×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Задържаха рекордните 240 бежанци край Резово


Задържаха рекордните 240 бежанци край Резово
Мигрантският натиск нараства неимоверно през последните дни, твърдят от Гранична полиция
31 Август 2015, Понеделник, 13:39 ч.

Цунами от бежанци връхлита България от Черно море





През последните дни мигрантският натиск у нас е нараснал неимоверно, твърдят информират от Гранична полиция. Само в петък за едно денонощие са задържани 240 нелегални бежанци край Резово, твърди зам.-директорът на Гранична полиция ст. комисар Стоян Иванов, цитиран от "Стандарт"

За сравнение за цялата седмица до петък от 20 август до 27 август 2015 г. са хванати общо 316 души. От тях 312 на българо-турската граница - 252 на зелена граница, и 60 - на ГКПП. Едва 4-ма са задържани на българо-македонска зелена граница. Това наложи охраната на границата ни с Турция да се увеличи двойно.

"Бежанците минават на 4-5 км от тук, влизат в гората и търсят път. Минават през реката. Няма откъде да минат", разказват жители на Резово. Според МВР основната причина за нарасналия бежански поток е захлаждането на времето след летните жеги, както и предстоящата зима. Дневно от територията на Турция тръгват по 700 души, част от които се спират от самата турска полиция. Стотици бежанци стоят в 10-километрова зона на турска територия и чакат удобен момент да преминат през зелена граница. Почти 90 на сто от тези хора са без лични документи, които се прибират от турските каналджии. Така местните власти в ЕС трудно установявали самоличността им.

Двойно повече полиция и жандармерия са изпратени по Южното Черноморие заради очаквана вълна от бежанци по вода. Граничарите засилиха охраната по пътищата, водещи до границата ни с Турция. Най-наситени с униформени вече са Созопол, Ахтопол, Синеморец, районите около Лозенец и към Резово. Туристите гледат учудено стоварилите се униформени в района.

Полицаи и жандармеристи, както съобщи вчера и Флагман.БГ, патрулират по крайбрежието на юг от Бургас, в градовете, по основните и малките пътища извън населените места и дебнат за бежанци. Спират за проверка предимно камиони и бусове. Леки автомобили почти не се проверяват. Изградени са импровизирани блок-постове, на които са разположени жандармеристи, полицаи и граничари. "Службите очевидно имат информация и очакват десетки, а може и стотици бежанци да започнат да идват по море у нас", гадаят местните хора.

Премиерът Бойко Борисов определи имигрантската вълна към Европа като "цунами". "Спешното е да се прекрати източникът на бежанската вълна, а това е процес от дестабилизираните държави в Африка и Арабския свят. Големите началници в света трябва да седнат и решат проблема, това не е в нашите възможности, ние понасяме само последствията и те ще бъдат все по-тежки", заяви във Варна министър-председателят. Той бе категоричен, че ако не се реши проблемът в Сирия и Арабския свят, няма как да се спре бежанската вълна и нищо добро не очаква Европа.

В категории: Крими


3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
Баба Пена
31.08.2015 16:39:26
0
2
Въпрос с повишена трудност, къде са армиите на Асад и Садам Хюсеин?

