×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО

Стара Загора

Стара Загора е град в Южна България. Градът е разположен в Старозагорското поле – източната част на Горнотракийската низина. Той е център на едноименните община и област. В района на Стара Загора преди около 2500 години е основан Берое. Да представим актуални новини от Стара Загора и информация за града е също толкова важно, колкото да проследим хилядолетната история.

Стара Загора, градът, който е дал на България най-много художници, най-много поети, най-много музиканти …

Страници:
Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница Мобилизирана е тежка техника и водоноски за овладяване на пламъците, екоинспекцията е в готовност да мери качеството на въздуха прочетено 1048 пъти Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка Службите реагирали светкавично в 1:00 ч. след полунощ, за да предотвратят масов ужас сред децата на следващия ден прочетено 2558 пъти Хванаха питон до детска площадка Хванаха питон до детска площадка Драма в Стара Загора прочетено 1884 пъти Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора Детето е настанено в болница без опасност за живота, а непълнолетният каруцар е тестван с отрицателна проба за алкохол прочетено 2312 пъти Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон Случаят отново поставя на дневен ред опасната практика млади хора да рискуват живота си в търсене на атрактивни снимки и видеоклипове за социалните мрежи прочетено 2942 пъти
Обществото на тръни: Локали пребиха беззащитен мъж (ВИДЕО 18+) Обществото на тръни: Локали пребиха беззащитен мъж (ВИДЕО 18+) Жертвата започва да вие от болка прочетено 7271 пъти Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище Хващайте влака и отивайте в прочутия ни морски курорт, съветва той прочетено 4318 пъти Ако са ви липсвали задръстванията по магистралата, успокойте се, от утре движението към Бургас пак ще е ад Ако са ви липсвали задръстванията по магистралата, успокойте се, от утре движението към Бургас пак ще е ад Дейностите ще продължат до края на месеца  прочетено 9086 пъти Голям пожар край Стара Загора Голям пожар край Стара Загора Към момента няма информация за ранени прочетено 5621 пъти Легендарният Франко Неро специален гост на "Златната липа" Легендарният Франко Неро специален гост на "Златната липа" Световноизвестният актьор ще получи наградата за цялостен принос в киното прочетено 6980 пъти


През 46 година Берое е присъединен към Римската империя като част от Тракия. През 106 г. император Траян дава на града права за самоуправление и го прекръства на Августа Траяна. Градът се превръща във втори по големина икономически, административен и културен център в провинцията. Филипопол и Августа Траяна са смятани за най-красивите градове в провинция Тракия.

Градът има самостоятелно общинско управление и се ползва със специален статут. По специална заповед именно в този град се заселват ветераните от войните, водени от Римската империя. По времето на император Марк Аврелий (161 – 180) в града са построени прави улици, десетки жилищни и обществени сгради и градски стени.

Построен е и театрон, от който са се наблюдавали зрелищните гладиаторски битки, шествията, тържествата. В града е съществувал гимназион, а спортните събития са се провеждали на стадион.

Августа Траяна сече собствени монети в продължение на едно столетие.


Страници:

Всички новини
Светлозария КИДЕРОВА Справката за полетите на Пеевски вече е в парламента Справката за полетите на Пеевски вече е в парламента 10/07/2026, Петък 12:30 0
България Всички новини
Гръцки звезди пренасят духа на Миконос в Za Zú Гръцки звезди пренасят духа на Миконос в Za Zú Greek Matinee превръща южния плаж на Слънчев бряг в най-горещата дневна сцена на сезона Мистерия с шофьора на тира-убиец, невидим е на снимките, разкри регионалният министър Мистерия с шофьора на тира-убиец, невидим е на снимките, разкри регионалният министър Колегите имат съмнение, че се е движил в двете посоки празен и възниква въпроса защо, добави той Експеримент край Бургас: С 15 декара фиданки проверяват дали у нас ще произвеждаме маслини и зехтин Експеримент край Бургас: С 15 декара фиданки проверяват дали у нас ще произвеждаме маслини и зехтин Тъжна вест! Космонавтът ген. Александър Александров пое към вечния си полет сред звездите Тъжна вест! Космонавтът ген. Александър Александров пое към вечния си полет сред звездите Румен Радев изрази съболезнования към семейството, подчертавайки историческото значение на мисията от 1988 година за авторитета на страната ни Лекари от две болници в Бургас се грижат за ранените на аутобана Лекари от две болници в Бургас се грижат за ранените на аутобана  Засега не се налага операция на пациента, за който се грижат лекарите в МБАЛ „Сърце и Мозък“, стабилно е състоянието и на втория пострадал Окръжният прокурор на Бургас: Експертиза ще установи гръмнала гума ли е причината за трагедията край Карнобат Окръжният прокурор на Бургас: Експертиза ще установи гръмнала гума ли е причината за трагедията край Карнобат Тестовете за употреба на наркотици и на алкохол са отрицателни, каза той на брифинг   Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече  в туризма Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече в туризма Банско, Боровец, СПА и балнео дестинациите ще бъдат представени пред туроператори от Турция през зимния сезон Ето как изглежда мантинелата на АМ „Тракия” след тежката катастрофа с жертва (СНИМКИ) Ето как изглежда мантинелата на АМ „Тракия” след тежката катастрофа с жертва (СНИМКИ) Държавата трябва да отговори на много въпроси след този пореден инцидент, завършил фатално Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции Антимафиотите откриха над 450 грама кокаин, около 95 000 евро, електронни везни и боеприпаси Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България Министерството на туризма подготвя „план Маршал“ за реклама и въздушна свързаност на германския пазар след пропуснатите възможности през октомври от предишното редовно правителство
Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито Елисейският дворец обясни, че френският президент се възстановява от лек очен проблем, който причинява дразнене и чувствителност към светлина Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“ Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“ Окончателната аутопсия сочи алкохолно отравяне, а мистерията около внезапната смърт на 35-годишната актриса приключи Гърция погва Airbnb имотите, българи рискуват глоби до 20 000 евро Гърция погва Airbnb имотите, българи рискуват глоби до 20 000 евро Проверяват се данъчна регистрация, приходи, пожарогасители, детектори за дим, застраховки и дали жилището изобщо може да се отдава на туристи Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Според него промяната е невъзможна, защото корумпираният ни елит е удобен на Запада, а обществото няма живи сили за отпор От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж Той се включи в елитна европейска бригада, която ще съдейства за сигурността на милионите туристи в най-горещите зони на мегаполиса Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Либерал-глобалистите успяха да прокарат текста в последния момент днес, докато много евродепутати отсъстваха САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива Новата ескалация поставя под въпрос крехкото примирие, след като Вашингтон обяви удари по десетки цели, а Иран атакува военни обекти в Кувейт и Бахрейн Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Федерален съд в Ню Йорк нареди парите да бъдат преведени на писателката след изчерпване на възможностите за обжалване Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Полицията издирва шефа на хлебозавод „Мио“ Димитър Георгиев от Павликени с дронове и термокамери, проверява се и версия за отвличане Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Уелската певица почина на 75 години след тежко боледуване в Португалия
Румен РАДЕВ Румен РАДЕВ Ще подкрепяме Украйна според възможностите си, а такива нямаме Виц на деня Виц на деня Бабички питат дете пред блока:
- Ти, чий син си, бе бабе?
- Ами, ние с татко не знаем, а мама не ни казва...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, няма нужда да ревнуваш! В леглото си по-добра от всички твои приятелки. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Попитах в женски форум как да кача няколко килограма, че съм хърбава. Толкова нови псувни и клетви научих...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори