×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Намушкаха жена в дланта и бедрото, задържаха мъжа ѝ
  • Антракс може да доведе до смърт: Шефът на БАБХ за опасната зараза по животните
  • Почти 150 случая на морбили: Заради епидемията ударно са поставени близо 20 000 ваксини
  • Стрелба край пирамидите в Мексико, убита е канадка и много ранени
  • Учителският синдикат с икане: Учебният материал да бъде намален с 35% сега, а не през 2029 г.:
  • 61-годишен турски шофьор е загиналият в тежката катастрофа с полетял в дере ТИР край Велико Търново
  • Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
  • Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
  • Турция остава най-младата нация в региона, близо 25% са непълнолетни
  • Окончателните резултати от изборите: Очаква се ЦИК да ги обяви до дни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаски фирми настояват: Spirit of Burgas да е през юни или септември


Бургаски фирми настояват: Spirit of Burgas да е през юни или септември
Предложението на бизнеса не е лишено от смисъл, предстои да бъде разгледано от новия Общински съвет на Бургас
12 Ноември 2015, Четвъртък, 07:58 ч.

Така ще се удължи сезона, смятат те
Музикалният фестивал Spirit of Burgas да се провежда в началото или в края на лятото. Това настоява Инициативен комитет от общо 24 фирми, предлагащи услуги в сферата на хотелиерството, ресторантьорството, търговията, транспорта и др. Предложението е адресирано до кмета Димитър Николов и до общинските съветници, пише Topnovini.bg.

От Комитета пишат, че месеците юли и август, когато се провежда фестивалът, са пик в туристическия сезон. През този период има пълна заетост на обектите за хранене и настаняване, а фирмите, предлагащи услуги в сектора на обслужването и туризма, работят на 100 % от капацитета си. По време на „Спирита” са неизползваеми ивицата на централния плаж и част от Морската градина за 10 дни от най-активния сезон, достъпът до центъра на града в този период е изключително затруднен. Пренатовареността на обектите за настаняване и предлагане на услуги в туризма води до занижаване на качеството на услугите. Възникват и порочни практики, свързани с некоректно завишаване на цените, което е следствие на съсредоточаването на голям брой туристи в града точно през този период.

Във връзка с посоченото от Инициативния комитет искат да се променят датите на провеждане на Spirit of Burgas, като те да бъдат през юни или началото на септември. Мотивът е, че това ще стимулира бизнеса в града в период, през който туристическият бранш е натоварен около 50 % от капацитета си.

Фирмите предлагат и да се изработят различни видове пакети или бонуси за свързване на фестивала с предоставяне на допълнителни услуги, с цел популяризиране на новоизградените атракции и исторически забележителности на Бургас и региона, както и на близките морски общини. Например закупилите двудневен билет за Spirit of Burgas да ползват като бонус 50 % намаление при посещение на Акве Калиде и остров Света Анастасия; да има няколкодневен пакет с билет за фестивала, нощувки, дневни екскурзии до Созопол и Несебър, вход в музеи и т.н.

Под документа стоят подписите на всички 24 собственици на фирмите в Инициативния комитет. Предстои тяхното писмо да бъде разгледано от комисиите по култура и туризъм в Общинския съвет на Бургас.

Припомняме, че през това лято Spirit of Burgas се завърна след едногодишно прекъсване. Голямата звезда на него беше британецът Роби Уилямс. Амбициите на Община Бургас за в бъдеще са да възвърнe първоначалния блясък на фестивала, който се беше позагубил през 2013 г.

ИЗТОЧНИК: BURGAS.TOPNOVINI.BG

В категории: Бургас


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Българският туризъм търси баланс Българският туризъм търси баланс 21/04/2026, Вторник 18:17 0
7
Коментара по темата
7.
berserk
12.11.2015 11:39:06
3
8
А Табаков какво ще каже по въпроса ;)
6.
Гигълс
12.11.2015 10:49:49
1
6
Аспарух е прав,но ще коригирам малко.Декември е месец през който се правят много харчове и няма да има пари за спирита.Януари съответно се попълват финансовите запаси,затова най-добре да се направи февруари.Тъкмо покрай леденостудения морски ветрец ще се набляга на твърд алкохол,от който организаторите могат да печелят повече,няма да има кой да сере и пикае в морето и почти всички ще си тръгват трезвени след края на фестивалния ден
5.
До 3
12.11.2015 10:38:57
2
14
А теб освен да те таксуват по-скъпо за туристическите атракции и да получиш бонус - буквар ?
1. Във вафлите Победа няма ГМО;
2. Пайнер ще намериш 4 пъти повече пико отколкото на Спирита;
3. Българската дума за "Т-шъртка" е тениска.
4.
Kuku
12.11.2015 10:31:52
2
4
super predlojenie
3.
Целогодишен Турист
12.11.2015 10:26:53
12
10
Да са вдигнат билетите за Спирита и да са получава бонус по 2грама ПИКО на половин цена +Т-Шъртка АДИДАС пакет Вафли Победа с ГМОпълнеж и значка с формата слънце и вътре лика на кмета
2.
АСПАРУХ
12.11.2015 10:09:21
9
9
направетего декември че на наркоманите им прегряват софтуерите лятото истава мазало мирише на лайна
1.
rrfvjirsfhjydghkcj
12.11.2015 09:16:25
3
15
ИДЕЯТА НЕ Е ЛИШЕНА ОТ ЛОГИКА ,НО НЯМА ДА СТАНЕ ПО ПРОСТАТА ПРИЧИНА ЧЕ ЮНИ И СЕПТЕМВРИ В БУРГАС НЯМА ЖИВ ТУРИСТ ,ВСЕКИ СИ ВЗИМА ОТПУСКАТА ЮЛИ И АВГУСТ, ДАЖЕ СПИРТОСАНИТЕ ОЩЕ УЧАТ ПО ТОВА ВРЕМЕ ,МИСЛЯ ЧЕ НЯМА ДА СТАНЕ.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проф. Иво Христов: Изборен трус сменя персонала, но не е по силите на ген. Радев да обърне земното претегляне Проф. Иво Христов: Изборен трус сменя персонала, но не е по силите на ген. Радев да обърне земното претегляне Върху него ляга чудовищна отговорност, която може да скърши не един гръбнак, коментира той Епична битка: Рибар улови 95-килограмова риба тон, влачен почти 16 км с джет Епична битка: Рибар улови 95-килограмова риба тон, влачен почти 16 км с джет За рибаря Хънтър Хикс, това е най-вероятно историята на живота му Айтос не само пусна новия градски транспорт, но е и с най-модерните системи у нас Айтос не само пусна новия градски транспорт, но е и с най-модерните системи у нас Общината работи усилено, за да постави Айтос на глобалната карта на Google Maps и Moovit, което ще улесни не само жителите, но и всеки гост на града Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Възпитаниците на училището ще покажат своите спортни умения на терасата в Морската градина Може да летим директно от Бургас до Мадрид Може да летим директно от Бургас до Мадрид Испански преподаватели са готови да идват в Бургас, за да се включат в различни обучителни програми на учениците от Гимназията за романски езици Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Вход свободен за малки и големи любители  България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад Психичното здраве в България се влошава, като тревожност и депресия засягат голям процент от населението Лесна рецепта за мраморна шоколадова торта привлича вниманието на любителите на домашните десерти Лесна рецепта за мраморна шоколадова торта привлича вниманието на любителите на домашните десерти Класическа комбинация от ванилия и какао се превръща в предпочитан избор за бърз и ефектен сладкиш у дома Иван Колев е новият главен редактор на Флагман.бг Иван Колев е новият главен редактор на Флагман.бг Катя Касабова се оттегля от активната журналистическа дейност след 34 години отдаденост на професията Дъждът бави ремонта на бул. „Иван Вазов“ в Бургас, работата ще продължи и утре Дъждът бави ремонта на бул. „Иван Вазов“ в Бургас, работата ще продължи и утре Няма да се обслужват спирки на "Терминал Юг" и "Тройката" на 22 април
Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Конфискувани са 42 имота и 76 плавателни съда, сред които и танкер Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Екипажът се е опитал да окаже първа помощ и да го реанимира, докато пилотите са поискали извънредно кацане на летище „Анри Коанда“ в Букурещ Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Имотът е придобит от холдинговата компания на олигарха Ринат Ахметов Атина въвежда ограничения за свръхтуризма Атина въвежда ограничения за свръхтуризма За да защити инфраструктурата и местните жители Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Пазаруването зад граница се превръща в редовна практика за домакинствата Най-луксозните китайски коли идват в България Най-луксозните китайски коли идват в България Първоначалната гама се фокусира върху комбинация от платформи с двигатели с вътрешно горене и електрифицирани платформи Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Компанията оптимизира разходи и ускорява обслужването чрез автоматизация Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Земетресението с магнитуд 6,0 e било с епицентър в морето, но не е предизвикало цунами Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Инцидентът се е случил на полигон в Япония в югозападния регион Оита   Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите  Европейски лидери поздравиха Румен Радев, очаква се позицията на България за новите санкции срещу Русия
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ След тези избори разбрах едно важно нещо - преброих си приятелите Виц на деня Виц на деня Между майка и дъщеря:
- Мамо, отивам на рожден ден.
- Ето ти няколко презе*ватива, да си имаш...
- Ама аз съм само на 14 години!
- А аз на 28.
Виц на деня Виц на деня Красива дама в лекарски кабинет:
- Докторе, имам голям проблем! Само след 5 минути, всичко забравям!
- Такааа... съблечете се и легнете на кушетката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори