Главният прокурор Сотир Цацаров поиска имунитета на кандидата за общински съветник Ахмед Емин, обещавал пералня срещу глас
23 Октомври 2015, Петък, 18:30 ч.
Ахмед Емин е №4 в листата на "Солидарност"
Главният прокурор Сотир Цацаров внесе две искания за снемане имунитета на Ахмед Емин – кандидат за общински съветник за община Бургас. Той е кандидат за съветник от листата на ПП "Солидарност" и заема четвърто място в листата. Партията се цели в ромските гласове.От събраните в хода на разследването доказателства е установено, че Ахмед Емин – кандидат за общински съветник в община Бургас е извършил престъпление по чл. 167 ал.5 вр. с ал.2 вр. с ч. 26 ал.1 от НК – на 16.10.2015 г. в с. Извор, област Бургас при условията на продължавано престъпление е предложил на шест лица имотна облага, за да упражнят избирателното си право в полза на партията, от чиято листа е кандидат за общински съветник за община Бургас.
На 16.10.2015 г. пастор от Евангелската църква посетил с. Извор, област Бургас и дарил на шест лица в тежко материално положение по една печка за отопление. По време на предаването на дарението присъствал и Ахмд Емин, който обещал на същите лица, че ако гласуват в полза на политическата партия, от която е издигнат за кандидат за общински съветник, ще им даде и по една пералня. Подчертал също кой е номера на бюлетината и ги мотивирал да гласуват с нея на местните избори и в негова полза.
Ахмед Емин е регистриран с решение на ОИК Бургас от 21.09.2015г. като кандидат за общински съветник за община Бургас.
В категории:
Крими
Вредно ли е да пием кафе веднага след събуждане
Плащаме до 125 процента над европейските цени за млечни продукти у нас
Прост тест със сантиметър може да подскаже риска от деменция
07/03/2026, Събота 16:20
0
Слънчево време и температури до 15 градуса на 8 март
Какво се случва с тялото ви ако ядете овесени ядки всеки ден
Арестуваха 61-годишен мъж на „Капитан Андреево“, опита да прекара марихуана за 374 000 евро през
Галена подари на Азис обувки за 3 бона
Краси Балъков: Футболът ми отне свободата, но ми даде всичко останало
Шефката на НС свиква депутатите на извънредно заседание заради кризата в Близкия изток
Съдбата на Раците се завърта на 180 градуса през втората половина на март
Българите плащат по-скъп ток от средния европеец
Поколението Gen Z иска бързо забогатяване и често сменя професията
