Ноември започва с хубаво време, първият сняг ще падне в последната седмица на месеца
30 Октомври 2015, Петък, 06:49 ч.
На 24 ноември дъждът ще премине в сняг, прогнозира синоптикът Симеон Матев
Валежите ще са малко повече от обичайното, а първият сняг ще падне между 20 и 25 ноември, прогнозира синоптикът Симеон Матев.
„От полярните области на Европа на юг се спуска студен въздух, който ще определя времето през следващите дни. Температурите ще паднат с около 3-4 градуса. Веднага след това ще настъпи истинско циганско лято. Сутрините ще са студени, около 0 градуса, но след това ще е слънчево и приятно“, заяви Матев в „Добро утро, България!“ по ТВ7.
„До 10 ноември у нас съществени валежи няма да има. Месецът ще започне със сравнително високи температури. Понижение на стойностите им може да очакваме в 7-8 ноември, защото с всеки изминал ден Слънцето е все по-ниско и неговата енергия е по-малка“, каза синоптикът.
„По-съществена промяна на времето ще настъпи през втората половина на месеца, когато динамиката на атмосферните процеси на балканите ще бъде доста по-голяма, защото антициклонът ще отслабне и ще отстъпи място на по-активни атмосферни процеси. Това ще доведе до по-чести процеси. Повече ще вали в южната част на страната“, заяви Матев. Според него, зимата ще е по-топла от обичайното.
В категории:
Животът
Откриха нелегални мигранти в ремарке за коне
Кирил Вътев: Българските продукти идват на по-ниска цена, но се продават с огромни надценки
Убийство или инцидент? 3 версии за смъртта на момичето в Благоевград
Разкриха схема за укриване на данъци с български ПОС терминали в Гърция
Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива
Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро
Кирил Вътев: Големите търговски вериги имат лоби в ЕП
Ново лекарство срещу рак даде безпрецедентни резултати
Медии в Киев: Невзоров напуснал България след престой в украинското посолство
Турция иска да си сътрудничи с Япония в производството на дронове
Горанов: Чакам да ме извадят от "Магнитски"
Украйна отрече да е атакувала Запорожката АЕЦ
