ДПС приласка БСП със зам. кмет в Сунгурларе, върна и изгонената Хатидже Георгиева
Учителката Диана Гурева е представителят на БСП в най-близкото обкръжение на кмета Васил Панделиев
Ключови думи:
сесия, Сунгурларе, председател на Общинския съвет, ГЕРБ, ДПС, БСП, местен парламент, кмет,
11 Ноември 2015, Сряда, 12:01 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВАУчителката Диана Гурева става заместник на кмета Панделиев
ДПС приласка БСП със зам. кмет в Сунгурларе, за да си осигури подкрепата на социалистите в Общинския съвет. Втората в листата на партията Диана Гурева, която е учителка в местното СОУ „Христо Ботев”, ще бъде заместник на новия кмет Васил Панделиев, научи Флагман.бг. На бял кон в Общината се връща и доверената на общинския лидер на ДПС Халил Ахмед – Хатидже Георгиева, заради която преди година настъпи разривът между партията и бившия градоначалник Георги Кенов. Дълго време Георгиева работеше в екипа на Кенов, но после беше отстранена от работа и обвинена, че не работи качествено по европроекти.
В Сунгурларе напрежението от изборите все още е нагнетено до максимална степен, защото не е ясно какво ще бъде разпределението на силите в местния парламент. На първата сесия, проведена миналата седмица, новите общински съветници не успяха да излъчат председател, а за поста се състезават двама отявлени врагове от последните години – Георги Кенов и Халил Ахмед. Кенов е представител на БДЦ, а Ахмед – на ДПС. Двете партии имат равен брой общински съветници, БСП се прегърна с ДПС и е от ключово значение позицията на ГЕРБ. В края на седмицата предстои отново да бъде проведен избор за председател и не е ясно дали ГЕРБ ще приеме съюз, който на пръв поглед изглежда невъзможен - с БСП и ДПС, или ще подкрепи Кенов, за да сформират общо мнозинство.
В категории:
Сунгурларе
Познат на полицията нанесе брутален побой в центъра на София
Кошмар: Мъж падна от 12-ия етаж върху млада жена и я уби
Известна инфлуенсърка и гаджето ѝ намерени разстреляни
Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро
Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID
Прокурорската колегия единодушно остави Емилия Русинова начело на СГП
Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти
SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката
Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен
Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито
Порой удави Варна за минути: Улици и подлези се превърнаха в реки
Иван Демерджиев: Не съм забогатял от депутатската банка, години съм се трудил

Каквото и да става вече, този филм кмет от Карнобат приключи!!!
Браво на Васко и на неговият екип!!!
Здравей медикс .Прекрасно име имаш а изказът ти е просто прекрасен .Лично не помня да съм обещавала нещо на Сунгурларци.А аз какво ще правя сега си единствено и само моя работа .На магистралата под магистралата миризлива грозна изтъркана ще се оправя.Досега не си ме гледал ти нито ти си ми гледал дицата нито си ми плащал сметките.Само не ми е ясно ти какъв зор имаш и какво толкова си се запритеснявал за мен.А относно миризмите .То и задникът ти мирише но ти си го носиш.