×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Семир Абу Мелих: Влизам в НС само срещу преференциална подкрепа. Каузата ми е демонополизацията на Здравната каса!


Семир Абу Мелих: Влизам в НС само срещу преференциална подкрепа. Каузата ми е демонополизацията на Здравната каса!
Семир Абу Мелих е сред най-разпознаваемите лица на ГЕРБ в региона, ходът, който предприема е без аналог в съвременната политическа история
24 Февруари 2017, Петък, 08:49 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Иван КОЛЕВ

Призовавам бургазлии да ме подкрепят, за да съборим монопола на Касата, каза кандидат-депутатът от ГЕРБ

„Влизам в парламента единствено, ако получа преференциална подкрепа“. Това каза в интервю за Флагман.бг кандидат-депутатът от ГЕРБ Семир Абу Мелих.

Той заема шесто място в листата на партията за Втори МИР, което при сегашната ситуация изглежда напълно избираемо. Абу Мелих обаче гарантира, че ще се откаже от правото си да стане част от 44-ото Народно събрание, ако не получи преференциална подкрепа. Т.е. - да има минимум 7 % от общия брой гласове за ГЕРБ в Бургаска област, което ще му позволи да активира възможността за разместване на листата.  По груби изчисления ще са му необходими между 4 и 5 хил.гласа – изключително амбициозна цел.

„Ако трябма да стана депутат, защото ГЕРБ получи 6 мандата в Бургас, няма да вляза в Народното събрание. Ще се оттегля, за да влезе следващият в листата. Единствената възможност да попадна в НС е да събера преференциален вот. Моята кауза е демонополизацията на Здравната каса. Търся тази подкрепа, за да е ясно, че ако бъда в следващия парламент, битката срещу монопола на Касата няма да е само моя борба, а например на 10 хил. бургазлии, които са ме подкрепили преференциално“, заяви Семир Абу Мелих.

Ходът на Семир Абу Мелих е без аналог в съвременната политическа история. За пръв път кандидат-депутат си постави определена цел и търси подкрепата на гражданите, залагайки цялата си политическа кариера.  

Той е едно от най-разпознаваемите лица на ГЕРБ в региона. През 2014 година спечели близо 1600 преференциални гласа, а повече от него имаше единствено водачът Ивелина Василева и Снежина Маджарова, чийто резултат обаче беше обяснен с феномена 9/9.

Действията на Семир Абу Мелих са изключително смели и са част от последователната работа на бургаския политик през последните три години. Той се бореше за падането на монопола на Здравната каса и в 42-ото, и в 43-ото Народно събрание. Абу Мелих се аргументираше многократно защо е необходима демонополизацията и бе категоричен, че ако това се случи цялата здравна система ще се промени неузнаваемо.

Само след няколко години ще се чудим как сме се лекували при сегашната ситуация. Тогава пациентът ще стане Господар на системата и ще получава най-доброто“, категоричен бе Семир Абу Мелих. Бившият депутат изтъкваше сериозната промяна в Холандия, която се случи след падането на монопола на тяхната каса. В Ниската земя е най-добре работещата здравна система в Европа. 

Каква е оценката на Семир Абу Мелих за реформите в здравния сектор и възможно ли е Бургас да има Медицински университет, очаквайте след малко във Флагман.бг!

В категории: Политика


Тервел ИЛИЕВ Ева Кикерезова напусна БНТ Ева Кикерезова напусна БНТ 29/01/2026, Четвъртък 07:40 0
България Всички новини
Истинският символ на Бургас са морските вълци като капитан Преснаков, на когото е кръстен остров Истинският символ на Бургас са морските вълци като капитан Преснаков, на когото е кръстен остров Легендарното плаване на кораба „Аурелия“ през 1977–1978 година се превръща в изпитание не само за професионализма му, но и за нервите, смелостта и инстинкта му за самосъхранение България излиза от конституционна криза, Андрей Гюров и ПП-ДБ влизат в капана България излиза от конституционна криза, Андрей Гюров и ПП-ДБ влизат в капана Анализатори предупреждават, че отговорността може да се стовари върху тях без реално да могат да променят нещо, за да са честни изборите Търсил ли е Румен Радев кмета на Карнобат за новия си политически проект Търсил ли е Румен Радев кмета на Карнобат за новия си политически проект Президентът може да разчита на мен по отношение на организацията на изборния процес, аз съм избран за кмет, за да си свърша работата, заяви категорично Георги Димитров Защо новият премиер Андрей Гюров кара бургаско БМВ Защо новият премиер Андрей Гюров кара бургаско БМВ Подуправителят на БНБ и почти сигурен министър-председател днес се качи зад волана на джипа след консултациите с президента Илияна Йотова Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват Парламентът сложи край на антикорупционната комисия окончателно, функциите ѝ се разпределят между три институции Бургас в Топ 3 на поскъпване на имотите, само за половин година цените скочили с 18 % Бургас в Топ 3 на поскъпване на имотите, само за половин година цените скочили с 18 % Средната цена за кв. метър в морския град вече е 1798 евро, има отчетлив ръст и в перлата Свети Влас Правната комисия ограничи секциите в чужбина: какво означава това за вота зад граница Правната комисия ограничи секциите в чужбина: какво означава това за вота зад граница На фона на остър институционален спор депутатите приеха на първо четене промени в Изборния кодекс, с които се намалява броят на изборните секции извън държавите от Европейския съюз до 20 Министър Кирилов утвърди концепция за въвеждане  на здравната култура сред децата и младежите Министър Кирилов утвърди концепция за въвеждане на здравната култура сред децата и младежите Новата рамка обхваща всички образователни етапи и поставя акцент върху превенцията, психичното здраве и изграждането на здравни навици Доналд Тръмп предупреди Иран за по-тежка атака при липса на ядрено споразумение Доналд Тръмп предупреди Иран за по-тежка атака при липса на ядрено споразумение Американският президент заяви, че към Иран се насочва мащабна военноморска групировка и призова Техеран да приеме преговори без условия Ексклузивно! Говори адвокатът на опозорена бургазлийка от платения порноканал с 50 хил.зрители Ексклузивно! Говори адвокатът на опозорена бургазлийка от платения порноканал с 50 хил.зрители Известно ми е, че има и други жертви, казва подзащитният пред наш репортер 
Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Съд в Париж осъди Жоел Герио на четири години затвор след дело с широк обществен отзвук във Франция Това ли е новият ред на света? Това ли е новият ред на света? Разгледайте внимателно тези два фотоса    Представителката на Минесота е била нападната с инжекция с неизвестно вещество по време на събитие Представителката на Минесота е била нападната с инжекция с неизвестно вещество по време на събитие Темата на срещата е била присъствието на федерални имиграционни служители в града Секс за 150 лв. на час: Шокиращи разкрития по делото за клуба „Силикон“ Секс за 150 лв. на час: Шокиращи разкрития по делото за клуба „Силикон“ Собственикът на еротичния бар Димитър Донов, управителят на заведението Николай Димитров и Алит Алит от Варна, за когото се твърди, че е извършвал сводническа дейност, застанаха за последен път пред Районния съд Граничен полицай простреля човек Граничен полицай простреля човек Инцидентът се случва в малкия град Аривака, а разследването може да отнеме време Испания легализира половин милион мигранти, за да попълни недостига на работна ръка Испания легализира половин милион мигранти, за да попълни недостига на работна ръка Вижте какви мерки се прилагат Това е най-евтината туристическа дестинация в Европа, нощувката е максимум 40 евро, а бирата - 2 евро Това е най-евтината туристическа дестинация в Европа, нощувката е максимум 40 евро, а бирата - 2 евро Става въпрос за Сараево  Изненадващ фаворит за вътрешен министър в служебния кабинет Изненадващ фаворит за вътрешен министър в служебния кабинет Емил Ганчев е бивш заместник-министър на вътрешните работи в служебния кабинет на Стефан Янев през 2021 година Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта Жулиенът, рецептата за който ще споделим по-долу, е горещо ястие от френски произход, в което съставките (обикновено гъби, пилешко месо или морски дарове) се нарязват на ситно и се пекат в кремообразен сос под коричка от сирене Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Много хора смятат, че колкото повече дрехи натъпчат, толкова по-икономично ще бъде прането. Други пък пускат пералнята почти празна, за да „не се мачкат“ дрехите. И в двата случая резултатът не е добър
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня Той:
- В джоба ти намерих патрони и бележка на арабски.
Тя:
- Идиот, това са анални свещички и рецепта от доктора.
Виц на деня Виц на деня Докторе, не мога да издържам повече на тази диета! По време на с*кс отхапах на мъжа ми ухото!
- Бели кахъри, не повече от 40 калории.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При младите самоубийството е зов за помощ, а при старите - само молба за смърт
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори