×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Над 400 силови кортежа с мутри вилнеят по пътищата! Ето кого пазят


03 Март 2016, Четвъртък, 14:29 ч.

Най-често ескортират наркодилъри, сутеньори, силови бригади и "домашни любимци"


Силовите кортежи с мутри по пътищата, които създават напрежение в движението, влизат в конфликт с околните шофьори и нерядко упражняват насилие върху тях, не са 117, както оповестиха медиите миналата седмица, а над 400 в цялата страна, пише 168 часа. Най-често охранителните "паради" били заради наркодилъри, сутеньори, "експресни" силови бригади и "домашни любимци", както наричат в ъндърграунда синчетата на олигарси и внезапно забогатели бизнесмени.

117 всъщност е цифрата на богати хора с голям бизнес, които са си наели абсолютно легална охрана на трудови договори в лицензираните фирми. Тази информация е постъпила в МВР точно от тях.

Поделенията на вътрешното министерство в цялата страна в момента подготвят подробна справка за рисковите кортежи с побойници. Проверката още не е приключила, но те със сигурност ще излязат над 400, коментираха високопоставени източници от министерството. Те се аргументираха с броя на организираните престъпни групи в цялата страна, които според последната справка на ГДБОП са 400 с 2000 души в тях за началото на 2016 година.

"Анализът ни показва, че става въпрос преди всичко за охраната на ключови наркодилъри и оборотни сутеньори в големите градове, както и за силови бригади, които работят за тях - коментира източникът на вестника. - Те се движат в пакет като мутрите навремето и демонстрират навсякъде специфичния вид охрана, който прилагат. Този мутренски стил все още е характерен за организираните престъпни групи, в които има ясна централизация, йерархия и лидер. Точно като случая с Ториното, чиито охранители пребиха семейството на околовръстното шосе."

При наркодилърите демонстративният стил се налагал най-вече заради рисковете за тях от страна на конкуренцията, а при сутеньорите в голяма степен и за респект към клиентите, които понякога излизат от контрол с проститутките под влиянието на алкохол и стимулираща дрога.

Не по-малка социална група, която създава постоянно проблеми не само по пътищата в цялата страна, но и в заведенията, обаче според източника ни са и т. нар. домашни любимци, както в престъпния свят наричат синчетата на олигарсите, които от години се движат с голяма охрана и непрекъснато предизвикват инциденти.

Те били дори по-рисков контингент от класическите престъпни групи. От МВР отчитат много по-силна дискретност от страна на контрабандисти от голям калибър, от крадци на ДДС и оборотни автоджамбази, които иначе изкарват огромни парични средства, но предпочитат да не бият на очи.

Като цяло обаче във всеки конкретен случай всичко зависи от боса на групата.
Имало и много такива, които упорито избягвали да влизат във физическа разправа със случайни хора, въпреки че се движели в конвой от по няколко коли. (Какви всъщност са мутрите, които налитат на бой, четете в психопортрета в новия брой на в. "168 часа").

Освен "преброяването на врага", което се извършва в момента, МВР и прокуратурата вече предприемат няколко конкретни мерки, с които искат да минимализират демонстративните кортежи по пътищата. Общо две съвещания за по-малко от седмица проведоха полицаи и магистрати, след като пазачите на Ториното пребиха брутално на околовръстното шосе в София бившия спортист Васко Наумов и съпругата му - лекоатлетката Мария Димитрова.

В категории: Крими


6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ И Джош Кавало поздрави Дара И Джош Кавало поздрави Дара 20/05/2026, Сряда 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Звезда от "Американски пай" се разведе Звезда от "Американски пай" се разведе 20/05/2026, Сряда 21:00 0
Флагман.БГ Как да сварите перфектни яйца всеки път Как да сварите перфектни яйца всеки път 20/05/2026, Сряда 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Фон дер Лайен с предупреждение към Кремъл Фон дер Лайен с предупреждение към Кремъл 20/05/2026, Сряда 20:00 2
Тервел ИЛИЕВ Скандал и оставка след "Евровизия" Скандал и оставка след "Евровизия" 20/05/2026, Сряда 19:33 1
6
Коментара по темата
6.
нормален
04.03.2016 17:43:53
0
8
ВСИЧКИ СА ЗА ПАНДИЗА ИЛИ ДА

