Църквата влезе в съда, за да брани 15 хил. декара земи в Бургаско
14 Март 2016, Понеделник, 14:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Иван КОЛЕВИмотите са в землището на Бургас, Приморско и Царево и са част от масивния подземлен фонд на Сливенската митрополия
Поредица от тежки административни дела за 15 хил.декара земи на Сливенската митрополия започна в Районен съд Бургас.Епархията се съди с общинските служби по земеделие в Бургас и Приморско, за да им се определят точните граници на имотите. Те не са коректно описани в кадастралните карти, част от тях не е ясно къде се намират. Става въпрос за възстановени гори и ниви, които са били църковна собственост до 50-те години на миналия век.
Процедурите са изключително тромави и както изглежда няма да прикрючат в близката една година. По тях се призовават куп държавни служби – Общинска служба „Земеделие“, РДГ Бургас, Изпълнителна агенция по горите и Държавно горско стопанство.
Въпросните 15 хил.декара земи са само част от масивния подземлен фонд на Сливенската митрополия. Преди време те имаха и претенции към остров „Света Анастасия“, който в миналото е бил на църквата, а впоследствие на държавата, която преди няколко години го прехвърли на Община Бургас.
В категории:
Темида
Тази зодия се влюбва трудно, но после е много вярна
Лора Христова призна кой е любимият ѝ отбор
Кашкавал пане без грешка - лесна рецепта
Бекъм блести за Индонезия, "лъвовете" да внимават
България би трудно Малта при юношите, но се радва на 10:2 над екзотика, а бяхме топ сила
Игор Тиаго направи важна крачка към Световното 2026 - ето какво каза Анчелоти за него
Столицата нащрек заради влошаването на времето
Мързелива пица с готови кори - лесна рецепта
Филип Кръстев показа класа с тези думи след историческото 10:2
Баница на тиган със сирене - стъпка по стъпка
Стилиян Петров с ироничен коментар след 10:2
Затвориха летище "Пловдив" заради сигнал за бомба
