Гледачка наследила милионите на Стойчо Ройдов, задържаната Иванка нямала мотив да убива брат си?
Майка ми не е подготвяла убийства, защото парите са в гледачката на дядо ми, а тя никога не би ги дала на нас, каза Жана. Тя скри лицето си пред камерата на Нова телевизия.
25 Март 2016, Петък, 12:09 ч.
Дядо ми страдаше от алцхаймер и Бързакова се е възползвала от болестта му, а дори да бъде убит вуйчо, няма да получим нищо, каза дъщерята на арестуваната Иванка Ройдова - Жана
Милионите на Стойчо Ройдов е наследила неговата гледачка. Майка ми няма причини да подготвя убийството на брат си Стойчо Ройдов и семейството му, защото дори и след смъртта им, собственик остава Недялка Бързакова. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия дъщерята на арестуваната Иванка Ройдова – Жана. Тя пожела да не застава пред камерата с лицето си, но разказа как гледачката на дядо й се е възползвала от болестта му, за да стане единствен наследник на имотите и парите му.
Вчера Жана е била задържана заедно със съпруга й като първоначално и към нея е имало обвинения.
„Колата ни бе спряна и бяхме задържани. Вкараха ни в ареста и ни предявиха обвинения за съучастничество в подготвянето на убийство на фамилията на вуйчо ми. Майка ми не е планирала нито убийството на вуйчо ми, нито на неговата фамилия. Борбата на майка ми не бе с него. Не знам защо до този момент никой не споменава името на Недялка Бързакова, която бе гледачка на дядо ми. Той бе болен от алцхаймер. Изведнъж тя се превърна в единствен наследник след неговата смърт на цялото му имущество, което е много над 5 млрд. долара. Вуйчо ми управлява няколко фонда. Всички обаче са под контрола на Бързакова“, заяви Жана.
„Бързакова се възползвала от болестта на дядо и го накарала да подпише документ, с който тя става наследник на цялото му имущество. Когато разбрахме, започнаха разговори между вуйчо ми, майка и леля ми за наследството. Ние разбрахме след смъртта на дядо за завещанието му. Документът за разпределение на наследството бе даден на леля ми Ана Ройдова, която живее в САЩ“, уточнява внучката на милионера.
„След като дядо почина, разбрахме, че вуйчо и гледачката са сключили споразумение и са разпределили цялото наследство за тях двамата. Ние нямаме мотив да убиваме вуйчо и семейството му. Майка ми не може да притежава фондовете, защото те се разпределят от Недялка Бързакова, а тя дори и след смъртта на вуйчо ми никога не би ги дала на майка и на леля ми, защото те искат да заведат дело срещу нея“, обяснява Жана. Дядо имаше големи сгради, които даваше под наем, а парите вложи в различни фондове, добавя тя.
Леля й Ана Ройдова пък заяви по телефона в интервю за „Здравей, България“, че не може сестра й да е планирала убийството на брат им.
„Има много лъжи. В първото завещание на баща ми аз бях изпълнител и трябваше да получим еднакъв дял след неговата смърт, но Нели Бързакова от Перущица му помагаше. Пет-шест години, след като тя започна да работи за него и беше вече тежко болен, не си знаеше дори името, е направено ново завещание. В него е посочена Бързакова като единствен наследник. Брат ми се съюзи с нея и те стават единствените наследници“, разказва Ана Ройдова.
„Леля ми и майка ми подадоха жалби до ФБР, до организации за възрастни хора и всички възможни служби. Нашият проблем е Недялка Бързакова и споразумението, което е сключила с вуйчо ми“, каза още Жана.
В категории:
Крими
Българският поп триумф завладя световния тенис след неочаквана среща в Кипър
Най-шокиращите трагедии в света на екстремните спортове
Една от най-големите групи за трафик на мигранти у нас е действала в Айтос, разбиха я при мащабна акция
Петролът поевтинява, но кога ще паднат цените на горивата
Николай Димитров: Общинският център за култура и образование „Артиум“ е сърцето на културния, духовния и социален живот в Несебър
Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса
България с втората най-висока инфлация в ЕС, достигна 6,3% през май
Само на 19 години, с няколко месеца стаж зад волана, но с диагноза "БМВ": Хванаха шофьорка с над 10 фиша да дрифтира (ВИДЕО)
МВР ще лови джигити с дронове
След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна?
Спад на еуфорията: Цените на селските и извънградските имоти се успокоиха
Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж
