×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Апелативният съд оправда екскмета на Царево Петко Арнаудов


Апелативният съд оправда екскмета на Царево Петко Арнаудов
Прокуратурата обвини Арнаудов, че е ощетил общинската хазна с над 130 хиляди лева
02 Декември 2016, Петък, 08:23 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Иван КОЛЕВ

Според обвинението през 2005 г. той е нарушил служебните си задължения и е сключил неизгоден договор за общината


Бившият кмет на Царево Петко Арнаудов бе оправдан по обвинение за длъжностно престъпление и превишаване на правата си и от втората съдебна инстанция. Решението на Апелативен съд –Бургас потвърждава присъдата на окръжните съдии, според които ексградоначалникът на Царево е невинен.

Прокуратурата обвини Петко Арнаудов, че с действията си в качеството си на кмет е ощетил общинската хазна с над 130 хиляди лева, като продал частен общински имот от 424/794 кв. метра идеални части за сумата от 31 800 лева. Според обвинението през 2005 година той е нарушил служебните задължения и с цел да набави за частна фирма облага е сключил неизгоден договор за общината. Окръжният съд обаче прецени, че Арнаудов не е извършил престъплението и отхвърли и гражданския иск на община за претърпени вреди за 130 000 лв. Недоволна от оправдателната присъда прокуратурата протестира постановения съдебен акт пред Бургаския апелативен съд.

Въззивната инстанция споделя аргументите на решаващия съд, защо не възприема тази обвинителна теза. Според въззивния състав осъдителната присъда, не може да почива на предположения, а на несъмнено доказано обвинение. Становището на апелативните съдии е, че анализът на събраните доказателства не води до несъмнен извод за наличието на пряк умисъл и специална цел в действията на бившия кмет на Царево. Цената на продадения имот е определена от лицензиран оценител, продажбата е осъществена на посочената цена, която е била най-висока от всички продадени общински имоти, дори след решения на общински съвет, дори след търг и конкурс. Не е несъмнено доказано, че целта на действията на Арнаудов е била облагодетелстване на частната фирма. Липсата на извършено престъпление води до следващия правилен извод – за отхвърляне като неоснователен на предявения граждански иск от община Царево. При извършената цялостната служебна проверка на протестирана присъда въззивният съд не е установил допуснати съществени процесуални нарушения при разглеждане на делото. Втората инстанция счита, че проверената присъда е законосъобразна и правилна и следва да бъде потвърдена

Решението подлежи на обжалване пред ВКС.

В категории: Темида , Царево


15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
до 14
13.12.2016 12:04:17
0
6
Това г-жа Донка Прокопова може да го потвърди. Тя преподаваше български език в Приморско и много често влизаше в дирекцията при Налбантов.
14.
Прав е Георги Людиев
13.12.2016 12:02:05
0
6
Училището в Приморско
13.12.2016 11:58:23

Рейтинг:
0
Да, знам го Георги Людиев. Той продаваше закуски в училището и директора много пъти го е викал в дирекцията да му се хвали за учителките.

8.
Дирекцията на училището в Приморско
13.12.2016 09:07:43
Георги Людиев веднъж се оплака: Седя си аз в дирекцията на дивана и директора Налбантов влиза гол наметнат с една хавлия. Беше се къпал и идваше от банята, която беше в коридора на учителската стая. Взе да се бърше пред мен с хавлията. Чекнеше се наляво надясно. По едно време ми се нагъзи и започна да си бърше гъза, а гъза му на един метър от главата ми и хич не му пука от мен - дали ми е приятно, дали ми е неприятно да го гледам... Пълен изрод и ексхибиционист, боклук с боклук!
13.
122
03.12.2016 11:09:30
0
2
който работи по поръчка се издига в кариерата,отива в София...
12.
zapoznat
03.12.2016 11:07:46
0
3
Дарин Христов работи по поръчка на главния, н полицията, той си е полицайче бопаджийче. Това го знае всеки.
11.
t678
03.12.2016 08:40:23
0
3
системата корумпира и лапчев подобно на петко и петко се дискредитира сам благодарение на обкръжението си и егото си и лапчев така нищо за града само за наште ваште от нашите. такава държава и на вас и на нея, отдавна ботев е написал тук свестните смятат за луди,но тук свестните наистина полудяха или изчезнаха и откриха възможности на сребролюбци да се правят на родолюбци никой не милее за царево всичко което се прави и е направено е в нечий интерес .помним бизнесмените при петко и сегашните бизнесмени,айде нема нужда!гротески
10.
ургарски тарикат
02.12.2016 21:55:46
0
7
Мона Лиза и компания си направиха добре сметката : вкарват в панделата Арнаудов и БСП изчезва от политическата карта, да ама не в Бургас все още има магистрати, които не се се подават на политически натиск.Темида все още я има. А да не забравяме и хората ,които бяха натискани и преследвани по различни начини от тази мутрагенска компания какво направиха на изборите,простичко им го казаха:" не ви искаме".
9.
те
02.12.2016 16:02:29
1
2
те победиха от коя политическа сила е няма никакво значение ТЕ ПОБЕДИХА няма да го осъдят и другия няма да осъдят и друг МРЪСНИК ще качат ТЕ ПОБЕДИХА и ще побеждават ЛАЙНАТА винаги плуват цапат вонят и плуват и ще плуват те са срани не са раждани
8.
бах хуй
02.12.2016 15:51:40
1
3
Нали е от герб,нормално е
7.
24
02.12.2016 15:39:45
1
7
какъвто е арнаудов такъв е и лапчев и двамата са прости горски и двамата много крадат и двамата са за затвора
6.
кой е по най най
02.12.2016 15:08:05
0
6
петко неуспя да продаде и лозенското училище но лапчев ще успее
5.
Хайдукатчето Кулиев
02.12.2016 14:23:36
0
4
Другари, хайде по- кротко.Искахме да го набутаме в затвора, но не успяхме.Само той да не ни почне сега, че ще стане оле-мале.
4.
темида
02.12.2016 14:17:19
4
1
няма ли правосъдие ще има възмездие
3.
vot
02.12.2016 13:14:30
14
2
за или против сегашния кмет
2.
Кожодеров
02.12.2016 12:11:23
8
7
Така е другари, който е на власт, той печели "правосъдието". Всички виждат, че БСП се връща на власт. До сега оправдаваха всички ГЕРБерасти, сега е ред за другарите комунисти.
1.
oh boli
02.12.2016 11:40:35
7
9
ЧУДО! с тез съдий няма никой при бай Ставри!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Починал е на място Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) 21-годишната жена не е давала съгласие за публикуване на видеото, всичко започва от паднала батерия на телефон Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Двуместната им седалка се сгромолясала на земята от 2 метра височина Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Интригата около вота се заплита Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори