Скандал! Дипломат от турското консулство в Бургас премаза човек на пътя, остави го да умре в мъките си и избяга
01 Март 2016, Вторник, 12:59 ч.
Автор: Георги ДИМИТРОВЕкрем Йозлер също като Угур Емироглу проповядва исляма, бил гост имам в Силистра
Нов скандал с дипломат от турското консулство в Бургас гръмна днес. Преди минути от прессъобщение на Апелативния съд във Варна стана ясно, че аташето Екрем Йозлер е задържан заради убийство на пътя.На 17 февруари т.г. край добричкото село Карапелит той блъснал с колата си местният жител Мариян Чернаев, но вместо да се опита да му помогне, Йозлер избягал в неизвестна посока и оставил Чернаев да умре в адски мъки на платното.
По-късно Йозлер е заловен. Мярката му се гледа през миналата седмица в Окръжен съд-Добрич, но никой не разбра за инцидента. Едва днес, когато производството бе прехвърлено във Варна, инцидентът стана публично известен.
Йозлер работи към Генералното консулство на Република Турция в Бургас и има разрешение за продължително пребиваване в България от Дирекцията по вероизповеданията. Обвиняемият е гост имам и преподава религия към джамийското настоятелство в област Силистра.
Свидетел на катастрофата, който е бил и спътник на обвиняемия в автомобила е разкрил пред следствените органи, че след сблъсъка Йозлер е видял тялото на ударения човек и е предприел активни действия, за да остане неразкрит. Умишлено изоставил жертвата на пътя, без да му окаже помощ или да подаде сигнал на 112, изгасил светлините на автомобила, използвал обходен маршрут и подбуждал към лъжесвидетелстване спътника си.
Апелативният съд е категоричен, че в настоящия етап от досъдебното производство единствената обоснована и законосъобразна мярка за неотклонение спрямо Екрем Йозлер, причинил при пътен инцидент смъртта на човек и избягал от произшествието е „задържане под стража” . Това определение не подлежи на обжалване.
В категории:
Бургас
Румен Радев: Властта организира манифестации, а не протести – народът е възмутен от олигарсите
Красимир Вълчев опроверга: Родителските срещи не са трик срещу протеста
В отговор на критика на Тръмп: Зеленски заяви, че винаги е готов на избори
Бургаският държавен университет и „Арсенал“ АД с меморандум за стратегическо сътрудничество
Шантавите ритуали по света за Коледа
Новият план за парк „Витоша“ орязва ски зоната до 122 хектара и блокира бъдещето на зимния туризъм
КЗК погна МВР, „Български пощи“ и „Столичен автотранспорт“
Жълтите петна по спалното бельо изчезват с този неочакван продукт
Пухкава пълнена торта с Нутела – бърза, мека и много ароматна
Учени и магистрати в Бургас обединиха усилия срещу киберпрестъпността на национален форум
Топ астролог обяви най-щастливата зодия за следващите 20 години
Звездата от „Сексът и градът“ Ким Катрал се омъжи на тайнa церемония в Лондон

По важното е че е блъснал човека и го е оставил да умре , още повече че е имам - тоест божи човек.
Вероятно Аллах внушава на проповедниците си да убиват случайни хора.