Внимание! Windows 10 ви шпионира повече и от ревнива жена
01 Август 2015, Събота, 21:10 ч.
В системата има много недостатъци, искат се лични данни на потребителя
В операционната система Windows 10 на Майкрософт има недостатъци – системата предполага висока степен на намеса в личните данни на потребителите, твърди англоезичният сайт RT (Russia Today), цитиран от РИА Новости.
Заводските настройки на Windows 10 са агресивни по отношение на потребителя: системата може да чете пощата му, да съхранява историята на местонахождението му и "при необходимост" да получава достъп до данни с поверителна информация, предупреждават специалисти. А новият вграден браузър Edge (който заменя Internet Explorer) подбира реклама на основата на събрана за потребителя информация.
"Бях изумен, като узнах, че системата събира такъв обем лични данни. Тя също така иска да запазва информация за местонахождението на потребителя, като данните може да се използват не само от Майкрософт, но и от "доверени" партньори на компанията", цитира RT разработчика Джонатан Порт.
Друг експерт – Алек Миър добавя, че в лицензионното споразумение на операционната система има пункт, по който Майкрософт ще запазва данните, включително конфиденциална информация за потребителя и ще получава достъп до тях, когато сметне за необходимо. /БГНЕС
В категории:
Животът
Караше с Шумахер, беше на косъм от титлата, днес живее в лукс
Леща яхния като едно време
Аларма за националите: Не подценявайте Индонезия, ето какви играчи са в състава
Как да държим метлата у дома, за да не избягат късметът и парите
След 19 години брак, Кийт Ърбан пое по нов път
Онлайн инструмент за оценка на геотермални проекти скоро на сайта на Министерството на енергетиката
"Ергенът" се взривява, трима нови влизат и обръщат играта
Млечна баница - домашна рецепта стъпка по стъпка
Кризата в Челси се разраства, подозират саботаж
Двойна трагедия, инфлуенсърка загина в катастрофа, баща й се самоуби
Христо Стоичков скърби
Зидан прие историческо предложение

А който иска да го шпионират да си сваля Windows от торент сайтовете, направо си идва с вградения шпионски софтуер, с който да ви шпионират и хакерчета разни.