×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще строят новия паркинг до гарата като лего


Ще строят новия паркинг до гарата като лего
Идеята на кмета Димитър Николов е цялото това пространство да се превърне в модерен градски център
02 Януари 2016, Събота, 06:34 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Плановете ни са да го изграждаме поетапно. Когато имаме пари – вдигаме етаж, каза кметът Димитър Николов
Новият многоетажен паркинг край жп гарата в Бургас ще бъде изграждан поетапно – етаж по етаж. Ще се инвестира тогава, когато общината има пари. Това съобщи кметът Димитър Николов.

Амбициозните планове на градоначалника в началото на третия му мандат са Бургас да се отвори към морето и цялото пространство около държавния порт да се превърне в модерно ларго с площад, административни, офис сгради, културни и търговски центрове. Предстоят разговори с държавата за прехвърлянето на собствеността на земята около административната сграда на Пристанище Бургас.

Първият етап ще бъде проектирането на паркинга. Както кметът Николов го описа той ще бъде като конструктор лего – ще се гради етаж по етаж със сглобяеми конструкции. Подобна е практиката в редица европейски градове, където от десетилетия издигат подобни обекти буквално за дни. Това ще бъде т.нар. буферен паркинг, който ще поема основния поток от автомобили. Идеята е цените да са преференциални, което ще направи използването на паркиннга много по-изгодно от синята зона, например.

Общината преди време имаше планове да направи буферна зона в района на бул.“Мария Луиза“ и бул.“Иван Вазов“. Общинският съвет сформира специална комисия, която огледа терена, но се оказа, че собствеността там е смесена, а и в близост има голям жилищен блок, чиито жители със сигурност нямаше да харесат идеята току под терасите им да има многоетажен паркинг.

В категории: Бургас


11
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред 13/12/2025, Събота 20:40 1
11
Коментара по темата
11.
BSS
03.01.2016 01:01:29
3
4
Трябва да има буферни паркинги или поне да разширят синята зона до Мария Луиза и Иван Вазов защото хората които живеят по границите на синята зона страдат истински, търсят парко места с часове и накрая от няма и каде се накатерват в някоя градинка или на някой тротоар и паяка идва и ги сапунисва. Хоп - 100 кинта , хоп 100 кинта и заплатата ти я няма ... И после защо на хората им падат бушоните и почват да правят глупости и да се оправят както си знаят - защото системата не мисли за тях , тя е против тях.
10.
Дернев
02.01.2016 19:58:51
2
7
Трафикът в центъра на Бс трябва да се намалява, а не увеличава, както се прави сега с всичките тези глупави проекти - гара, автогара и т.н. Тази ЖП гара до 5 г. трябва да стане спирка на метро. А автогарата може да остане там само с морския булевард, стъпил до морската гара. Върху това мислете. Между морето и Интера не трябва да има интензивно движение, а място за пасажерите, яхтсмените, бургазлии и гостите на Бс. Не мислете за Бс като за едно голямо село.
9.
някой си
02.01.2016 18:47:01
5
4
боклук долен си кмете тез хора къде щеги пратиш да работят
8.
Рунчев
02.01.2016 14:58:16
2
5
Ще събираме там новите труженички, начело с мен!
Аз съм тяхната учителка!
7.
някой
02.01.2016 14:24:04
12
8
Иска да прецака хората които работят в пристанището ей това е неговата цел...боклук след боклук срамота бе тъпако......
6.
Победа
02.01.2016 13:59:18
7
17
Абе той целия град в момента е едно незъвършено лего е Вафличке.
5.
МИТКО ЦИГЪНИНА
02.01.2016 13:00:08
20
22
ИДЕЯТА НА КМЕТА Е ДА НАПЪЛНИ НА БОЙКО ДЖОБА И НВГОВИЯ А БУРГАЗЛИЙ ДА ВРЪЩАТ ЗАЕМИ ЗА ГЛУПАВИ ПРОЕКТИ ТЕ НЕОСТАНАХАХОРА В БУРГАС ТОЙ ТРЪГНАЛ ДА ПРАВИ ВЕОАЛЕЙ И ДА ПОБЪРКВА ХОРАТА САМО ДЕТО ВЗЕХ 50 ЛВ ЗА ДА ГЛАСУВАМ
4.
momata
02.01.2016 12:57:26
14
16
ПРОДЪЛЖАВАМ ДА КРАДА НЕМЕ ЕБЕ КВО ГОВОРЯТ ХОРАТА
3.
Ким Чен Николов
02.01.2016 11:37:46
17
20
Ще има високи данъци, увеличаване цената на "синя зона", Куков ще си намали заплатата а момата ще се окаже изцяло от нея в името на новия паркинг "ЛЕГО". Вервате ли си? С тези заеми това изказване е жива лъжа.
2.
Васил Левски работи
02.01.2016 11:26:11
5
20
Прикоткването на бизнеса е най важното. Бизнеса е кръвта и ритъма на града. Тук трябва да привлечем максимално най много бизнесмени. Всяка втора дума в града трябва да е за пазар, обслужване на клиенти, начини на доставки, технология, и акции. Само бизнеса ще доведе сърцето на града и ще върне усмивките на младите. Българина трябва да диша бизнес и да обича възможностите. Печалбите са гарантирани на един град който диша и копнее за бизнес.
1.
йстория
02.01.2016 11:22:05
18
28
Браво! Митко ще е супер! Искам само да се строи качествено!
И да се привлича бизнеса там!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Оказва се, че непознаването на родината и историята ни е далеч по-опасно от политическата нестабилност Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Коледният дух завладя Русе с хиляди светлини, ефектни декорации и 16-метрово виенско колело с изглед към празничния Дунав Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Българският лекарски съюз алармира, че без приет бюджет за 2026 г. няма да има нов рамков договор, а болниците и пациентите ще понесат тежките последици Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Наличие на Bacillus cereus в производствена линия доведе до предпазно изтегляне на няколко популярни марки адаптирано мляко от българския пазар Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият И възможно ли е обектът да бъде преобразен без да загуби арт облика си Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред Политическата криза се задълбочава, а президентът Радев може да използва ситуацията за ново начало Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Така нареченият „паратропер“ пред паметника „Альоша“ предизвика бурни реакции сред бургазлии Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Общинско решение за изграждане на соларна централа доведе до напрежение сред живеещите в подножието на Родопите Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Растението е ценено заради своите противовъзпалителни, антибактериални и тонизиращи свойства, но има и скрити опасности Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Исторически всяко поскъпване води до социално напрежение, което е риск на фона на международните санкции и обезценяването на риала
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Шарлот Холмс описва как в продължение на 11 минути е пребивавала в Рая, срещнала е своето неродено дете и е получила мисия да предаде послание от Бога. Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Редица страни и институции настояват за право върху замразените пари Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Британският монарх с публично послание на надежда, част от национална кампания за борба с рака Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Руска атака с дронове и ракети засегна три турски кораба в украински пристанища, въпреки призивите на Ердоган за спиране на огъня Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Световен спортен форум, пророчества на Ванга и мистериозна комета... Дали предстои историческа среща с извънземен разум? Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Тежка техника и блокади задръстват ключов граничен пункт, транспортният министър настоява за спешна реакция от ЕС Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Трети ден на масови демонстрации в Букурещ с искане за реформа на компрометираната съдебна система и отговорност от управляващите Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Един от най-запомнящите се екранни злодеи в Холивуд си отиде внезапно – без официална информация за причината
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори