като не ви се плаща за автобуса тръгвайте пеша мизерници.
3.
СОЛАРИС хайку
05.03.2017 14:01:20
3
13
Ква е ИГРАТА за чичко Кмет комисион и ПАРАТА за вас гъчкане с ТЪЛПАТА
2.
оффф...
05.03.2017 13:50:13
1
27
До скоро живеех в София - там 90% от хората пътуват гратис. Още когато обясниха новия начин за разплащане в Бургас за първи път, вече знаех, че и тук ще се появят такива. А това значи, че приходите на БургасБус ще паднат. Остава и да вдигнат цената на билета като в София и тогава ще сме станали също толкова тъпи като софиянците...
1.
Буй с голям хуй
05.03.2017 13:40:12
7
14
Боли ме хуят!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пътна помощ от мелето на АМ "Тракия" отговаря: Сумата е висока за хора, които не разбират! Пътна помощ от мелето на АМ "Тракия" отговаря: Сумата е висока за хора, които не разбират! Внушенията, че сме злоупотребили с клиента, са клеветнически – работата беше извънредно сложна и документирана с фискален бон, твърди собственикът на „НК Асист“ С този лесен трик почиствате загорели съдове без търкане и препарати С този лесен трик почиствате загорели съдове без търкане и препарати Домашен метод, който спестява време, усилия и пари – само с 2 съставки от кухнята Издадоха тайната: Рецепта за крехко и вкусно агнешко, което се топи в устата Издадоха тайната: Рецепта за крехко и вкусно агнешко, което се топи в устата Гарантираме ви, че всички у дома ще останат очаровани и ще оберете овациите за шедьовъра си Бургас възстановява една от най-красивите си сгради с над 150-годишна история Бургас възстановява една от най-красивите си сгради с над 150-годишна история Сградата на Презенти се реставрира спешно след падане на части от фасадата Скандалната Мис България Елизабет Кравец яхна ултраскъпа кола Скандалната Мис България Елизабет Кравец яхна ултраскъпа кола Тя позира до новото си возило, а всички се чудят кой го е платил Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Клеветата не е позиция, фактите обаче са Депутатът от ПП-ДБ Йордан Иванов проговори за отношенията си с арестувания митнически шеф Депутатът от ПП-ДБ Йордан Иванов проговори за отношенията си с арестувания митнически шеф Не познавам човек на име Паскал. Не познавам и лице с фамилия Банкова, твърди депутатът от ПП-ДБ 125,7 млн.лв. е бюджетът на Община Несебър, ето как ще бъдат разпределени парите 125,7 млн.лв. е бюджетът на Община Несебър, ето как ще бъдат разпределени парите Плувен басейн, нови паркинги, модернизация на училищата в Несебър, Равда и Свети Влас, реконструкция и изграждане на улици с тротоари и още много проекти са залегнали в капиталова програма Хванаха жена, нафиркана до козирката зад волана - дрегерът й удари 3,25 промила алкохол в кръвта Хванаха жена, нафиркана до козирката зад волана - дрегерът й удари 3,25 промила алкохол в кръвта Заедно с нея в колата е бил и съпругът ѝ Кара с превишена скорост, а катаджиите не го глобяват Кара с превишена скорост, а катаджиите не го глобяват Актьорът Ненчо Илчев е над закона
Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори