82-годишен майстор прави икони от мозайка и стъкло
09 Септември 2016, Петък, 04:04 ч.
Творбите му красят български манастири
82-годишен майстор от град Шипка прави уникални икони от мозайка и стъкло. Творбите му красят български манастири, съобщи в рубриката „Моята новина“ на Нова телевизия Росен Гюзелев.
„От доста години познавам този възрастен човек, но едва преди ден съвсем случайно разбрах какъв талант притежава. Става въпрос за 82-годишният Христо Тъпанов. Той е на преклонна възраст, но
прави римски мозайки за икони, твори за различни манастири. Не знам дали е безвъзмездно или срещу заплащане, но си заслужава да му се отдаде нужното внимание. До дни ще са готови още две мозайки и ще идват хора от Рилския манастир, за да ги вземат“, разказва Росен.„Чичо Христо е скромен човек, живее в малка стара къщичка, направил си е мъничка работилница, в която неуморно реди десетки хиляди стъклени парченца. Сам никога не би потърсил медийно внимание, но мисля, че обществото ни е длъжно да знае за хора като него!“, добавя Гюзелев.
В категории:
Животът
Кои спортове са най-подходящи за отслабване
Кардио или силови тренировки: Кое е по-добро за вашето тяло и здраве
Питка със сирене и яйца
Как да спим по-добре: Лесни начини за качествен и пълноценен сън
Коя зодия има най-силна интуиция
Боб чорба по стара рецепта
Ползите от ежедневното ходене пеша
Коя зодия е с най-труден характер
Пухкави палачинки с прясно мляко: Лесна рецепта
Най-честите грешки в домакинството и как да ги избегнете
Коя зодия е най-ревнива
Спагети Болонезе по домашна рецепта: Класика