КОПАТ ТУНЕЛА ПОД ШИТКА !!!
5.
boko
04.03.2016 14:04:18
1
3
МАНИФЕСТ, за който купените от Борисоф медии мълчат ! http://zarepublikata.eu/?do=manifest Подкрепете го за да се спре с тези безумия на управниците в България !!!
4.
baihui
03.03.2016 21:26:26
2
14
Тиквата какво чака ?! Да отваря Белене, Ловеч, Скравена и т.н. ! Така всичко ще си дойде на мястото ! (И да назначи Шахо Циганина !)
3.
Ротшилд
03.03.2016 20:06:38
2
27
Повечето от тези т.нар "батки" са изключително комплексирани и деградирали типове.Когато са сами са тихи и кротки като мишоци.Но рядко можеш да ги видиш да се разхождат сами,в повечето случай се движат на големи компаниии и винаги скачат и си избиват комплексите или на някакви пенсионери или на малки деца и момичета,но задължително противника срещу,който се изправят трябва да е сам.Иначе пълнят гащите и дим да ги няма.
2.
Ние
03.03.2016 13:04:05
3
31
Причината ,както обикновено е икономическа. какъвто ни е бизнеса такъв ни е елита ,такава ние политиката,такава ни е държавата ,такива са ни охранителите. В резултат - такива сме си . Готови сме за партизански действия ,да му мислят окупаторите.
1.
ВУТЕ
03.03.2016 11:37:17
1
13
ДАНО ДА СТАНЕ ТАКА
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Най-наивният мъж в България“: Позлатих Оксана, а сега се страхувам за живота си, тя заплаши, че ще ме поръча „Най-наивният мъж в България“: Позлатих Оксана, а сега се страхувам за живота си, тя заплаши, че ще ме поръча Пенсионираният офицер Дончо Каличин твърди, че живее в страх след скандали, жалби и битка за имоти Таванът на цените невъзможен, но как ще върнем българските стоки в магазините – с нови ТКЗ-та ли Таванът на цените невъзможен, но как ще върнем българските стоки в магазините – с нови ТКЗ-та ли Разчитам на подкрепа от медиите, защото няма ли доверие, магията се чупи, коментира депутат Закопчаха мъж, задигнал три мотоциклета за броени дни Закопчаха мъж, задигнал три мотоциклета за броени дни Оказа се преквалифициран каналджия на нелегални мигранти с присъда Високо напрежение в парламента: Опозицията тръби за репресии Високо напрежение в парламента: Опозицията тръби за репресии Неограничен брой пъти премиерът и министрите ще могат да отлагат отговора на депутатски въпроси Бургас показа дух с най-дългото хоро в детска градина Бургас показа дух с най-дългото хоро в детска градина ДГ „Ханс Кристиан Андерсен“ превърна двора си в сцена на традиция, общност и български дух Ротари клуб Бургас приключи проект „Класна стая сред лехите“ Ротари клуб Бургас приключи проект „Класна стая сред лехите“ Проектът „ Класна стая сред лехите – запознаваме се с природата “ запозна деца от ОУ "Васил Априлов", гр. Бургас с  устойчивото земеделие и пермакултурата. Укрепването на велоалеята към „Сарафово“ напредва Укрепването на велоалеята към „Сарафово“ напредва Около 1,3 км. е дължината на трасето, по което се работи, като вече са поставени 400 изливни пилота, които укрепват ската и дават ниво на велоалеята Орелът на Айтос стана трибагреник и разбуни града Орелът на Айтос стана трибагреник и разбуни града Едни видяха родолюбие, други поискаха символът да бъде върнат в автентичния му вид Политици и артисти помагат на Дара да си сбъдне мечтата с Fred Again Политици и артисти помагат на Дара да си сбъдне мечтата с Fred Again Продуцентът, който е работил със звезди като Ед Шийрън, Деми Ловато, още не е отговорил на поканата й Мъж се самоуби в ж.к. "Меден рудник" Мъж се самоуби в ж.к. "Меден рудник" Той се е обесил в жилището си
Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 186 000 дружества и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Тайланд върна визите за българските туристи Тайланд върна визите за българските туристи Решението поставя страната ни в периферията на тайландската визова политика Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Певицата остава провокативна и готова да експериментира Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Някои коментиращи сравняват ситуацията с тази между Лили Иванова и Йорданка Христова, които обтягат отношенията си още през 70-те години заради турне в Япония и това продължава десетилетия наред. Почина 31-годишният моторист Ивайло Почина 31-годишният моторист Ивайло Той загина при катастрофа на Искърското дефиле  Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Напрежението около конкурса се засили след бойкоти на Испания и Ирландия и критики към EBU за различното отношение към Русия и Израел Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Умерената консумация може да има ползи, но чаят не е универсално решение за отслабване, отоци и хранителен режим Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Европейският съюз поставя акцент върху прозрачността, дигитализацията и реалните резултати при финансирането на проекти Две теории за произхода на училищния звънец Две теории за произхода на училищния звънец Училището сякаш не може да съществува без своя емблематичен звънец, но откъде всъщност идва той Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Заедно с него под руините се издирват и две млади жени на възраст 25 и 26 години
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня - Тате, аз с теб няма да ходя вече в парка!
- Стига си мрънкал бе Гошко, ами ме люлей!
Виц на деня Виц на деня Майка пита детето си:
- Защо плачеш?
- Защото татко си удари пръста!
- Ох, милото ми. И ти веднага се разплака?!
- Не, преди това много се смях.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки истински джентълмен трябва да има неизчерпаем запас от комплименти за дамата, в случай че парите му свършат...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори