Пълен хаос! Спасителите безсилни пред неразумните туристи в опасното море, влизат по групи, скачат от Моста (ВИДЕО)
Поредица от драматични спасителни акции белязаха днешния ден на плажа в Бургас. Повече от 10 души, сред които и деца, бяха извадени от капана на вълните. Вълнението е изключително силно, а течението дърпа навътре, предупреждават спасители.
Най-тежко е положението около Моста в Бургас, където спасителите не могат да се справят с недисциплинирани летовници. Там големи групи хора навлизат във водата всички наведнъж, като напълно игнорират предупрежденията. В пик на безумието се превърнаха масовите скокове от Моста в морето – практика, която е абсолютно забранена. При днешното мощно вълнение и силни подводни течения, това е равносилно на самоубийство.
Ситуацията се усложнява допълнително от факта, че по Черноморието все още има празни спасителни постове до началото на юли.
От спасителните служби и концесионерите отправят спешен апел към всички български и чуждестранни туристи да проявят разум. Те призовават стриктно да се следи флаговата сигнализация, да се спазват разпорежданията на екипите на брега и категорично да не се влиза във водата в неохраняеми зони или при липса на спасители наблизо.
„Положението днес е направо страшно. Вълнението е изключително опасно", каза концесионерът на Северния плаж Симеон Цветков. Той призова плажуващите да бъдат изключително отговорни, да не проявяват самонадеяност и да следят стриктно флаговата сигнализация на спасителните постове..
До онзи ден влизахме с надуваеми лодки на плажа на Иракли и ни обръщаха вълните върху останките от кея- да не сме умрели или покойните вече били с нас- да не умряха от това?!
Най учтиво Ви моля да помислите...и задължително да сложите ТЕТРАПОДИ /бетонни три или четириъгълни бетонни блокове като на вълнолома/ по протежение целият мост и ще се решат всички проблеми със скачащите малоумници от моста...
И спасителите ще си отдъхнат и...екипите на Спешна помощ... и Полиция и разхождащите се по моста...
Елементарно и не е скъпо...
Моля Ви просто помислете и решете...!!!
Най учтиво Ви моля да помислите...и задължително да сложите ТЕТРАПОДИ /бетонни три или четириъгълни бетонни блокове като на вълнолома/ по протежение целият мост и ще се решат всички проблеми със скачащите малоумници от моста...
И спасителите ще си отдъхнат и...екипите на Спешна помощ... и Полиция и разхождащите се по моста...
Елементарно и не е скъпо...
Моля Ви просто помислете и решете...!!!
Егати и гнусотията!
Ако си толкова тъп, че да пренебрегнеш елементарни правила , значи си неудачник вреден за обществото.
Ако си толкова тъп, че да пренебрегнеш елементарни правила , значи си неудачник вреден за обществото.
Имам чуството че са организирани групи от Сливен дошли на плаж.
Имам чуството че са организирани групи от Сливен дошли на плаж.
БАРове и дървени постройки на мутрите на пясъка НЕ виждат.
Обаче три скачащи за кеф от моста циганета ВИЖДАТ
Учителите в класните стаи не можеха да ги укротят да си проведат учебните занятия, сега не спазвали никакви указания!
Ами имат и познати и в Прокуратурите и ще им платят и ще се уредят!
На нас само платежоспособни Цербери са ни наблюдаващите и ни прикратяват всички коректни сигнали до компетентните държавни, общински, съдебни, законодателни служби и ведомства!
Те в класните стаи учителите не можеха да ги усмирят да си проведат занятията и явно трябваше да въведат и ротационно дежурство на родители в учебните часове за въдворяване на ред и дисциплина, сега- летовници, неспазващи указания! Ами имат и "готини" познати и в Прокуратурите- ще им платят и ще се уредят!