Общински съветник прати в съда изборите в Созопол, иска втори земеделец
18 Ноември 2015, Сряда, 19:51 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВАРумен Димитров настоява упорито за ново преброяване на бюлетините в Зидарово
Общинският съветник Румен Димитров от ЗС „Александър Стамболийски” прати в съда изборите в Созопол. Той оспорва резултатите от вота за местен парламент и настоява за повторно преброяване на бюлетините в секциите в село Зидарово и село Атия. Димитров е бил и кандидат за кмет на Атия, като местните хора иронично си спомнят как по време на предизборната кампания той се е представил с плакати, на които името на населеното място е сгрешено.
Съдът е счел за неоснователно искането за откриване на производство по оспорване автентичността на протоколите от секция в Атия. Румен Димитров настоява да бъде назначена съдебно-техническа експертиза, която да извърши повторно преброяване на всички бюлетини за общински съветници в СИК на територията на избирателен район Созопол, както и да направи пълен преглед на обявените недействителни бюлетини. Основно той посочва секция в село Зидарово.
В Созопол се коментира, че Димитров се надява по този начин да има втори общински съветник от ЗС „Александър Стамболийски”.
Румен Димитров предизвика иронични усмивки като изписа на плаката си погрешно името на село Атия
|
Същевременно ГЕРБ тушира напрежението след разместването на подредбата на листата от получените от кандидатите преференции и надскочи драмата около изненадващия резултат на 36-годишния Георги Пенелов. В партията са взели решение, всички избрани кандидати, да останат в Общинския съвет, независимо каква е била предварителната подредба на имената им. Засега обаче не е ясно дали в редиците на БСП няма да има промени, тъй като подредената на 11-то място Виолета Арабаджиева получи значително количество преференции заради повторението на номера, с който партията участваше на изборите – също 11.
В категории:
Созопол
Финансовото напрежение отслабва: 3 зодии отварят нова страница през септември
Панелките и ЕПК блоквоете отварят нова ниша за имотния пазар
Гърция с 4,9 млн. туристи през юни, но всеки харчи по-малко
Поредно отлично представяне в Македония за Яхт клуб Черноморец Бургас и България
Света Анастасия се превръща в „Остров на хвърчилата“ на 28 август
Николай Димитров: В Несебър обновяване образователната инфраструктура и създаваме по-добри условия за децата
Детска градина от бъдещето: новият корпус на „Ален мак“ в Сарафово ще бъде с интелигентно управление в реално време
23-годишен посече баща си с брадва в Берковица, мъжът е в болница
Небето се отвори над София: Градушка като орех, потопени улици и десетки паднали дървета
Трима българи срещу над 20 грузинци: Масов бой избухна край Кавала
Първият учебен ден поскъпна с до 40%: Трябват поне 300 евро за един ученик
Касова бележка от Гърция подпали мрежата: 78,30 евро за морска вечеря с огромни порции
