Хванаха психаря от Мичиган, колата му била пълна с оръжие
21 Февруари 2016, Неделя, 13:15 ч.
Лекари върнали от отвъдното 9-годишно дете, простреляно от 50-годишния мъж
Мъжът, открил безразборна стрелба в американския град Каламазу, щата Мичиган, е заловен. Той не е оказал съпротива. Самоличността му все още не е установена, съобщава „Фокс нюз”.
Най-малко 6 души са убити при хаотичната стрелба, която агресорът открил докато шофирал. 4 са загинали в ресторант, а други двама – в автокъща.
Нападателят, за когото се знае, че е бял мъж на около 50 години, не е оказал съпротива, когато полицаите се приближили до него. В колата му са открити оръжия.
Някои от простреляните са в критично състояние. Благодарение на усилията на лекари, 9-годишно дете било спасено и вече е стабилизирано.
„Опасността за обществото приключи. Вече имаме заподозрян”, обяви шерифът на окръга Пол Матиас. „Жертвите са убити случайно”, добави той.
Екшънът започнал от паркинг пред жилищни сгради, където била повикана полиция. Една жена е била простреляна. След няколко часа полицаите били повикани в автокъща, където двама души били убити, а други трима ранени. Смята се, че двамата загинали са баща и син.
По-късно клиенти на ресторант „Кракър Баръл” видели как на паркинга мъж стрела по хора, които били в колите си. 4 души са убити, а един е в критично състояние.
Стрелецът избяга с автомобила си и продължи безразборно да стреля докато се движи. Засега подробности за задържането му не се съобщават.
Превод и редакция: БЛИЦ
В категории:
Крими
Почина проф. Райко Райков – доайен на Националната художествена академия
Икономическа полиция проверява "ВиК" Кърджали
Ръководството на БДУ обсъди с народни представители ключови приоритети за развитието на висшето образование в региона
7,8 по Рихтер удари 110 милиона страна, съборени училища и сгради, има много загинали!
Три сценария за българската икономика до 2028 г. в Годишния доклад на икономистите на БАН
08/06/2026, Понеделник 15:00
0
Тръмп: Израел и Иран трябва незабавно да прекратят взаимните атаки
Мирчев: Напускането на Георги Кандев е много ясен и тежък знак за начина на управление
България посреща повече туристи от Полша с директната линия Люблин-Бургас
Тревожна тенденция: Светът се насочва към нова ядрена надпревара
Седмицата се усмихва на тези три зодии
35% от имотните обяви у нас са фалшиви
Мистериозна смърт на пазач в Приморско вдигна полицията на крак
