×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай за първи път изстреля във формация два ултрадалечни изтребителя от шесто поколение
  • Цените на петрола скачат на фона на блокадата на Тръмп срещу Венецуела
  • Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ отново работи
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жестоко! Оставиха човек да умре на улицата като куче след зов за помощ


23 Декември 2015, Сряда, 14:09 ч.

Гражданско сдружение настоява прокуратурата да се самосезира за скандалното отношение на служители на спешния телефон 112


Прокуратурата да се сезира заради „опасно, безотговорно и немарливо отношение от страна на служители на Спешния център 112 и МВР". Затова призоваха от гражданско сдружение „Алтай" в писмо до Окръжна прокуратура във връзка със смъртта на бездомника Милен Соколов, съобщи 24rodopi.bg.

69-годишният мъж бе открит мъртъв рано сутринта на 14 декември в района на автогарата в Кърджали. Вероятната причина за смъртта му е измръзване. От гражданското сдружение настояха човекът да бъде погребан отново поради факта, че е бил мюсюлманин, с рождено име Мехмед, а по документи бил с имена от т.нар. Възродителен процес, е бил погребан с християнски ритуал и на гроба му е поставен кръст.

Исканията бяха отправени към Община Кърджали и районния мюфтия.
Седмица след смъртта на бездомника, казусът вече е отнесен и до държавното обвинение.

„По достоверна информация, ден преди кончината му, граждани от района на автогарата са забелязали видимо тежкото здравословно състояние на човека, констатирали са и факта, че той е силно изтощен и не е в състояние дори да консумира храна или вода. Към 15:30 часа на 13 декември, гражданин работещ на автогарата се е обадил на спешния телефон 112 и е съобщил за тежкото състояние на бездомника.

Служителят от Спешния център е отговорил, че в Кърджали няма приют за бедни, а за съобщения факт, че гражданин на Република България се намира в тежко здравословно състояние на улицата, не е реагирано по никакъв начин.

Резултатът от това безотговорно и немарливо отношение на служители на МВР, от системата на телефон 112, е че въпросният бездомник е починал през нощта на неделя срещу понеделник, без да мръдне от мястото, за което е известено и на телефон 112, а именно до трафопоста на автогарата. Какво беше отношението, което той получи, когато имаше нужда да се възползва от грижите, които му се полагат като гражданин на България? Никакво...

Фактът, че починалият бездомник е погребан прибързано, без спазване и на процедурата по издирване на негови близки или роднини, също е необясним и вероятно с цел прикриване на безотговорността на служителите на телефон 112. При това странно избързване, е объркано дори и етно-религиозната група, към която е принадлежал човека и е погребан като християнин в християнското гробище, вместо в мюсюлманското гробище на Кърджали.

Съгласно Конституцията, Република България гарантира живота, достойнството и правата на личността на гражданите. Посочвайки тези законови положения, ние от Сдружение „Алтай", Ви сезираме за описаното опасно, безотговорното и немарливо отношение на служители на МВР от системата на телефон 112, станало причина за смъртта на един бездомник в Кърджали", се посочва в писмото на организацията до окръжния прокурор.

