×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът на Несебър удостои с почетен знак световния шампион по IT технологии


16 Август 2016, Вторник, 14:56 ч.
Автор: Флагман.бг

Георги Бошев стана световен шампион в най-голямото  състезание по информационни технологии в света

Кметът Николай Димитров връчи почетен знак на Георги Бошев - световния шампион в най-голямото  състезание по информационни технологии в света, който само преди дни прослави името не само на България, но и на община Несебър, чийто жител е.

В днешната среща в кабинета на градоначалника 19-годишният талант скромно обясни как е стигнал до победата, като подчерта, че най-важното за него са били спокойствието и концентрацията. Момчето не пропусна да благодари на градоначалника за оказаната му лично от кмета помощ преди време. Домакинът увери шампиона, че може да разчита на подкрепа и съдействие от община Несебър и лично от него по всяко време. 

Николай Димитров не спести и похвалите си към Георги Бошев с думите, че талантите трябва да се подкрепят и му пожела все така да прославя родния край. Освен плакет кметът подари на младежа и „Златната книга на Несебър“, която разказва историята на града на ЮНЕСКО.

Георги Бошев постигна най-висок резултат на световното състезание за ученици Microsoft Office World Wide Championship 2016, което се проведе в американския град Орландо, щата Флорида, от 7 до 11 август. Момчето спечели в конкуренция с 400 000 участници от повече от 130 държави. След серия от състезания на регионално и национално ниво Георги Бошев достига до финалите на състезанието на Microsoft.

В надпреварата са участвали най-добрите 120 ученици в света, сред които и още едно момче от Несебър, приятел на шампиона и също ученик като него в Английската гимназия в Бургас - десетокласникът Кристиян Тодоров. Освен двамата младежи, жители на нашата община, са се състезавали още две възпитанички на Английската гимназия в Бургас - Даниела Павлова и Поля Янева.  Четиримата таланти е трябвало да решат бизнес задача с помощта на продуктите на софтуерната компания в рамките на 50 минути. Крайният резултат е: шампионско място за Георги Бошев и престижното четвърто място за останалите трима състезатели.

Успехът на Георги Бошев обаче не е някаква щастлива случайност, а резултат на упорит труд. През последните три години той се е подготвял изключително сериозно за участието си в световните финали заедно с преподаватели от Софийския университет, в рамките на проекта CareerIT. Георги Бошев е постигнал нивата Microsoft Office 2010 Specialist Master, Microsoft Word 2013.

19-годиншият младеж завършва основното си образование в училището в Свети Влас. Благодарение на добрата си подготовка там, момчето е прието в престижната гимназия в Бургас, където тази година завършва средното си образование. И въпреки любовта му към IT технологиите, той записва медицина във Варна, защото хуманната наука е другата му голяма любов.

„Те вървят ръка за ръка.“, информира преди дни в разговор след голямата победа на момчето баща му Величко Бошев. Той разказа, че неговият син е запалил по IT технологиите и своя приятел Кристиян. Двете момчета от Несебър с успехите си на това престижно състезание записаха златни редове в своята биография и приповдигнаха настроението и самочувствието на общината само броени дни преди празника на града на ЮНЕСКО.

В категории: Несебър


Коментари
Срина се при Гала
Срина се при Гала 30/04/2025, Сряда 13:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Хванаха жена, нафиркана до козирката зад волана - дрегерът й удари 3,25 промила алкохол в кръвта Хванаха жена, нафиркана до козирката зад волана - дрегерът й удари 3,25 промила алкохол в кръвта Заедно с нея в колата е бил и съпругът ѝ Кара с превишена скорост, а катаджиите не го глобяват Кара с превишена скорост, а катаджиите не го глобяват Актьорът Ненчо Илчев е над закона Проверяват депутата от ПП-ДБ Йордан Иванов за разбития контрабанден канал на Паскал Проверяват депутата от ПП-ДБ Йордан Иванов за разбития контрабанден канал на Паскал Задържаните от акцията в Митницата в Пловдив поискали Иван Демерджиев да ги представлява Почина доайенът на предаването "Бразди" Почина доайенът на предаването "Бразди" Д-р Петър Карагьозов си отиде на 88 години Община Несебър подготвя спортно-рекреативна зона в Свети Влас за активна дейност Община Несебър подготвя спортно-рекреативна зона в Свети Влас за активна дейност Завършеният спортен комплекс ще предоставят по-добри условия за тренировки и състезания Бойко Борисов от Валенсия: Критикуват ме хора, които могат само да джавкат и обиждат Бойко Борисов от Валенсия: Критикуват ме хора, които могат само да джавкат и обиждат Ще ми коментират те 100-те дни на правителството, не ни оставиха и един ден, още от първия искат да го свалят, възмути се бившият премиер Трима полицаи дават показания по делото срещу актьора Димо Алексиев Трима полицаи дават показания по делото срещу актьора Димо Алексиев Униформените го спрели през нощта, в която той шофирал колата си пиян Созопол се подготвя за силен летен сезон: Кметът Янакиев с апел за по-активен диалог с бизнеса Созопол се подготвя за силен летен сезон: Кметът Янакиев с апел за по-активен диалог с бизнеса Таксата за автомобили в Стария град може да се увеличи На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ Общинското ръководство кани всички жители и гости на града да споделят празника Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард От ул. „Цар Симеон I” та чак до Строителния техникум на бул. „Стефан Стамболов” - при ограничение 30 км/ч., често се виждат автомобили и с 80-90 км/ч.
Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори