Ердоган се извини на Путин за сваления през ноември самолет
27 Юни 2016, Понеделник, 21:51 ч.
Източник: фрогнюзПриемаме болката за загиналия пилот, като за член на турско семейство, прощавайте, каза с половин година закъснение Ердоган
Турският президент Реджеп Таийп Ердоган се извини на колегата си Владимир Путин за сваления през ноември руски самолет.След като руската бойна машина беше свален на сирийско-турската граница, а пилотът ѝ загина, Москва наложи търговски ограничения на Анкара. Тогава Путин заяви, че санкциите нямат да бъдат вдигнати, освен ако Ердоган не се извини за инцидента.
В писмото си сега Ердоган посочва, че Турция никога не е имала желание и намерение да сваля самолет на Руската федерация, както и да разваля отношенията си с Русия.
По думите му, турската страна е положила много усилия, за да прибере тялото на загиналия пилот от силите на сирийската опозиция и да го предаде на Москва.
„Казвам: „Извинете!” С цялото си сърце споделям болката. Приемаме семейството на (загиналия) пилот като турско семейство. За да облекчим мъката и да поправим щетите, сме готови на всякакви действия”, пише още турският президент.
По отношение на турския гражданин, чието име се свързва със смъртта на руския пилот, е започнало и съдебно разследване, добавя Ердоган, цитира го bTV.
В категории:
Политика
Нови цени на винетките - вижте тарифите
Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи
Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма
Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното
Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж
Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея
40% от българите без пари за почивка, а мрежата пита: 60% богати ли са?
Дунав се отдръпва от бреговете: Пясъчни пустини изникнаха от България до Унгария