Отговор - прехвърлят се в Европа... Новият залез започва!
2.
МАРТИН
31.08.2015 15:15:04
1
1
ВИЕ СЕ СЕТИХТЕ ТРЯБВАШЕ ДА УМРАТ ЕДИН КАМИОН С ХОРА ЧЕ ДА
СПРЕТЕ КАНАЛДЖИЙТЕ ДНЕС НА ГРАНИЦАТА УНГАРИЯ-ХОЛАНДИЯ ИМАШЕ 40 КМ КОЛОНА ОТ АВТОМОБИЛИ КОНТРОЛА БЕШЕ ЖЕСТОК СЛЕД ДЪЖД КАЧУЛКА
1.
ЧИНОВНИКА
31.08.2015 12:56:42
0
14
СТОЙТЕ НА БРАЗДАТА БЕ , КАТО ВИДИТЕ ТЕЯ ГАЛОШИ ПРАЩАНИ ОТ МИРИЗЛИВИТЕ АМУДЖИ И ЕВРЕЙИ ВЕДНАГА ОТ БРАЗДАТА ИМ ГИ ВРЪЩАЙТЕ , АКО ТРЯБВА ПЪРВО СТРЕЛЯЙТЕ ВЪВ ВЪЗДУХА , ПОСЛЕ СЪС СЪЛЗЛИВ ГАЗ , АКО ПОСЕГНАТ НА ПОЛИЦАЙ СТРЕЛЯЙТЕ В ШАЛВАРИТЕ ИМ ......... ИНЪЧЕ НИЕ ПЛАЩАМЕ МАСРАФА И УТРЕ ТИЯ МИРИЗЛИВИТЕ , ЩЕ НАЛЯГАТ С ПАЛАТКИ ПО БОГОРИДИ И АЛЕКСАНДРОВСКА .... А НЯКОЙ МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ДА ХЪРКА В КАБИНЕТА НА КМЕТЯ .........
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Писмо до Флагман.бг от една софиянка, влюбена в Бургас Писмо до Флагман.бг от една софиянка, влюбена в Бургас Тя е главен експерт в БНБ, управление "Емисионно", наш редовен читател Британец от Кубадин хванат с буркани марихуана и конопена градина в двора Британец от Кубадин хванат с буркани марихуана и конопена градина в двора 57-годишен английски гражданин е задържан, след като в къщата му край Средец са открити наркотици и засаден канабис Сгащиха с много наркотици в хотел "Меркурий" в Слънчев бряг бившия затворник Илиян Сгащиха с много наркотици в хотел "Меркурий" в Слънчев бряг бившия затворник Илиян В апартамент на 2-ия етаж ченгетата от РУ-Несебър намерили 100 грама канабис и 27 пликчета с екстази Бум на фалшиви резервации по морето, вижте как да се предпазите Бум на фалшиви резервации по морето, вижте как да се предпазите Проверявайте в Гугъл откъде са снимките и не се подвеждайте от примамливите цени Деца от Царево разплакаха Тодор Цветков след пожара, продават си играчките, за да му помогнат Деца от Царево разплакаха Тодор Цветков след пожара, продават си играчките, за да му помогнат От къщата му в „Острица“ са останали само руини, но хората, на които е помагал, му се притичат на помощ Верижно меле на Прохода на Републиката, има 9 пострадали, сред тях и деца! Верижно меле на Прохода на Републиката, има 9 пострадали, сред тях и деца! Три коли се нанизали, причините се изясняват Мирослав Боршош отличи финалистите в конкурса за рекламни туристически плакати Мирослав Боршош отличи финалистите в конкурса за рекламни туристически плакати Решихме да го организираме, за да открием България през очите на различни артисти, каза той Тормозът на Драган над съседите му в Слънчев бряг бил по-страшен от бомбардировките в Киев Тормозът на Драган над съседите му в Слънчев бряг бил по-страшен от бомбардировките в Киев Рускоговоряща собственичка на апартамент в „Съни Вю Саут“ се изнесла от комплекса, след като пияният мъж едва не я удушил, защото отказала да приеме пръстена му Зетьовден е, празнуват 3 красиви имена и поне половин България Зетьовден е, празнуват 3 красиви имена и поне половин България Днес започва обаче Богородичният пост Докога Бургас ще търпи „Фрапорт“? Докога Бургас ще търпи „Фрапорт“? Градът заслужава целогодишно, не сезонно летище
Написа хаплив коментар за Димо Алексиев, Ралица Паскалева го "захапа" Написа хаплив коментар за Димо Алексиев, Ралица Паскалева го "захапа" Телевизионният водещ Митко Павлов отговори с ироничен коментар, в типичния си хаплив стил, като напомни, че човек трябва да понесе отговорност за действията си, особено ако е рецидивист Куршум отне най-важните мъже в живота на черната вдовица Куршум отне най-важните мъже в живота на черната вдовица Първите двама са публично убити, а Славков се самоуби миналата седмица Бивш министър разкри как Тръмп изнудва Путин, надява се Украйна да се възползва Бивш министър разкри как Тръмп изнудва Путин, надява се Украйна да се възползва Той обаче не смята позицията на американския президент за проукраинска Мая Кучинска, която танцува в небето и лети в тунели, сбъдна мечтите си Мая Кучинска, която танцува в небето и лети в тунели, сбъдна мечтите си 25-годишната жена има над 1600 скока с парашут НАСА се готви да изпрати хора на Луната и на Марс НАСА се готви да изпрати хора на Луната и на Марс Това трябва да стане до края на мандата на Тръмп Руснаците превзеха Часов Яр и иде ред на Константиновка Руснаците превзеха Часов Яр и иде ред на Константиновка Става много тежко за украинските части и в Покровск, а линията Славяск- Краматорск започва да се руши и затова Тръмп дава ултиматоми като луд, коментира проф. Витанов Съпруга разбра за изневяра на мъжа си благодарение на кантар, любовницата е тежала 54 килограма Съпруга разбра за изневяра на мъжа си благодарение на кантар, любовницата е тежала 54 килограма На някои хора сякаш не им е писано да са заедно Трус в Истанбул разлюля половин Тракия Трус в Истанбул разлюля половин Тракия Според информация на Дирекцията за извънредни ситуации и борба с природни бедствия към президентството в Анкара (АФАД), епицентърът се е намирал край бреговете на истанбулския квартал Силиври, на дълбочина от 9,91 километра Нов проект ще дигитализира красотата на природата в Айтос с помощта на дронове Нов проект ще дигитализира красотата на природата в Айтос с помощта на дронове Айтос с план да разкрие туристическия си потенциал Затвориха офиса на "Промяната" в София, изнасят мебелите Затвориха офиса на "Промяната" в София, изнасят мебелите Символичен финал на една политическа илюзия, родена с лозунги за морал и прозрачност, но приключваща със схеми, арести и корупционни обвинения
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори