×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мотоциклетист е в тежко състояние след катастрофа в Тополовград
  • Дания поема днес за осми път шестмесечното председателство на Съвета на ЕС
  • Тръмп и Нетаняху ще се срещнат в Белия дом на 7 юли
  • От днес всички плажове с концесионер трябва да имат спасители
  • ООН обеща подкрепа за възстановяването на Украйна
  • Американският президент Доналд Тръмп подписа меморандум, връща Куба в изолация
  • Влезе в сила Швейцарското правило – всички пенсии се увеличават
  • Тазгодишният юни е един от най-сухите за последните 100 години, сочат данни на НИМХ
  • Ето какво време ни очаква днес
  • Хороскопа си за деня виж тук
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Няма такава държава! Фирма си хареса плажа в Ахтопол, окупира го без търг(СНИМКИ)


Няма такава държава! Фирма си хареса плажа в Ахтопол, окупира го без търг(СНИМКИ)
Плажът Ахтопол-Север няма стопанин. Неизвестна до този момент фирма обаче си го е харесала и вече събира такси от летовниците
Тема в развитие
виж още
скрий
10 Юни 2016, Петък, 10:14 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

Едва на 15 юни започна процедурата за наем, обявена от Министерството на туризма, но ивицата вече се стопанисва

Фирма си хареса плажа Ахтопол-Север и без търг и конкурс го окупира, поставяйки стотици чадъри. За този прецедент алармира депутатът от „БСП Лява България“ Петър Кънев, който е собственик на почивна база в курорта.

Кънев, който е и член на комисията по туризъм в парламента подчерта, че конкурсът за наем на ивицата ще стартира на 15 юни, а след това ще са необходими минимум две седмици, за да се стигне до подписване на договор. Т.е. - бъдещият наемател ще може реално да стопанисва 14-те дка плажна ивица в началото на юли.

Едва ли е спазено изискването за 50 % свободна площ. Чадъри са забити дори и в тревата


Екип на Флагман.бг направи проверка на място, за да установи доколко твърденията на Петър Кънев отговарят на истината.

Депутатът се оказа прав – на всяко възможно място на плажа вече са поставени чадъри и шезлонги. Посочена е и цената им – по 5 лева. Стопанинът, окупирал плажа, е бил толкова усърден, че ще иска пари за сянка дори и в тревата, видя репортерският ни екип. Назначени са и спасители, макар и само двама, но те засега бдят за сигурността на плажа. Дори твърдят, че имали договори, но не успяха да се сетят за името на фирмата.

Според неофициална информация самопровъзгласилият се за управител на плажа е млад мъж, който до миналата година е представлявал бившия концесионер „Стингър“.

Договорът за концесия на тази фирма бе прекратен, след като се оказа, че не е плащана таксата в продължение на три години. Очакванията са сега собствениците й да се явят под друга юридическа форма в новия търг на Министерството на туризма.

Както се вижда от снимката и заведенията вече започват да работят. На кого плащат наем - не е ясно


"Стингър“ през годините често сменя съдружници и управители. Оплакванията от мутренското поведение на служители на концесионера през годините бяха безброй – за бити и изхвърляни летовници, които отказват да платят за чадър, за липсващи тоалетни, душове, спасителни постове и т.н. Миналата година бяха констатирани сериозни нарушения – като неосигуряване на 50% свободна площ за плажуване, незаконни постройки, унищожаване на ивицата и др.


Чадърите са забити навсякъде и такси вече се събират, нищо че фирмата няма договор




В категории: Царево


4
Коментара
Защо кухнята изглежда мръсна
Защо кухнята изглежда мръсна 01/07/2025, Вторник 21:21 0
Готви ли се за сватба
Готви ли се за сватба 01/07/2025, Вторник 18:20 0
4
Коментара по темата
4.
ввв
10.06.2016 16:31:49
1
10
Не е станало без знанието и съгласието на вълчо чолаков, нали той отговаря за плажовете? Ма нека захлеби малко, щото като адвокат ще си ходи гладен !
3.
me
10.06.2016 12:56:15
14
5
Що говорите глупости? Като гледам снимките си е същото като миналата година. И чадърите не са забити в тревата, а подпряни. Освен това, за разлика от многo други плажове, миналата година издаваха билети и билетчето важеше за целия ден за всеки чадър, който си харесаш. За справка Слънчака Юг казваха "Абе въртете се тука на тия чадъри само." Отделно 5 лв е най-поносимата такса от всички плажове извън Бургас. Последната снимка, кръчмичката ми е любимото място за плажуване, тиха музика, хапване, сладоледи, и тоалетна! Особено като си с малко дете :)
2.
Ай ся
10.06.2016 12:34:44
1
6
Нима това е първият търг с ясен резултат?!
1.
HighSpirited
10.06.2016 11:58:27
0
19
Според мен трябва напълно да се забрани предварително поставяне на чадъри. На този който, ще стопанисва плажа да му се разреши само да ги отдава под наем, а самите чадъри да са складирани в някой павилион до плажа.Така много лесно, ще се реши проблема, но това не се прави. Защо?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Морската перла на България Приморско отново е домакин на най-якия фестивал на морето Морската перла на България Приморско отново е домакин на най-якия фестивал на морето Вижте програмата, която тази година ще превърне събитието в пика на Лято 2025 С близо 700 000 лв. търсят кой да ремонтира за филиала на НХА-Бургас Графичната база край плажа С близо 700 000 лв. търсят кой да ремонтира за филиала на НХА-Бургас Графичната база край плажа Проектът ще върне облика на сградата и тя ще е поредна стъпка по развитието на висшето образование в Бургас Парадокс! Велчев обяви, че България влиза в магистралата на европейската политика, но без пари за пътищата Парадокс! Велчев обяви, че България влиза в магистралата на европейската политика, но без пари за пътищата  Бившият финансов министър коментира, че орязването на капиталовите разходи е единственото решение за зейналата яма в бюджета Ще бъде въведена наредба за временните места за палатки и кемпери извън морските плажове и къмпингите Ще бъде въведена наредба за временните места за палатки и кемпери извън морските плажове и къмпингите С наредбата ще бъдат уредени условията и процедурите за обособяване на такива места в зони „А“ и „Б“ на Черноморското крайбрежие Тошко Йорданов шокира младите лекари: Отидете на село в Италия и чужденци ще работят тук за 500 лева! Тошко Йорданов шокира младите лекари: Отидете на село в Италия и чужденци ще работят тук за 500 лева! Лицемерно е да се твърди, че не могат да бъдат осигурени средства за тях, докато се увеличават до 75% заплатите в секторите на сигурността, коментираха от ПП Истината за тази риалити звезда Истината за тази риалити звезда Непрекъснати, несекващи подмятания и подигравки години наред Това са най-завистливите зодии Това са най-завистливите зодии В света на астрологията обаче има знаци, които са много по-склонни да завиждат и да търсят потвърждение на собствената си стойност чрез сравнение с другите Звезден актьорски състав в "Кошмарна комедия" разсмива Бургас до сълзи Звезден актьорски състав в "Кошмарна комедия" разсмива Бургас до сълзи На 3 юли от 20:30 ч. публиката ще се наслади на блестящото представление "Кошмарна комедия" от майстора на френския хумор Жан Поаре Кметът на София в капан, а „Продължаваме промяната“ вече водила задгробен живот Кметът на София в капан, а „Продължаваме промяната“ вече водила задгробен живот Тези хора трябваше да погребат стария модел, да предложат нещо ново, но поведението им е същото като на опонентите им, коментира Александър Симов Готви ли се за сватба Готви ли се за сватба Фолкпевицата сподели интересен кадър
Млад мъж от Бургас изпадна в отчаяние: Жена ми иска секс по два пъти на ден, не издържам вече Млад мъж от Бургас изпадна в отчаяние: Жена ми иска секс по два пъти на ден, не издържам вече Сутрин още не съм си отворил очите, тя вече е над мен, споделя анонимният мъж Българка снима еротичен филм с африканци на плаж в Халкидики, полицията ги арестува погрешка Българка снима еротичен филм с африканци на плаж в Халкидики, полицията ги арестува погрешка Според репортажа на SKAI, снимките на филма са приключили и екипът е прибирал техниката и се е приготвял да се прибира Защо кухнята изглежда мръсна Защо кухнята изглежда мръсна Все повече домакинства признават, че дори и при редовно чистене, мястото за готвене не излъчва онази свежест, която очакваме Топ 5 на най-лъжливите зодии: На тях не трябва да се доверяваш за нищо на света Топ 5 на най-лъжливите зодии: На тях не трябва да се доверяваш за нищо на света Астрологията откроява пет знака, за които лъжата не е грях, а инструмент – за оцеляване, забавление или просто удобство Отказа се от грима, но не и от имплантите Отказа се от грима, но не и от имплантите Момичето с червен бански, което тичаше по плажа и възбуждаше мъжките фантазии, е останало в миналото. За добро или лошо обаче е тази промяна? Топ 5 на най-арогантните зодии и как нараняват другите Топ 5 на най-арогантните зодии и как нараняват другите Ето кои са най-често посочваните Запали се локомотивът на бързия влак Варна-София Запали се локомотивът на бързия влак Варна-София Няма сериозно пострадали пътници Турската полиция арестува 120 служители на кметството в Измир Турската полиция арестува 120 служители на кметството в Измир Арестите по обвинения в предполагаема корупция са били извършени след подобна операция в Истанбул на 19 март Почина уважаван полицай Почина уважаван полицай През годините Кръстев се утвърди като отговорен професионалист Готви се опасна промяна, която ще взриви трудовия пазар, алармира финансист Готви се опасна промяна, която ще взриви трудовия пазар, алармира финансист За някои бизнесмени това е манна небесна, за страната – катастрофа, смята Вулджев
Нидал Алгафари Нидал Алгафари Още едни записи и ще се разпадне съвсем ПП
Виц на деня Виц на деня На интервю в БДЖ:
- Добър ден, много се извинявам за закъснението!
- Нает сте!
Виц на деня Виц на деня Полицай разпитва шофьор:
- Сега ми обяснете как ударихте пешеходеца?
Шофьорът:
- Господин полицай, изобщо не съм го удрял! Аз спрях за да му дам предимство и той припадна от изненада...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вегетарианец - стара индианска дума, означаваща "некадърен ловец".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори