×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жалка опозиция: Едва десетина депутати подкрепиха журналист след недопустим натиск на Вежди Рашидов


Жалка опозиция: Едва десетина депутати подкрепиха журналист след недопустим натиск на Вежди Рашидов
ДСБ и гражданската квота на Реформаторския блок се присъединиха към призив на интелектуалци – Борисов да отстрани министъра
08 Юли 2016, Петък, 16:47 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)

Министърът обясни, че не се притеснява от исканията за оставка


Само десетина депутати подкрепиха журналиста от БНТ Георги Ангелов след скандалното писмо на министър Вежди Рашидов, което разтърси  културните и частично медийните среди.
Припомняме, че Рашидов с право на отговор до БНТ обясни, че съветва Ангелов „да не иронизира непрестанно държавата, на чиято ясла е и неговата заплата".


Повод за гнева на министъра на културата стана критично предаване в сутрешния блок на държавната телевизия.
Едва няколко депутати - от опозиционното крило на Реформаторския блок, обаче подкрепиха журналиста от БНТ, като призоваха премиера Бойко Борисов да уволни министър Рашидов.

На брифинг в парламента лидерът на ДСБ Радан Кънев цитира писмо на 200 университетски преподаватели, хора на науката, културата, юристи, които излезли със същия призив.
Депутатите от Гражданския съвет на Реформаторския блок и от партията на Кънев заявиха подкрепата си за инициативата за отстраняването на министъра.


Радан Кънев каза, че няма смисъл да се иска Вежди Рашидов сам да си подаде оставката, имайки предвид и предишни скандални случаи, свързани с него.

Ако г-н премиерът Борисов смята, че България няма проблем със свободата на словото и няма проблем с независимостта на медиите, това означава, че ние трябва да предприемем адекватни политически действия към власт, правителство и премиер, които не отчитат този проблем. Надяваме се, че ще разбере сериозността на положението и ще отстрани министъра”, заяви Кънев.

„Флагман” припомни на депутатите, че миналата седмица Бойко Борисов каза в парламентарната зала, че има не само свобода, а дори абсолютна свобода на медиите в България.
На това Радан Кънев отговори: „Няма да коментирам какво е казал премиерът в парламента, защото твърде често изказванията му целят единствено да развеселят залата, а в случая темата е много сериозна и се надявам без чувство за хумор да обсъждаме дали българските обществените медии са независими и дали хората, които работят в тях са гарантирани от произвола на властта.”


Междувременно Вежди Рашидов пристигна в Народното събрание за парламентарен контрол и обясни, че след като преживял тежка болест, вече не се страхувал от нищо, включително и от искания за оставка.

Смущаващо е поведението на политическите сили в Народното събрание, включително и на пишещите се за опозиция БСП, ДПС, АБВ, „Атака”, „Народен  съюз” , които мълчат за поредния скандал с Вежди Рашидов и натиска на властта към журналист.

В категории: Политика


Нафтата с ново попълнение
Нафтата с ново попълнение 30/04/2025, Сряда 22:00 0
Каза, че има опит с...
Каза, че има опит с... 30/04/2025, Сряда 21:48 0
Прави любопитен ход?
Прави любопитен ход? 30/04/2025, Сряда 21:00 0
Огромна трагедия в Индия
Огромна трагедия в Индия 30/04/2025, Сряда 20:00 0
Екшън в Перник
Екшън в Перник 30/04/2025, Сряда 19:48 0
Путин с показателен ход
Путин с показателен ход 30/04/2025, Сряда 19:24 1
3
Коментара по темата
3.
Баце
08.07.2016 16:11:35
0
3
А защо Флагман Не написахте и "Патриотите" в числото на яловата опозиция??????
2.
в
08.07.2016 15:32:26
0
1
каква ти опозиция? всички са в едно
1.
top
08.07.2016 13:58:08
0
2
нашите управници не са избрани от народа те са БОГОИЗБРАНИ а един от тях е избраник на Алах и щом тези полубогове кажат нещо то веднага мощните дупелизачи се включват
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Социалният министър очаква парите да се вземат като се удари сивата икономика и се повиши събираемостта Нафтата с ново попълнение Нафтата с ново попълнение Отборът взе Димитър Василев (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ Хайде да изслушаме полицаите от Пловдив, призова депутатът. Управляващите пускат пиар стратегиите и се крият, за да няма реални действия, коментира той Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Задържан е 17-годишен ученик, заподозрян за убийството на девойката Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" От 2 май улиците в района влизат в платен режим – жителите ще могат да паркират с локален стикер Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел За първи път партията на Бойко Борисов няма да има представител в ръководството на Европейската народна партия  Екшън в Перник Екшън в Перник Стрелба през нощта, има задържан "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига Всички голове днес паднаха след почивката Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Константин Бачийски: Срещу лъжите отговарям с факти Клеветата не е позиция, фактите обаче са Счупен ли е българският F-16? Счупен ли е българският F-16? Има отклонение в една от системите, но това не е грандиозен проблем...
Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Наложи се евакуация на жители от поне пет общини заради горските пожари Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Много я прегръща Тръмп с интересно изказване за Путин Тръмп с интересно изказване за Путин От Белия дом считат, че... Огромна трагедия в Индия Огромна трагедия в Индия Хотел се превърна в "газова камера" Путин с показателен ход Путин с показателен ход Преименува летище на "Сталинград" Зеленски с притеснителни думи за Русия Зеленски с притеснителни думи за Русия Президентът на Украйна твърди, че... Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори