×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Жълт код за силен вятър е обявен за Бургаска област
  • Зеленски и Тръмп ще обсъдят американския план за прекратяване на войната
  • Бюджет 2026: Парламентът продължава разглеждането на първо четене на законопроекта
  • Гъста мъгла и намалена видимост в част от страната, карайте внимателно
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Община Бургас заменя старите кола на екоинспекторите с електромобили


Община Бургас заменя старите кола на екоинспекторите с електромобили
Община Бургас ще кандидатства за финасиране по Националния доверителен екофонд и за санирането на СОУ "Епископ Константин Преславски" и СОУ "Йордан Йовков"
25 Ноември 2015, Сряда, 13:30 ч.
Автор: Флагман.бг

Екологично превозно средство ще бъде пуснато за удобство на хората в Гробищния парк



Община Бургас ще кандидатства за закупуването на два електромобила, като с тях ще бъдат заменени старите коли на екоинспекторите. Това ще бъде и подходящ символ за опазването на околната среда. Това каза кметът на Община Бургас Димитър Николов на брифинг за журналисти, на който заедно с министъра на околната среда и водите Ивелина Василева представиха възможностите, които предоставя на общинските администрации Националния доверителен фонд.Чрез него ще се стимулират местните власти да закупят и използват екологични превозни средства- електромобили и хибридни МПС-ва. Предвидените средства в бюджет 2016 са 1 млн. лева.

Кметът Димитър Николов  каза, че в момента се готви процедура за закупуването на два електромобила. Возило от същия вид ще бъде пуснато и за удобство на хората, които отиват ри починалите си близки в Гробищния парк.
В Бургас вече има две станции за зареждане на екологичните машини. Скоро ще бъдат общо 6. „Следващият етап е да осигурим точки на зареждане на електромобили на местата, където се посещават от туристи извън Бургас- Акве Калиде, в зоната на Солниците в поска кв. „Сарафово”, на рибарското пристанище в Сарафово и в зоната на бъдещото пристанище в Ченгене скеле”, каза още Николов.
Според градоначалника е проявен интерес от страна на френска компания за производство на екологични машини в Бургас, но след като фирмата направи проучванията си, ще стане ясно дали  в морския град ще има такъв завод.
Чрез Националния доверителен екофонд за се подготвя и санирането на СОУ „Константин Преславски” и СОУ „Йордан Йовков” в Бургас, които са последните две училища, на които все още не са ремонтирани. „ Надявам се, след като бъдем одобрени, до края на годината да започнат тръжните процедури, за да може през новата учебна година последните две училища, които не са малки и са тежки обекти, децата да влязат в реновирани на 100 % сгради с приложени всички мерки за енергийна ефективност”, каза още кметът. Министър Василева заяви, че по проекта през тази година са санирани шест детски градини в Бургас, а тази седмица приключват и дейностите, свързани със санирането на две училища - Търговската гимназия и ОУ’П.Р.Славейков”. Общата стойност на реализираните проекти е 410 хил. Лева, като средствата от Националния доверителен екофонд са 350 хил. лева. Предстои да бъдат разгледани още три проектни предложения, подадени от общината, свързани с подобряване на сградния фонд на медицински заведения - ДКЦ 1, ДКЦ 2 и Медицински център-Бургас. Финансовият принос на Националния доверителен екофонд е 85%, а на община Бургас- 15 % собствено участие, добави министър Василева.

В категории: Бургас


7
Коментара
Флагман.БГ Тежка контузия е "Ергенът" Тежка контузия е "Ергенът" 21/11/2025, Петък 22:00 0
Флагман.БГ Възрастта не е порок Възрастта не е порок 21/11/2025, Петък 21:18 0
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец има нов треньор Лудогорец има нов треньор 21/11/2025, Петък 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Почина световна футболна легенда Почина световна футболна легенда 21/11/2025, Петък 19:41 0
Флагман.БГ Лара Гут-Бехрами падна жестоко Лара Гут-Бехрами падна жестоко 21/11/2025, Петък 19:18 0
Флагман.БГ Ман Юнайтед "взривява" баскетбола Ман Юнайтед "взривява" баскетбола 21/11/2025, Петък 19:03 0
7
Коментара по темата
7.
КО...ДА
26.11.2015 10:04:46
0
0
...старите кола???
6.
Kkkmmkk
25.11.2015 22:01:31
0
9
Господин кмете обърнете внимание на предприятието ОП Транспорт пълна пародия е и виновен е директора на предприятието време му е да си ходи
5.
Мечо Кух
25.11.2015 21:18:32
0
2
Ейййй Флегмани имате грешка в заглавието , не че ви е за първи път .
4.
Bs
25.11.2015 20:43:00
4
4
Нещастници.... всичко уредено в Бургас само тва липсва!
3.
До Демокрад
25.11.2015 18:50:35
4
7
1 млн. е бюджета на фонда, а не 1 млн. за 2 автомобила на община Бургас. Не търси под вола теле!
2.
демоКРАД
25.11.2015 18:20:39
8
15
2Автомобила за 1МИЛИОН кви са тия електромобили ве те по скъпи от БЕНТЛИ РОЛС РОЙС и Ферари Тестароса.Доколкото знаем 1електромомобил ТОЙТА струва 58ХИЛЕДИа не 500ХИЛЕДИ .Слънцето пак удари гъзо в тавана по кражби
1.
u8gx8tz7rozoufz70fz7e0e70z7fz8gx8gx9h
25.11.2015 18:15:29
4
19
МИЛИ ЕКОЛОГИЧНО ЧИСТИ НИКОЛОВ И ИВЕЛИНКА ОСВЕН КЪМ ГРАБИЩНИЯ ПАРК ЩЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ЛИ КЪМ НЕБЕТО НА БУРГАС И ДА ВИДИТЕ КАК САМОЛЕТИ НА ГНУСНИЯ ЕВРЕИН РОТШИЛД ВСЕКИ ДЕН ХВЪРЛЯТ НАД ГРАДА ХИЛЯДИ ТОНОВЕ ОТРОВИ (ХИМТРАИЛ ) ИЛИ ЗА ТАЯ РАБОТА МАЙ С БОЙКО БОРИСОВ МНОГО ВИ СА МЪРШАВИ КРАВИТЕ И ВИ Е СТРАХ ДА ГОВОРИТЕ ЗА ДА НЕ СИ ИЗГУБИТЕ ТОПЛИТЕ КРЕСЛА ......НА ХОРАТА МАЙНАТА ИМ. .....ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ. ......
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Политолог: Протестите едва ли ще свалят правителството, но при гаф с еврото елитът ще бъде пометен Политолог: Протестите едва ли ще свалят правителството, но при гаф с еврото елитът ще бъде пометен Те са партийни и не могат да привлекат периферията, коментира Любомир Стефанов, а Александър Симов попита защо да стягаме пак колани, като влизаме уж в клуба на богатите Тежка контузия е "Ергенът" Тежка контузия е "Ергенът" Габи бе приета в болнично заведение Енергийният министър: Спрем ли нефтозавода, магазините опустяват и тук няма да кацат самолети Енергийният министър: Спрем ли нефтозавода, магазините опустяват и тук няма да кацат самолети „Лукойл Нефтохим“ осигурява 75% от дизела, 50% от бензина и 90% от самолетното гориво, уточни той Община Сунгурларе инвестира 1,9 млн. лв. за ремонта на СУ „Хр. Ботев“ Община Сунгурларе инвестира 1,9 млн. лв. за ремонта на СУ „Хр. Ботев“ Развитието и подобряването на образователната инфраструктура е сред основните задачи на кмета инж. Димитър Гавазов Мярката срещу Благомир Коцев ще се гледа във Варна Мярката срещу Благомир Коцев ще се гледа във Варна На 27 ноември Бюджетът мина на първо четене, но страшното предстои Бюджетът мина на първо четене, но страшното предстои Управляващите упрекнаха опозиционните депутати, че разпалват бунт с призивите си за блокада на парламента във вторник Едва в последните години ЕС разбра колко ключов е Черноморският регион Едва в последните години ЕС разбра колко ключов е Черноморският регион Смятам, че в следващите години водният басейн и страните около него ще са обект на особен фокус от страна на Съюз, каза вицепремиерът Столичната община стартира мащабен проект за 5,7 милиона лева Столичната община стартира мащабен проект за 5,7 милиона лева Основната цел на проекта е да се намалят наднормените нива на фини прахови частици Revolut с важно съобщение! Всеки със сметка в лева да не прави това Revolut с важно съобщение! Всеки със сметка в лева да не прави това При закриване на левовата наличност е възможно да нямате достъп до старите си транзакции в български лева Вицепремиерът Атанас Зафиров откри в Бургас важен форум за развитието на Черно море Вицепремиерът Атанас Зафиров откри в Бургас важен форум за развитието на Черно море В Конгресния център на Морска гара се дискутират теми, свързани с новата стратегия на Европейския съюз по отношение на ключовата роля на водния басейн в икономически и политически аспект
Зеленски представя „алтернативи“ на американския план за мир в Украйна Зеленски представя „алтернативи“ на американския план за мир в Украйна Ако властите в Киев не се откажат от Донбас, може да се се лишат от подкрепата на САЩ Украйна няма да приеме плана на Тръмп за мир. Ето защо Украйна няма да приеме плана на Тръмп за мир. Ето защо С текста си Стив Уиткоф се нареди в почетния списък на онези от Запад, които Москва успешно е успявала да обработи Ман Юнайтед "взривява" баскетбола Ман Юнайтед "взривява" баскетбола В Европа Силен трус разлюля Япония Силен трус разлюля Япония Епицентърът е край източния бряг на остров Хоншу Коя е авторката на картина за 54,7 млн. долара Коя е авторката на картина за 54,7 млн. долара Това е най-високата цена за творба на жена художник досега Кои ще са ключовите лица зад кулисите на "Мет Гала 2026" Кои ще са ключовите лица зад кулисите на "Мет Гала 2026" Следващото издание ще се проведе на 4 май 2026 година План за мир обсъдиха Украйна и съюзниците ѝ  План за мир обсъдиха Украйна и съюзниците ѝ  Оценяваме усилията на Съединените щати, добави Зеленски Нашите несъвършенства са това, което ни прави перфектни и автентични Нашите несъвършенства са това, което ни прави перфектни и автентични С това послание Паулина Поризкова вдъхновява към самоприемане и увереност в социалните мрежи Година след атентата: Коледният пазар в Магдебург отваря врати Година след атентата: Коледният пазар в Магдебург отваря врати 250 хиляди евро са инвестирани в нова система за сигурност Задържаха 42 тона български доматен сос в Бриндизи с "италиански" етикет Задържаха 42 тона български доматен сос в Бриндизи с "италиански" етикет Пратката е била в два камиона, идващи от България
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Да спрат парите за касички и бухалки, вместо да вдигат данъци и осигуровки Виц на деня Виц на деня Олигарх хванал златната рибка и с досада я метнал обратно във водата. Тя изплувала и казала:
- Ами трите желания?
- Добре, кажи си ги..
Виц на деня Виц на деня Жена се прибира вкъщи и ентусиазирано започва да обяснява на съпруга си:
- Скъпи, днес три пъти минах на червено и никой не ме глоби.
- Много хубаво, и какво?
- Ами нищо. С икономисаните пари си купих ето тези обувки.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Митнически служители са заловили пратка олио, скрита в пакети с кокаин!

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори