Бургаските жени не харесват съпрузите си, но не се развеждат, за да оцелеят финансово
17 Март 2016, Четвъртък, 12:08 ч.
Автор: Георги ДИМИТРОВЖените не се развеждат и заради децата си, ако го направят дълго време изпитват чувство на вина, подчертава психологът Кристина Георгиева
Бургаските жени стоят в брака, защото мислят, че самостоятелно трудно ще оцелеят финансово. Това е показало проучване на психолога Кристина Георгиева, представено пред Радио Фокус.„Ако жената е била зависима финансово от мъжа, тя е склонна да си мисли, че трудно би се справила финансово без мъжа си. Друга причина са децата. Повечето жени смятат, че е добре децата да растат в семейство с баща и изпитват чувство за вина, когато се разделят или разведат в бащата, и детето трябва да израства в непълноценно семейство“, казва Кристина Георгиева.
Тя допълва, че най-честият повод за развод са именно финансови. Партньорите спорят обикновено за приноса им в семейния им бюджет. Други причини са упражняване на насилие от страна на един от партньорите, изневери и болезнена ревност.
Психологът препоръчва при случаи на насилие бракът да се прекрати незабавно.
„Липсата на подкрепа от страна на близките, родителите са един от доводите, които спират жените да стигнат до развод. Много от тях нямат близки, на които да разчитат за подкрепа, както емоционална, така и финансова, а също и в грижите за децата. След развода остават сами, поради което жената продължава да живее в една насилническа обстановка, в едно семейство, което не е подкрепящо, разбиращо и даващо любов.“, казва още Георгиева.
Според нея жените приемат по-тежко разводите и дълго време изпитвали чувство на вина, заради това, че не са успели да съхранят семейството си.
В категории:
Бургас
Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина
Електрически локомотив пламна в Русе
Бард събира на рождения си ден в Дома на писателя поети и музиканти
Осем години без Дядо Добри: Байлово почете своя най-смирен дарител
Разследват пожара в следствената служба във Враца
Солните стаи в детските градини в Русе под ключ след забрана от здравните власти
Първите пет бронирани машини "Страйкър" пристигнаха на пристанище Бургас
"Шугър деди": Бившият бос на Google с 43 години по-млада любовница
Сандов: Не вярвам, че мъжете от "Петрохан" са се самоубили
Захарова нарече изявленията на Зеленски "блъфове на болен човек"
Оставиха в ареста мъжа, наръгал децата и майка си
Годежен пръстен за 96 пенса разбуни Великобритания покрай Свети Валентин

Скъсваш си гъза от работа, да вадиш кинти за сметки и храна, за нуждите на децата и за да може жена ти да кара хубава кола и да ходи на фризьори, козметици и маникюри, да си купува парцалки и т.н.
И накрая кво? Да няма грам уважение за всичко, което правиш и си направил за нея и да ходи да се плющи като магарица с разни лигльовци дето нямат 2 лв в джоба!
Ей това е гадното и курвенското!
sq kajete koe e po dobriq variant aaa
jenite ni davat lubov nie im davame pari ko ima tolkos losho pyk
Нали мъжете сме ненужни днес! Майната ви!
Проучване показа, че във флагман работят напълно неграмотни хора.