В категории: Животът


1
Коментара
Мария АРНАУДОВА Селин Дион е готова за нова глава в живота си Селин Дион е готова за нова глава в живота си 17/12/2025, Сряда 17:27 0
Светлозария КИДЕРОВА От утре токът за бизнеса поскъпва с 22% От утре токът за бизнеса поскъпва с 22% 17/12/2025, Сряда 16:47 0
1
Коментара по темата
1.
Bulgaricus
23.12.2015 12:25:21
4
18
Все будни граждани! "Обадили се". Гражданин на Републиката бил в беда... Абе, като дойдем с линейката къде да го закараме?! У дома си ли? Няма такова място, което да иска да го приеме, ако е имало, човекът е нямало да е на улицата? Къде си мислите, че може да го закара Спешна помощ? Колкото и пъти да се обадите в Кърджали няма такова място. Такава ни е държавата - тези хора няма къде да ги закараме. Те умират всеки ден! И сега как бил погребан... Вие психично болни ли сте?! Загрижени сте как бил погребан, а като беше жив на никой от Вас не му пукаше как живее, нали? Търсите само скандалите. Отидете, вземете го у Вас, изкъпете го, нахранете го. Това не е ли граждански дълг? Линейката като дойде няма какво да го прави, освен да му измери кръвното. В кое отделение да бъде приет и на основание на какво? Като бъде изписан кой ще му дава лекарствата или бие инсулина по няколко пъти на ден? Кой ще му купи лекарствата?! Събудете се - за толкова стигат силите на държавата, толкова тя прави.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения Едното ще е видимо от Европа, а другото само от Южното полукълбо   Фалшиви петдесетолевки заляха сергиите в Одрин, търговците скочиха срещу нашенците Фалшиви петдесетолевки заляха сергиите в Одрин, търговците скочиха срещу нашенците Местните се настроиха срещу българите, които пазаруват основно през уикендите Бургаската структура на "Да, България" свиква нов протест под колоните на Общината утре Бургаската структура на "Да, България" свиква нов протест под колоните на Общината утре Свикан е митинг и в София - в Триъгълника на властта  БАБХ изтегли бебешка каша заради наличие на неорганичен арсен БАБХ изтегли бебешка каша заради наличие на неорганичен арсен Засегнати са три партиди оризова био каша „Слънчо“, рискът е дългосрочен От утре токът за бизнеса поскъпва с 22% От утре токът за бизнеса поскъпва с 22% Електроенергията за утре се търгува средно по 310,47 лв./MWh на сегмента „Ден напред“ на БНЕБ Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Тя стана първата българка, постигнала този преход, и една от малкото жени в света с подобно постижение Колко струва охраната на Пеевски? ДПС „Ново начало“ извади сметката Колко струва охраната на Пеевски? ДПС „Ново начало“ извади сметката Четирима служители на НСО с брутни заплати между 3000 и 4000 лв. охраняват лидера на партията Две близо 90 годишни италианки превърнаха хляба и Instagram в туристическа сензация Две близо 90 годишни италианки превърнаха хляба и Instagram в туристическа сензация Как две „нони“ от Пулия доказаха, че добрият хляб може да промени съдбата на цял град   Скандал с частно училище в Несебър: Детето ни беше тормозено и изгонено, твърдят родители Скандал с частно училище в Несебър: Детето ни беше тормозено и изгонено, твърдят родители Анастасия говори лъжи, ще я съдя, каза директорката на New Generation School Мария Царева Какво се случва със сметки, кредити, депозити, лизингови вноски и инвестиции с въвеждане на еврото Какво се случва със сметки, кредити, депозити, лизингови вноски и инвестиции с въвеждане на еврото Банкови сметки, кредити, депозити и инвестиции се превалутират автоматично и безплатно по фиксирания курс 1 евро = 1,95583 лв.
През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения Едното ще е видимо от Европа, а другото само от Южното полукълбо   Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Тя стана първата българка, постигнала този преход, и една от малкото жени в света с подобно постижение Хакери удариха любимия сайт на възрастните Хакери удариха любимия сайт на възрастните Pornhub е засегнат от огромен пробив в сигурността, след като хакери са откраднали данни и историята на търсенията на 200 милиона премиум потребители Над $100 милиона за леви екстремисти: защо САЩ обявиха европейски групировки за терористи Над $100 милиона за леви екстремисти: защо САЩ обявиха европейски групировки за терористи Американски разследвания разкриват мащабно финансиране, включително от външни донори, зад радикални леви организации в САЩ и Европа Доналд Тръмп обяви пълна блокада на санкционирани петролни танкери от Венецуела Доналд Тръмп обяви пълна блокада на санкционирани петролни танкери от Венецуела САЩ затягат санкциите срещу Каракас, докато петролните резерви на страната се превръщат в ключов геополитически залог Още седем страни със забрана за пътуване до САЩ Още седем страни със забрана за пътуване до САЩ САЩ налагат пълни и частични ограничения на още десетки държави в опит да засилят националната сигурност Какво ще значи да си дизайнер през 2026 г.-тенденции, AI и нови умения Какво ще значи да си дизайнер през 2026 г.-тенденции, AI и нови умения Как ще се променят ключовите визуални тенденции, които ще търсят работодателите   Край на спекулата с краткосрочните наеми: идва нов жилищен модел Край на спекулата с краткосрочните наеми: идва нов жилищен модел Данъчни облекчения, ограничения за краткосрочните наеми и мащабна програма за ремонти целят повече достъпни жилища в Гърция Разплащанията в брой изчезват в Швеция, но какви са неочакваните рискове Разплащанията в брой изчезват в Швеция, но какви са неочакваните рискове Само една от десет покупки в страната се плаща кеш, но държавата вече вижда в парите в брой въпрос на национална сигурност Белгия замразява заплатите на депутатите за четири години заради нарастващия бюджетен дефицит Белгия замразява заплатите на депутатите за четири години заради нарастващия бюджетен дефицит Мярката е част от опитите на белгийското правителство да спечели 10 млрд. евро до 2027 г., след предупреждения от ЕК и МВФ за рекорден дефицит в еврозоната
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Тия пак вкараха крадливия бюджет Виц на деня Виц на деня На интервю за работа.
- Разкажете нещо за себе си?
- Категорично не! Тази работа ми е нужна!
Виц на деня Виц на деня Според проучванията:
- 80% от жените смятат задника си за дебел!
- 10% го смятат за много кльощав.
- Едва една на десет жени си го харесва и се радва, че се е омъжила за него...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Жените на истинските мъже са щастливи. Останалите са силни! "Моника Белучи
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори