×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Доналд Тръмп потвърди, че е подписал споразумението с Иран
  • Новият кабинет и общините ще проведат национална среща
  • Окончателно: Депутатите гласуват нов дълг от 3,8 млрд. евро
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ето как да бъдете винаги здрави


Ето как да бъдете винаги здрави
Хапвайте плодове, ограничете алкохола
27 Юни 2016, Понеделник, 22:09 ч.

Силната имунна система е ключ към добрата физическа форма
Силната имунна система е ключ към доброто здраве. Благодарение нея организмът успява да се справи с редица предизвикателства - настинки, алергии и т.н. Здравата имунна система унищожава болестотворните бактерии и премахва увредената тъкан, инфорамира Дарик.
Стресът, тютюнопушенето, алкохолът, недоспиването и непълноценното хранене отслабват имунната система. Вижте обаче какво я засилва:

Поддържайте добра хигиена

Мийте ръцете си при всеки удобен случай. Не забравяйте, че миенето на ръцете е най-ефективният начин за предпазване от микробите. За да бъде максимално ефективно, миенето трябва да става с топла вода, да бъде енергично и да продължава между 15 до 30 секунди.

И това е интересно: 6 ефективни начини за контрол на апетита - четете още на най-полезния сайт zdrave.to

Движете се

Дори 30 минути упражнения на ден ще свършат чудесна работа. А можете да ги разделите и на три кратки серии. Специалистите препоръчват практикуването на прости упражнения, които всеки може да изпълнява.
Тук можете да видите десетте най-добри форми на тренировка, с които можете да започнете днес и да продължите докато решите.

Смейте се повече

Докато се смеете, организмът отделя полезни хормони, които помагат на имунната система. Смехът понижава кръвното налягане и преборва стреса.

Бъдете оптимисти

Опитайте се да бъдете оптимисти и да гледате положително на нещата. Според няколко изследвания песимистите са три пъти по-предразположени към ракови заболявания от оптимистите. Други проучвания показват, че голямата приятелска компания и позитивната енергия помагат на имунната система.

Хранете се здравословно

Яжте максимално много плодове, зеленчуци, риба, ядки и ограничено количество месо и по-малко сладко. Пийте зелен чай поне два пъти седмично. Много проучвания твърдят, че гъбите са едни от най-добрите бойци в студените и вирусни сезони.

Спете достатъчно

Човешкият организъм се нуждае от поне седем часа сън в денонощието. Всъщност учените съветват да спим толкова, колкото иска тялото ни. И допълват, че за пълноценното наспиване е важно в колко часа си лягаме. За възрастния човек добрият сън е този, който започва към полунощ и продължава до 7.00 ч. сутринта. Не забравяйте, че сред храните за здрав сън са черният шоколад, листните зеленчуци, ядките, рибата, бобовите култури, пълнозърнестите храни, авокадото, киселото мляко, бананите, сушените плодове.

Ограничете алкохола

Алкохолът доказано потиска имунната система, така че го ограничете или направо се откажете от него. Полезен алкохол няма, той е токсичен за клетките и редовното пиене е свързано с много повече рискове, отколкото се предполага, категорични са учените. Продължителното прекаляване с алкохола може дори да предизвика рак.

И последен съвет - пазете здравето си!

В категории: Здраве


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Прогноза за времето и народни поверия за 18 юни Прогноза за времето и народни поверия за 18 юни 18/06/2026, Четвъртък 07:30 0
1
Коментара по темата
1.
Pencho
27.06.2016 23:49:16
0
1
Shokolada prechi na sunq .......!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Първите туристи вече са на плажа в Приморско, шезлонгът и чадърът остават по 3,60 евро Първите туристи вече са на плажа в Приморско, шезлонгът и чадърът остават по 3,60 евро Хотелиерите очакват пълна заетост през юли, а цените на плажа остават без сериозни промени   Защо по българското Черноморие се продават свастики Защо по българското Черноморие се продават свастики Свободното предлагане на предмети, брандирани с тоталитарни знаци, периодично провокира вътрешни и международни скандали, които увреждат репутацията на страната Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти Когато политически лидери на най-високо ниво умишлено смесват съвременната национална идентичност с интерпретацията на средновековното минало, става ясно, че историческата истина е „трън в петата“, коментира той Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро:  Шестима от "Калашниците" остават зад решетките Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките Единственият освободен от ареста бе пуснат под сериозна парична гаранция от 10 000 евро Паника в жилищен блок: Жени пищят заради голяма змия, влязла във входа Паника в жилищен блок: Жени пищят заради голяма змия, влязла във входа Експерти предупреждават, че този вид влечуги не са опасни, но могат да ухапят човек, ако се почувстват застрашени  Чат с проститутки заковава брадати момчета от „Калашниците“, четирима остават в ареста Чат с проститутки заковава брадати момчета от „Калашниците“, четирима остават в ареста Разчитаме както на експертно изследване на мобилните им телефони, така и на свидетелски показания, каза прокурорът Георги Каракачанов, а адвокатът Ивайло Найденов заяви, че клиентът му бил набит и изгонен от бандата Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Той е кацнал днес в 10:30 часа Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Въвеждането на европейски екологични и застрахователни стандарти цели да ограничи рисковете от инциденти в Черно море Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 293 000 фирми и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Собствениците търсят автентичност и устойчивост, докато ламинатът запазва мястото си като практично и достъпно решение
От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс Гласът на обичаната анимационна героиня Лило угасна едва на 35-годишна възраст след живот, белязан от тежки зависимости и бездомие Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Футболният колос от Балканите изравни на два пъти на Англия, но загуби Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Финансови успехи, романтични изненади и нови възможности бележат деня, но някои знаци трябва да внимават с интригите, прибързаните решения и пропуснатите шансове Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Той се оправда, че средствата били от частни фондове, а не от държавата, а от Техеран са категорични, че ще нарушат примирието, ако ЦАХАЛ не напусне Ливан Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Български депутати настояват Европейския съюз да спре финансирането на югозападните ни съседи  След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга Световният номер едно Новак Джокович изненада феновете с танцови умения под звуците на евровизионния хит на Дара Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса Екстремните климатични явления активираха червени кодове за опасно време на Балканите, докато учените предупреждават за сериозни рискове за здравето и критичната инфраструктура След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна? След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна? Лидерите на Г-7 приветстваха споразумението между САЩ и Иран Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж Хакан Фидан потвърди липсата на покана на пресконференция в Москва DeepSeek вече е най-скъпият стартъп в Китай в областта на AI DeepSeek вече е най-скъпият стартъп в Китай в областта на AI Всички инвеститори, с изключение на Националния инвестиционен фонд, не са инвестирали директно в DeepSeek
Костадин КОСТАДИНОВ, политик Костадин КОСТАДИНОВ, политик Ивайло Мирчев да подаде оставка и да се прибере в родното си село Крушари, за да започне да се занимава с нещо по-полезно, например, да гледа овце. Виц на деня Виц на деня Жена праща мъжа си до магазина:
- Ето ти пари, иди да вземеш половинка масло.
Мъжът се връща с половин литър водка:
- За половинка стигна, ама за масло не останаха пари.
Виц на деня Виц на деня Жена при доктора:
- Струва ми се, че мъжът ми има някакво психическо заболяване. Понякога с часове го моля да ми купи дрехи или кола, а той нищо не чува.
- Това не е болест. Това е талант!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако след нощна смяна вечно е засмяна, значи е за смяна.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори