×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят АМ "Тракия" между 157 и 162 км за ремонт в посока Бургас
  • Лятото започва с жеги от 35 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Експерт иска задължителни тестове за наркотици в училище, родителите не дават


Експерт иска задължителни тестове за наркотици в училище, родителите не дават
Не нарушавайте правата на детето! /мнение на родители/
31 Октомври 2015, Събота, 22:31 ч.

Според Асоциация "Родители" щели да се нарушат правата на децата
Само задължителни тестове за наркотици в училищата ще доведат до ефективна превенция сред младежите. Това обяви пред бТВ Румен Бояджиев, директор на Международната асоциация за борба с наркоманиите.
Според него има правна възможност за въвеждане на такъв тест. Най-съвременните показвали три месеца назад дали човек е приемал дрога.
Ева Борисова от Асоциация „Родители” смята обаче, че подобен задължителен тест нарушава правата на младежите. По думите й е важно да се разбере какво подтиква децата към употребата на наркотици и да се помага на семействата, които имат такъв проблем.
„Родителят трябва да е до детето по време на цялото израстване, защото израстването е именно постепенно отделяне от родителя”, съветва Борисова.
Повод за разговора стана инцидент от изминалата седмица – трима ученици от 9 клас на столичната професионална гимназия по електроника "А.С. Попов" попаднаха в „Пирогов” след употреба на на марихуана, примесена с амфетамини. Децата са взели дрогата в двора на столично училище.
„За да се вземе нещо по-евтино, се взимат какво ли не неща, обикновено примесени. Най-модерна е тъмна течност в шишенцета”, коментира Румен Бояджиев. При употребата на въпросната течност младежите проявявали невероятна агресия, тя отключва нещо като шизофрения и те после твърдят, че нищо не помнят.

В категории: Животът


14
Коментара
Флагман.БГ Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже 17/06/2025, Вторник 21:10 1
Парите не са всичко
Парите не са всичко 17/06/2025, Вторник 20:48 0
Владимир Путин ще посрещне...
Владимир Путин ще посрещне... 17/06/2025, Вторник 20:21 2
Жестока трагедия в Китай
Жестока трагедия в Китай 17/06/2025, Вторник 20:00 0
"Левски" ще играе с израелци
"Левски" ще играе с израелци 17/06/2025, Вторник 19:40 1
Тервел ИЛИЕВ Критиците му се скриха Критиците му се скриха 17/06/2025, Вторник 18:33 1
14
Коментара по темата
14.
Неа
01.11.2015 11:16:14
1
2
Публично унижение било теста да е положителен ?! Ами не е ли да те търсят дилърчетата че имаш да им даваш пари ?! Какво си мислиш че можеш да скриеш тук и там такава информация ? Знаете ли преди 2-3 години едно средностатисческо момче , което бегло познава се самоуби . Отначало само пушело , после решило и малко да продава ( че тревата вече е 10 лв, трябва избивка) . Накрая дължало пари на дилърчета, които с всичкия си акъл му набутали пръчка в .... В един строеж . После за наказание го разказали на половината град и те понеже са много умни му се подигравали .....
То такива истории дето се вика много ....ама хайде още защитавайте тезата че е по добре да не се знае че детето пуши .
13.
от Неа до bingo
01.11.2015 11:09:12
0
2
Знаеш ли какво означава ако детето ти пуши трева и ти знаеш и не вземаш мерки ? ! Че и ти и то нямате връзка с реалността !!!
12.
до 10 от Неа
01.11.2015 11:06:45
1
2
Не съм съгласна с теб , защото всички ученици и съученици знаят кои са пушачите и кои вземат нещо по сериозно . То им личи даже и да не се интересуваш , ако имаш елементарни познания можеш да ги разпознаеш ! А с ползването на теста ще има и доказателство за родителите които в повечето случай разбират последни . Така ще могат да реагират адекватно на ситуацията и да спрат навреме нещата !!!
11.
bingo
01.11.2015 10:03:21
2
2
До 9 пласьор е синът на майка ти глупак такъв. Когато не можете да правите разлика между леки и тежки наркотици, по-добре си мълчете. Ако си забелязал пиша само за тревата. Какво значи "невинен" искаш да кажеш че ако е изпушил няколко треви е "виновен" и трябва да е в затвора ли. Това значи, че 80% от хората трябва да са в затвора според теб. И за сведение никога не са ми ровили колата, но знам какво се случва с хора които имат "регистрация" за такива глупости. Боя се че точно такива хора като тебе със силно ограничено мислене пишат законите в държавата ни. Когато полицията не си върши работата да лови дилърите пред училищата, ще попълва статистиката си с данни от проверените ученици. "Днес бях проверени 50 ученика от ОУ "Христо Ботев" 40 от тях показаха положителни резултати за употреба на наркотици, всички от тях бяха приведени до РПУ за изясняване на обстоятелствата и им е приложена мярка "регистрация", това ли искате да четете в бюлетините на МВР. И знайте, това че децата ви пушат трева не означава, че сте се провалили със възпитанието им.
10.
BSS
01.11.2015 09:30:26
2
3
Всеки родител който има мерак може да заведе детето си в лаборатория и да го изследва и да вземе някакви мерки ако намери за необходимо(?!?!?da fuq). Тестовете в училище ще доведат до публично унижение след което вече няма връщане назад. Ще започнат да се друсат ... напук и на поразия.
9.
До 8
01.11.2015 09:18:04
1
10
Ти си един жалък страхливец! Ако си възпитал дете, което не се друса, защо да не го тестват? Ако наистина не се друса и нашмъркани го пребият и му оставят травми за цял живот, по-добре ли ще ти е? В какви списъци ще го слагат? Ако е невинен кой ще му претърсва колата и ако я претърси - какво от това? Така добре описа ситуацията, че явно шмъркаш, даже си пласьор и често ти тарашат колата! И нямаш никакви деца, а подстрекаваш общественото мнение тук!
8.
bingo
01.11.2015 09:01:14
9
3
Когато започнат да тестват полицаите и държавните служители за наркорици, тогава ще позволя, да ми тестват детето. В държава в която за една трева, може да ти провалят живота е недопустимо да се правят такива тестове. Нека да има такава възможност за тези които имат желание. Кой ще ми гарантира, че списъците с употребяващите трева утре, няма да се превърнат в регистрации в полицейските управления, и всеки път в бъдещето когато полицай спре детето ви: вече пълнолетен член на обществото ще му разхвърлят колата и багажите защотото видите ли, някога е пушил трева и е потенциално опасен за обществото. Внимавайте какво си пожелавате, за да не провалите сами бъдещето на децата си.
7.
Неа
01.11.2015 08:08:50
2
9
Кои майки не дават ? Кога е провеждано изследване ? Май по скоро няма пари да се спонсорира толкова мащабна акция , а е крайно наложителна . Аз лично познавам три майки , които взимат за да се " успокоят " . Странно ! От какво да се успокоят ?! Как другите майки се справят с ежедневието без наркотици ?!
6.
Sujalqvam za maimunicata
01.11.2015 07:13:55
0
8
I az sum "Za"!!!
Kvi prava, kvi 5 leva!?
Po-dobre razsurdeni I s naru6eni prava otkolkoto xa mi se fhrkalqt drusani kato praseta!
5.
Не разбирам
31.10.2015 21:46:23
5
19
Какви права, какви деца? До 18 годишна възраст тяхното здраве е отговорност на родителите и училището. Как ще му нарушиш правата на едно ла*но, като го провериш друса ли се? Че като ходят за зъболекар не е ли същото? Категорична съм нормалните деца да ходят на училище, а боклуците да се отглеждат другаде. Да върнат бившите ТВУ-та, работа, желязна дисциплина и всичката дрога ще им излезе през носа!
4.
иво
31.10.2015 21:27:54
5
15
Аз също съм "за"
3.
иван
31.10.2015 21:14:45
6
16
майките им са по надрусани от тях за това не искат !
2.
NN
31.10.2015 20:57:13
4
25
Аз също съм ЗА! Така ще се ограничи лошия пример, зарибяването и прочие. Наркоманчетата - вкъщи - при мама и тате да си ги отглеждат!
1.
родител
31.10.2015 20:42:51
5
24
Аз съм "за" такива тестове в училищата! Не само семейството е отговорно за възпитанието на децата ни, а институцията училище също.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Не е възпитателно да разрушиш нещо, създадено с много усилия, смъмри го Васил Димитров с отворено писмо до медиите  След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност Има достатъчно свидетели и записи от камери, доказващи вината на злодея за загубата на прекрасната жена Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Уговорени са проверки с Добруджа, Черно море, Ботев (Пловдив), Локомотив (ГО), Ямбол 6 години затвор за Адриан от катастрофата с Ани и Явор 6 години затвор за Адриан от катастрофата с Ани и Явор Магистратите отчитали разкаянието и съжалението на обвиняемия Липсва ли ви като шоумен Липсва ли ви като шоумен Той е фигура с много силна енергия, казва Боби Борисов Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Системното неглижиране на летище Бургас ли доведе до смяната на досегашния оперативен ръковиодител на двата аеропорта  BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас Арена Бургас ще бъде арена с истински бойни емоции на 8 ноември Езиков абсурд: Новият квартал на Бургас "Мадика" се оказа "чурка", сменят името му Езиков абсурд: Новият квартал на Бургас "Мадика" се оказа "чурка", сменят името му Предложението е да се именува кв. "Тракия" - в чест на наследниците на хилядите тракийски бежанци, дошли в Бургас преди век Празник на смокинята в Созопол: Лято, традиции и изкушения Празник на смокинята в Созопол: Лято, традиции и изкушения Посетителите ще имат възможност да опитат домашно приготвени изкушения от смокини – от сладка, десерти и сиропи, до прочутата смокинова ракия Катастрофа блокира движението между Несебър и Бяла край с. Баня Катастрофа блокира движението между Несебър и Бяла край с. Баня Пътуващите да се заредят с търпение
Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие От американското разузнаване днес признаха, че няма информация Техеран да „върви“ в тази посока, каза Мартин Табаков Туристи се стреснаха от акули в... Туристи се стреснаха от акули в... Турция Тръмп: Контролираме небето над Иран Тръмп: Контролираме небето над Иран От Белия дом: Никой не го прави по-добре от добрите стари Съединени американски щати Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже Карлеуша е влюбена Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Прие ги в Овалния кабинет, за да ги поздрави Парите не са всичко Парите не са всичко Оклахома има скромен бюджет за НБА, но отлична организация Владимир Путин ще посрещне... Владимир Путин ще посрещне... Президентът на Русия ще говори с лидера на Индонезия при визита на Субианто в РФ Жестока трагедия в Китай Жестока трагедия в Китай При експлозия починаха най-малко 9 работници От Русия считат, че са нанесли голям удар От Русия считат, че са нанесли голям удар Кремъл се хвали Стотина българи спасени от ракетите на Иран, напуснаха Израел с три автобуса Стотина българи спасени от ракетите на Иран, напуснаха Израел с три автобуса Министърът на транспорта разкри, че са минали по безопасен маршрут през Египет, но отказа да даде подробности, за да не бъде застрашен животът им
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори