MSC Cruises с нов вариант на средиземноморската си дестинация, включва и Бургас
21 Март 2016, Понеделник, 19:19 ч.
Ще се осъществява 40-часов морски преход от порт Пирея директно до Морска гара Бургас
Представители на „Пристанище Бургас” ЕАД участваха в международното круизно изложение „Seatrade Cruise Globul 2016”. Събитието се проведе в периода 14-17 март в новопостроения конгресен център на пристанище Евърглейдс, Форт Лодърдейл, САЩ. В изложението участваха председателят на съвета на директорите Иван Капитанов, зам. председателя на Съвета на директорите Георги Тодоров, изпълнителният директор Диян Димов и ръководителят на звено „Маркетинг” Стойчо Димов. Като основни акценти на изложението бяха изведени темите за подобряване свързванността на участниците в глобалната круизна индустрия и създаването на информационни мрежи между пасажерските терминали и круизните оператори.
Представителният щанд на Асоциацията MedCruise, пълноправен член на която е порт Бургас, създаде отлични условия на бургаската делегация за провеждането на редица важни срещи и дискусии. Добрата новина за „Пристанище Бургас” дойде от круизната компания MSC Cruises, която конкретизира своите дългосрочни намерения за посещения в регион Черно море. От този круизен сезон се променя разписанието на средиземноморската им дестинацията, като се канцелират посещения в турските пристанища, в т.ч. и Истанбул, и ще се осъществява 40-часов морски преход от порт Пирея директно до Морска гара Бургас.
Положително протече първата работна среща с президента Кери Анастасиадис и менаджъра по пристанищните въпроси Мариус Полидориу от круизната компания Celestyal Cruises Ltd. Активният диалог между кметовете на двата морски града - на Бургас Димитър Николов и на Александропулис Евангелиос Ламбакис вече дава своите резултати. Договорено е предстоящо посещение на ръководителите на компанията в Бургас, по време на което да бъдат обсъдени морско-техническите и финансовите параметри на круизната свързаност между Александрополис и Бургас, като допълнение към утвърдената дестинация Гръцки острови.
Сложната обстановка в регион Мраморно и Черно море постави пред изпитание маркетинговите стратегии на повечето круизни компании в началото на сезона. Голяма част от предварително обявените за 2016 година посещения в турските пристанища бяха отменени, а за 2017 и 2018 година дестинациите все още са в процес на обсъждане. Това дава силен шанс на порт Бургас да бъде актуален и надежден партньор в морския круизен бранд, нещо което нееднократно беше доказано през последните години. Потенциалните партньори заявили това по време на работните срещи са: Royal Caribbean Cruises Ltd чрез първия вицепрезидентът на компанията Джон Терсек, Azamara Cruises Ltd. с директор круизни дестинации Майкъл Паулус, круизна агенция CF&S AS, планираща посещенията на корабите на Viking Cruises Ltd., Inflot Worldwide, обслужваща годишно над 500 круизни кораба.
„Активното ни участие и представяне на форума „Seatrade Cruise Globul 2016”, подсили убеждението ни, че независимо от сложната обстановка в региона на Черно море, сътрудничеството с круизните компании продължава да се развива и дава възможност да се обсъждат нови варианти на маршрути за развитие на круизните посещения в Бургас и в Черно море. Като доказателство, че черноморския регион продължава да стои в дългосрочните планове на круизния бизнес е и планираната в края юни 2016 г. 48-ма Генерална асамблея на MedCruise в изложбения център на порт Одеса, Украйна. Президентът на Асоциацията и генерален директор на порт Дубровник Кристиян Павич отбеляза, че знаково са планирали провеждането на асамбея и в Бургас през септември 2020 година. От асоциацията са убедени, че бургаското пристанище ще създаде отлични условия за провеждането на събитието в планирания за изграждане експо център”, заяви след завръщането си изп. директор на бургаското пристанище Диян Димов.
В категории:
Бизнес
Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките
30/10/2025, Четвъртък 16:30
0
COVID-19 протича с хрема и сухо гърло, но ваксините предпазват тежките случаи
Виктор Орбан ще посети Доналд Тръмп в Белия дом
30/10/2025, Четвъртък 16:14
0
Забравете руската салата! „Столична“ ще ви стане новата любима
30/10/2025, Четвъртък 16:01
0
Баба Донка от Поморие посрещна своята стогодишнина, кметът Иван Алексиев сред гостите на празненството
30/10/2025, Четвъртък 15:57
0
Василев: Киселова е крила сигнали, свързани с документни престъпления и източване на държавен ресурс
30/10/2025, Четвъртък 15:48
0
Президентът назначи Елеонора Димитрова за посланик на България в Бразилия
30/10/2025, Четвъртък 15:46
0
Защо всички слагат кестени в гардероба си
30/10/2025, Четвъртък 15:44
0
Извънредна ситуация край Царевец, полиция, линейки и пожарни хвърчат към крепостта
30/10/2025, Четвъртък 15:44
0
Медицинският туризъм в България: в готовност за ръст на туристите и приходите
Министър Жечо Станков: България и Република Корея споделят обща визия за чиста, сигурна и конкурентна енергетика
30/10/2025, Четвъртък 15:41
2
Пещерата Утробата помага на жени да заченат
30/10/2025, Четвъртък 15:30
2
