Бургаският депутат от АБВ подкрепи правителството и обяви, че остава шеф на комисия
11 Май 2016, Сряда, 15:25 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов, снимка: "Канал 3"Михо Михов отказа да коментира оттеглянето на партията му от управлението
Председателят на парламентарната Комисия по отбрана Михо Михов няма да подава оставка засега. Това обяви той пред журналисти в Народното събрание. Според него не бива да има смяна на правителството. Припомняме, че вчера от партията на Михов АБВ обявиха, че минават в опозиция.
Депутатът, който е единственият представител на формацията от бургаския избирателен район, коментира за своето председателство на комисия: „Това е изборна длъжност, която бе решена от парламента в началото на неговото конструиране. Ако договорките между АБВ и изпълнителната власт са колко комисии да има АБВ, това е следващо решение и аз съм готов да изпълня всяко следващо решение на Конгреса.”
Припомняме, че Конгресът на АБВ е идната неделя.
Михо Михов каза, че е научил по-късно за вчерашното решение на Националния съвет на партията, което предлага на Конгреса да се премине в опозиция.
„Не съм бил информиран за решението, не участвах във взимането на решението, не бях поканен на тези разисквания и научих снощи това решение за оттегляне на АБВ от изпълнителната власт. Което беше и материализирано с решението за оттегляне на министър Калфин. По отношение на другите власти - съдебната, парламентарната, няма такова решение”, каза Михо Михов.
Той отказа да коментира решението на Националния съвет. „Не бих влязъл в ролята на лидера, не мисля, че би трябвало аз да коментирам оттеглянето.(…) Не допускам, че е свързано с БСП. (…) Решението научих от нашия зам.-председател на групата Мариана Тодорова. (…) Не мисля, че има потребност от смяна на правителството на този етап и не мисля, че това предстои през следващите месеци”, каза още депутатът от Бургас.
Михо Михов каза, че утре отново ще води заседанието на Комисията по отбрана и че ще продължи да го прави и по-нататък.
Припомняме, че той е бивш началник на Генералния щаб на Българската армия.
В категории:
Политика
В коя страна правят най-много се*с?
Край на лева: Милиарди остават в обращение, какво правим с тях
Има ли значение в колко часа закусваме
Февруари носи финансов успех за тази зодия
Колко процента от българите не могат да отопляват домовете си
Малкият дронго лъже на поразия, за да се храни
Ще се играе ли срещата Лудогорец - Левски, какво се случва със снега на Националния стадион
Новата песен на Ивелина Георгиева LYNN "Влез" впечатлява
Александър Николов с фурор в Италия, никой не може да го стигне
Февруари ще бъде труден месец за Водолеите: какво предричат астролози
Пържене с масло: как да го направите безопасно и вкусно у дома
Горчиви истини и разкрития: началото на февруари носи емоционални трусове за Телец, Рак и Скорпион

Мечтание от новоизбраната лидерка на БСП Корнелия Нинова.
Гладна кокошка просо сънува.
БСП в момента едва закача двуцифрен резултат в социологическите изследвания, и второто място е проблем, но дамата вече перчи мускули.
Преди да копнее за стола на Борисов, г-жа Нинова трябва да си подреди партията. И да разколебае няколко съмнения около себе си.
Съмнение №1. Че е проекция на новобогаташкото милионерско лоби в левицата.
Съмнение №2. Че е троянски кон на АБВ и че истинската й цел е да върне на бял кон Първанов в БСП.
Съмнение №3. Че е твърде зависима от енергийното лоби около Румен Овчаров.
Съмнение №4. Че толкова активно артикулира темата „Пеевски“ и се разграничава от него в първите си медийни изяви с превантивна цел: да превари тежки въпроси около „Булгартабак“ и истинските си обвързаности с корпулентния депутат от ДПС.
Чак след като започне на чисто, иначе бойната и интелигентна Корнелия Нинова би имала право да заявява претенции за власт. И да сваля правителства.
А иначе, ако се изживява като европейски политик, новата лидерка може да се замисли и за хипотезата „общо управление с ГЕРБ по брюкселски модел“. Нестабилна България се нуждае от стабилно управляващо мнозинство.
Така ще се спасим от рекетьорските амбиции на малките партии, както и на етническите мастодонти, чийто заложник от години са българските правителства.