Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Важна среща свързана с Бургас

Ключови думи: мирослав боршош, хотели, българия, туризъм, летище, полети, бургас

В Министерството на туризма се състоя среща между министър Мирослав Боршош и д-р Франк Кванте – главен изпълнителен директор на „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт“ АД, концесионер на летищата в Бургас и Варна, както и председател на Управителния съвет на Сдружение „Алианс Българско Черноморие“.

По време на разговора д-р Кванте представи дейностите и инициативите на компанията за развитие на двете морски летища, както и усилията на Алианса за утвърждаване на България като водеща туристическа дестинация.

Сред акцентите на срещата бе партньорството между водещи авиолинии и туроператори, осъществено с активната роля на "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" АД. Очакванията са това сътрудничество да доведе до значително увеличение на туристическия поток от Германия към Българското Черноморие през 2025, 2026 и 2027 г., като още през първата година два самолета Airbus A320 ще бъдат базирани на летищата в Бургас и Варна. Предвижда се разширяване на програмата до четири самолета през 2026 г. и до седем през 2027 г., в зависимост от търсенето. В началото на миналото лято мащабното събитие „Erlebe Bulgarien/Изживей България“ събра над 180 водещи туристически експерти от Германия, Австрия и Швейцария.

Тази инициатива, в партньорство с ключови туристически организации, популяризира Българското Черноморие със значителен успех, а подготовката за следващото издание вече е в ход.

Министър Мирослав Боршош подчерта значението на тези инициативи и стратегическите партньорства: „Развитието на въздушния транспорт е ключово за растежа на българския туризъм. Взаимодействието между държавата и частния сектор е от съществено значение за успеха на тези усилия.“

Според д-р Кванте българското Черноморие има огромен потенциал, който трябва да бъде разгърнат с правилните стратегически партньорства и устойчиви инвестиции. В тази връзка той заяви готовността си да работи в партньорство с Министерство на туризма в лицето на министър Боршош за постигане на тази цел.

По време на срещата д-р Кванте отчете пред министър Боршош успеха на съвместно организираните роуд шоута през 2024 в Полша, Германия и Обединеното кралство, които имаха за цел да популяризират България като целогодишна туристическа дестинация.

Сред обсъдените теми бяха и предстоящите инфраструктурни проекти, включително рехабилитацията на пистата на Летище Бургас и иновативната концепция "Gate Garden" – първа по рода си в Европа екологично устойчива зона за пътници с открити зелени пространства. Официалното откриване е планирано за лятото на 2025 г.

Двамата се обединиха около необходимостта от оптимизиране на процеса по издаване на туристически визи за гости от Обединените арабски емирства и изработването на дългосрочна стратегия за позиционирането на България като привлекателна туристическа дестинация на този пазар.

3
Коментара по темата
3.
Предложение
19.02.2025 20:32:49
Дайте на боршош да направи ремонта на летище Бургас . Той е по ремонтите
2.
Д-р Кванте
19.02.2025 20:02:35
Д-р Кванте е минимум с 1 % над всички , които мислят,че в България има Туризъм!
Дай боже, да успее с идеите се!!!
Диян Димов
С благодарност от всички босове на круизен бизнес в света, усетили че може и да е отлично на морските летища!
1.
Д-р Кванте
19.02.2025 20:02:32
Д-р Кванте е минимум с 1 % над всички , които мислят,че в България има Туризъм!
Дай боже, да успее с идеите се!!!
Диян Димов
С благодарност от всички босове на круизен бизнес в света, усетили че може и да е отлично на морските летища!
  Добави Коментар
Убийство като от филм на ужасите в България Син умъртви мъчително майка си Путин държи в ръцете си страшилището Статус-6 Според руският президент военните сили на страната са изпробвали успешно торпедото "Посейдон"
Частични самопризнания за "Обира на века" Кражбата се разплита, но бижутата остават в неизвестност 20 г. затвор за мъж за жестоко убийство в София Садистът удрял жертвата си с ръце и крака
ТИР се запали в движение Шофьорът с бърза намеса Сини кучета се появиха в Чернобил (ВИДЕО) Най-вероятно са попаднали в някакъв химикал
ЕДИН ГРАМ ЖИВОТ – филм с мисия, провокация и послание В ролите ще видим като актьори Ивайло Захариев, Калоян М. Патерков, Тервел Пулев, Доби Главинчева, Симона Йорданова, Павел Димчев, Лео Панов, Александър Везенков и др. Звезда на поп-фолка се завръща Индивидуално
Баница с яйца и мляко: Без кори, без брашно - непременно опитайте тази лесна закуска Идеална за бърза и питателна нисковъглехидратна закуска или лека вечеря Никой не очакваше от Ръждавичка тези думи за Наталия Разплака с емоционално изказване за съотборничката си
Когато искам гостите да ахнат, винаги приготвям това Италианско пилешко руло – увиваш, печеш и става мозък! Вкусът е страхотен като основно ястие или като част от студено предястие Най-добрите начини да поддържаме косата си жизнена и красива през есента Променливите условия поставят косата пред предизвикателство заради трудната адаптация