Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

БЛИЗУ освободи от оковите си инвалид в Бургас след дълга битка

Таньо Атанасов
Ключови думи: БЛИЗУ, инвалид, Бургас, Захари Хайдутов,

Доставчикът на цифрова телевизия БЛИЗУ, който беше превърнал в заложник бургазлия с 92 % инвалидност, най-после прекрати договора си с него, без го задължава да изплаща неустойки. Малката победа над фирмата се дължи на омбудсмана на Бургас Таньо Атанасов, който преди месеци изпрати открито писмо до ръководството на компанията по този повод, а случаят беше разгласен от медиите.

Общественият посредник Таньо Атанасов тогава призовава доставчика на цифрова телевизия да прояви човещина, след като месеци наред фирмата отказва на болния Захари Хайдутов да се освободи от договора си, тъй като парите не му стигат за лекарства и храна.

Захари е живял при своите родители, които са се грижили за него. Те обаче починали и след тяхната смърт той е бил принуден да се премести при своята сестра, която да му помага. На новия адрес в Бургас се оказва, че доставчикът на телевизията, чиито услуги Захари е ползвал, не може да му предложи услугата поради технически причини. Болният мъж, който едва свързва двата края, моли фирмата да прекрати договора с него, без да плаща неустойка, защото социалната му пенсия не достига да си осигури нужните лекарства и храна.

„Вие му отказвате. Аз също с писмо до Вас поисках да проявите характерното милосърдие и човеколюбие. Нима не разбирате, че освен печалба в този свят има и нещо по-ценно - човещина!”, пишеше тогава до фирмата Атанасов.

Той се опира на Закона за електронните съобщения в чл. 227, ал. 1, т. 4, който изрично задължава операторите в Общите условия да запишат „специални мерки за хората с увреждания“. Атанасов настоява държавния регулатор в лицето на Комисията за регулиране на съобщенията, също да изрази своята позиция по случая.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Дара заминава за чужбина, за да се подготвя за "Евровизия", феновете й я вдъхновиха Тя ще твори в съседна Румъния Война в българския футбол? Заплашиха с убийство звезда на Лудогорец Пролетния полусезон започна със звучен скандал
АЕЦ "Козлодуй" ще внася продукти от Русия Основен приоритет е поддържането на най-високо равнище на безопасност Герой: 13-годишно момче плува с часове, за да спаси майка си и по-малките си братче и сестриче Детето има непримирим дух, намерило е сили и да спринтира на сушата с почти напълно схванати крака
Над 4 метра сняг в Япония: десетки загинали при бедствието Властите мобилизират армията за помощ, докато студената вълна сковава десетки региони Световен шампион с Аржентина си спомни за битка между ПСЖ и Локомотив София Той разговаря с бургазлията Кирил Евтимов
Обявиха оранжев код в Бургаско за 5 февруари, чакат ни валежи и силен вятър Опасно време в цялата страна, в южните части на страната кодът е червен Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Над 3000 души са евакуирани в Андалусия, затворени са училища и железопътни линии, а властите предупреждават за риск от тежки наводнения и свлачища
Българският турист ще бъде защитен на 100% при пътуване, решиха в НС НС прие на първо четене създаването на Туристически гаранционен фонд, който ще се грижи за връщането на пътуващите от чужбина, както и за възстановяване на средства при фалит на туроператор Тайната домашна рецепта за подсилване на имунната система Джинджифил, мед и лимон са естествения начин за здраве 
Синът на норвежката престолонаследница отрече видеата да показват изнасилване Мариус Борг Хойби пледира невинен по най-тежките обвинения в процес, който разтърси норвежкото кралско семейство Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Риалити звездата и пилотът от Формула 1 прекарват все повече време заедно, твърдят източници на британския таблоид SUN