Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Имот на „Слънчев бряг“ АД остава с ограничен достъп поради съпротива от страна на незаконен ползвател

Имотът бе ограден, трасиран, но е с неосигурен достъп поради съпротива от страна на окупатор, който го използва без правно основание повече от 10 години, съобщават от Слънчев бряг АД
Ключови думи: Слънчев бряг АД, новини, Флагман, имоти, паркинг

Днес, 15 май 2025 г., „Слънчев бряг“ АД предприе действия по възстановяване на владението върху свой поземлен имот с площ от близо 2 000 кв. м, разположен в източната част на комплекса. Имотът бе ограден, трасиран, но е с неосигурен достъп поради съпротива от страна на окупатор, който го използва без правно основание повече от 10 години.

Назначена комисия на дружеството, с присъствието на свидетели, извърши оглед и документира състоянието на имота. Извършено бе ново геодезическо замерване и бе съставен протокол, който ще бъде приложен към последващите действия на дружеството по защита на собствеността.

Имотът никога не е бил предаван във владение на настоящия ползвател, не е сключван договор за наем, а над 1 200 кв. м от него са били оградени и използвани за паркинг към хотел, от който са реализирани частни приходи в размер на стотици хиляди лева годишно.

През 2024 г. „Слънчев бряг“ АД извърши подробен анализ на собствеността си и установи неправомерното ползване. През януари 2025 г. дружеството официално уведоми лицето с покана да освободи имота и да заплати обезщетение за последните пет години. През февруари същото лице отказа писмено да изпълни поканата.

Въпреки че имотът бе включен в официална тръжна процедура за отдаване под наем, не беше подадена кандидатура от това юридическо лице, което използва имота и не бе проявен интерес за регламентиране на ползването. С това процедурата приключи, а „Слънчев бряг“ АД е длъжно да предприеме действия за защита на имота си и прекратяване на нерегламентираното ползване.

За всички останали имоти, включени в същата процедура, вече са сключени договори с досегашните ползватели – собственици на хотели – при регламентирани условия и пазарен наем за срок от три години. С това дружеството си гарантира предвидими приходи до 2028 г., които ще бъдат реинвестирани в поддръжка и развитие на курорта.

Следва да се подчертае, че между страните е съществувал предварителен договор за покупко-продажба от 2013 г., който не е доведен до окончателен договор, не е заплатен и е изтекъл по давност. Освен това, влезли в сила законови изисквания задължават публичните предприятия да извършват разпоредителни сделки с имоти само чрез публичен търг на електронна платформа.

„Слънчев бряг“ АД ще предприеме всички допустими по закон действия за защита на своята собственост и интересите на акционерите си – включително държавата като мажоритарен собственик – срещу дългогодишно неправомерно ползване, водещо до частни приходи върху публичен актив.

Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас В Бургас са извършени проверки в предприятие и склад Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност Управлението на риска започва от държавата – ако няма оценка, няма и безопасност, заяви директорът на ИПБ
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка Джон Бенет спечели състезанието край Шпилберг Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина Ще спрете да купувате от магазина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото Според астролога Бела Поп, мнозина може би наскоро са усещали монотонност и застой, но сега ситуацията се променя бързо Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България