Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пълен хаос! Спасителите безсилни пред неразумните туристи в опасното море, влизат по групи, скачат от Моста (ВИДЕО)

Никой не слуша спасителите, никой не гледа сигнализацията, правят каквото си искат и създават тотален хаос, оплакват се минувачи
Ключови думи: северен плаж, централен плаж, бургас, неохраняема зона

Поредица от драматични спасителни акции белязаха днешния ден на плажа в Бургас. Повече от 10 души, сред които и деца, бяха извадени от капана на вълните. Вълнението е изключително силно, а течението дърпа навътре, предупреждават спасители.

Най-тежко е положението около Моста в Бургас, където спасителите не могат да се справят с недисциплинирани летовници. Там големи групи хора навлизат във водата всички наведнъж, като напълно игнорират предупрежденията. В пик на безумието се превърнаха масовите скокове от Моста в морето – практика, която е абсолютно забранена. При днешното мощно вълнение и силни подводни течения, това е равносилно на самоубийство.

Ситуацията се усложнява допълнително от факта, че по Черноморието все още има празни спасителни постове до началото на юли.

 

От спасителните служби и концесионерите отправят спешен апел към всички български и чуждестранни туристи да проявят разум. Те призовават стриктно да се следи флаговата сигнализация, да се спазват разпорежданията на екипите на брега и категорично да не се влиза във водата в неохраняеми зони или при липса на спасители наблизо.

„Положението днес е направо страшно. Вълнението е изключително опасно", каза концесионерът на Северния плаж Симеон Цветков. Той призова плажуващите да бъдат изключително отговорни, да не проявяват самонадеяност и да следят стриктно флаговата сигнализация на спасителните постове..

46
Коментара по темата
46.
Отвратителна гледка
27.06.2026 19:31:18
Мангалите не трябва да се допускат до обществени места. Да си стоят в махалите и да не излизат след 5 часа. Паразити
45.
Отвратителна гледка
27.06.2026 19:31:17
Мангалите не трябва да се допускат до обществени места. Да си стоят в махалите и да не излизат след 5 часа. Паразити
44.
Отвратителна гледка
27.06.2026 19:31:16
Мангалите не трябва да се допускат до обществени места. Да си стоят в махалите и да не излизат след 5 часа. Паразити
43.
Отвратителна гледка
27.06.2026 19:31:15
Мангалите не трябва да се допускат до обществени места. Да си стоят в махалите и да не излизат след 5 часа. Паразити
42.
до "Бургазлия"
27.06.2026 19:15:41
Що не си гледаш кореспондетската с Армения работа?!
До онзи ден влизахме с надуваеми лодки на плажа на Иракли и ни обръщаха вълните върху останките от кея- да не сме умрели или покойните вече били с нас- да не умряха от това?!
41.
...
27.06.2026 19:07:48
Глобата като имуществена санкция е с цел дисциплиниране! След като се налагат глоби и на дисциплинирани- колкото и да ги направят- целеви резултати няма да има!
40.
Ужас
27.06.2026 19:05:16
Туризъм с мангали не се прави
39.
Ужас
27.06.2026 19:05:09
Туризъм с мангали не се прави
38.
Бургазлия
27.06.2026 18:49:35
Уважаема Община Бургас ...
Най учтиво Ви моля да помислите...и задължително да сложите ТЕТРАПОДИ /бетонни три или четириъгълни бетонни блокове като на вълнолома/ по протежение целият мост и ще се решат всички проблеми със скачащите малоумници от моста...
И спасителите ще си отдъхнат и...екипите на Спешна помощ... и Полиция и разхождащите се по моста...
Елементарно и не е скъпо...
Моля Ви просто помислете и решете...!!!
37.
Бургазлия
27.06.2026 18:49:32
Уважаема Община Бургас ...
Най учтиво Ви моля да помислите...и задължително да сложите ТЕТРАПОДИ /бетонни три или четириъгълни бетонни блокове като на вълнолома/ по протежение целият мост и ще се решат всички проблеми със скачащите малоумници от моста...
И спасителите ще си отдъхнат и...екипите на Спешна помощ... и Полиция и разхождащите се по моста...
Елементарно и не е скъпо...
Моля Ви просто помислете и решете...!!!
36.
Индустан
27.06.2026 18:40:30
Гнусни цигани! Нагли, заразни, нахални, крадливи, завистливи, мързеливи примитиви.
Егати и гнусотията!
35.
Златко
27.06.2026 18:38:37
Българинът разбира само ако му бръкнеш дълбоко в джоба. Направете глобата 1000 евро и никой няма да скочи
34.
Златко
27.06.2026 18:38:29
Българинът разбира само ако му бръкнеш дълбоко в джоба. Направете глобата 1000 евро и никой няма да скочи
33.
Златко
27.06.2026 18:38:19
Българинът разбира само ако му бръкнеш дълбоко в джоба. Направете глобата 1000 евро и никой няма да скочи
32.
Мусолини
27.06.2026 18:38:01
Ми то мангал на..
31.
Хаха
27.06.2026 18:30:32
Предлагам на спасителите да оставят хората на естествения подбор.

Ако си толкова тъп, че да пренебрегнеш елементарни правила , значи си неудачник вреден за обществото.
30.
до Бургас
27.06.2026 18:29:25
Още ще чудя на това"Благоустройствено жилищно строителство" на многоетажни сгради в града! Болшинството от населението в NUTS- а са обитаващи десетилетия не- повече от двуетажни сгради- етаж и подпокривно пространство!
29.
Хаха
27.06.2026 18:29:24
Предлагам на спасителите да оставят хората на естествения подбор.

Ако си толкова тъп, че да пренебрегнеш елементарни правила , значи си неудачник вреден за обществото.
28.
до Бургас
27.06.2026 18:27:36
Още ще чудя на това"Благоустройствено жилищно строителство" на многоетажни сгради в града! Болшинството от населението в NUTS- а са обитаващи десетилетия не- повече от двуетажни сгради- етаж и подпокривно пространство!
27.
XX
27.06.2026 18:24:50
Това е европейското бъдеще на България за което ВИЕ гласувате. Факт.
26.
Ало, Враца?
27.06.2026 18:19:20
Всичко е много елементарно. Скачаш от моста глоба 1000 евро. Слагат 4 служители първите няколко дни, глобяват първите 10 случая и всичко приключва.
25.
29
27.06.2026 18:13:20
Дори и те са повече хора от някои ,,хора,,Има един вид,от които ми се повръща и се чудя тези индивиди в клетки ли са отглеждани,връзвани ли са били,проповядвали са нещо у дома си-кое за Бога ги е направило такива изроди.
24.
до Бургас
27.06.2026 18:08:50
Те нямат страхове за самосъхранение, защото каквото и да направят първо родителите им и близките им ги пребиват от бой, и се пребиват и помежду си и после се хвърлят през глава без да могат да преценят рискове- повечето от принуда и свръхемоционалност. Такъв им е темперамента от номадските условия, на които са подложени няколко поколения.
23.
баба Пепи
27.06.2026 18:01:07
Ох,на баба сладурчетата.Елате да ви пипна.
22.
мустанг
27.06.2026 17:59:20
Като дискриминирате българите от другите градове на ви мангусти.Да ви е честито!
21.
Пръдливото митенце
27.06.2026 17:58:36
Митенце, защо мостика и плажа около него са превърнати в гето?
20.
...
27.06.2026 17:58:05
"мощно вълнение"!!!!- направо щурм в приливите и отливите, за да се задържат някои Секретари на Общини на гребена на вълната! Уви- нямат давност престъпленията им и серийните им убийства!
19.
...
27.06.2026 17:54:27
"мощно вълнение"!!!!- направо щурм в приливите и отливите, за да се задържат някои Секретари на Общини на гребена на вълната! Уви- нямат давност престъпленията им и серийните им убийства!
18.
Бургас
27.06.2026 17:53:01
Днес морската градина е пълна със цигани.
Имам чуството че са организирани групи от Сливен дошли на плаж.
17.
Бургас
27.06.2026 17:52:20
Днес морската градина е пълна със цигани.
Имам чуството че са организирани групи от Сливен дошли на плаж.
16.
18
27.06.2026 17:44:52
в Бургас само мангусти ли живеят?
15.
ne che neshto
27.06.2026 17:40:41
ama bate az ako otida na plaj i vidya tolkoz cherno direktno si zaminavam
14.
Хитлер
27.06.2026 17:38:51
Какви туристи ве хахахахахаха мазните мангали гадни гнусни да измират всичките … кой ги допусна до плажа
13.
Чадъркьой
27.06.2026 17:38:50
МАЗУТА на пясъка НЕ виждат
БАРове и дървени постройки на мутрите на пясъка НЕ виждат.
Обаче три скачащи за кеф от моста циганета ВИЖДАТ
12.
...
27.06.2026 17:38:14
И не са ли и "наркоманите" от елитните гимназии със заведени наказателни производства за цигарка и после пребити от идиоти в тежки категории, оперирани и без права на обезщетения и регресни искове?
11.
Хм..
27.06.2026 17:29:44
Онея стойкажии от обществен ред къде са? Пак ли глобяват някоя бабичка за незаконна продажба на цветя? Или ги е страх да се заяждат с електората на опг-гр0б?
10.
А БЕ ФЛЕГМИ - ОЛИГОФРЕНИ, ,
27.06.2026 17:27:21
закрийте го този фалшив сайт, вълнението е 2-3 бала, вълните ПОД 1 м.
9.
...
27.06.2026 17:26:39
Добъъър дееен!
Учителите в класните стаи не можеха да ги укротят да си проведат учебните занятия, сега не спазвали никакви указания!
Ами имат и познати и в Прокуратурите и ще им платят и ще се уредят!
На нас само платежоспособни Цербери са ни наблюдаващите и ни прикратяват всички коректни сигнали до компетентните държавни, общински, съдебни, законодателни служби и ведомства!
8.
...
27.06.2026 17:17:52
Добъъър дееен!
Те в класните стаи учителите не можеха да ги усмирят да си проведат занятията и явно трябваше да въведат и ротационно дежурство на родители в учебните часове за въдворяване на ред и дисциплина, сега- летовници, неспазващи указания! Ами имат и "готини" познати и в Прокуратурите- ще им платят и ще се уредят!
7.
Еваго
27.06.2026 17:16:28
Ми да се давят ве, евах ги! Манговци от Комлука!
6.
Еваго
27.06.2026 17:16:24
Ми да се давят ве, евах ги! Манговци от Комлука!
5.
Еваго
27.06.2026 17:16:03
Ми да се давят вече, евах ги! Манговци от Комлука!
4.
Стою
27.06.2026 17:15:23
Като гледам сезона в разгара си на плажа има 20 човека.
3.
ГДБОББ
27.06.2026 17:12:21
Оставете ги! Естественият подбор ще си изпълни предназначението, иначе тия после ще се възпроизведат :(
2.
Бухахахахахахахахахахаха
27.06.2026 17:09:14
Ако статията беше писана от Тервел щеше да включи и "мъртвака".
1.
Бухахахахахахахахахахаха
27.06.2026 17:08:39
Ако статията беше писана от Тервел щеше да включи и "мъртвака".
  Добави Коментар
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас В Бургас са извършени проверки в предприятие и склад Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност Управлението на риска започва от държавата – ако няма оценка, няма и безопасност, заяви директорът на ИПБ
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка Джон Бенет спечели състезанието край Шпилберг Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина Ще спрете да купувате от магазина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото Според астролога Бела Поп, мнозина може би наскоро са усещали монотонност и застой, но сега ситуацията се променя бързо Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България