Платформата Saipem 7000 за строежа на Южен поток отплава за Ротердам
30 Юли 2015, Четвъртък, 15:49 ч.
Източник: publics.bgЗасега другата плаформа, предназначена за използване в по-плитки води, Castoro Sei, все още е в Бургас
Според данните на сайта за онлайн наблюдение на морските съдове vesselfinder, платформата Saipem 7000, която трябваше да строи Южен поток и Турски поток, е отплавала за холандското пристанище Ротердам. В момента тя преминава през Босфора на път за Средиземно море. Летуващите по българския бряг на Черно море неведнъж гледаха с интерес движенията на Saipem 7000 през последните месеци.Преди няколко месеца Газпром и Saipem изготвиха специален документален филм за преминаването на платформата през Босфора на път за Черно море, показвайки сложната логистика на операцията.
Засега другата плаформа, предназначена за използване в по-плитки води, Castoro Sei, все още е в Бургас. От Газпром и Saipem все още не са обявявали официално причината за отпътуването на платформата. Италианската компания Saipem обаче вече обяви, че на 9 юли е получила уведомлението за прекратяването на проекта Южен поток в първоначалния му вариант.
В категории:
Бургас
55-годишна с гадже по-младо от сина си
Барселона с много интересен вариант "Б", ако не вземе Хулиан Алварес
Известен актьор припадна в ресторант
Мощите на свети Георги ще бъдат посрещнати в Поморие по покана на Сливенския митрополит Арсений
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия
Най-щедрите зодиакални знаци
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032
С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес
Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър
В навечерието на Джирото Поморие организира почетна колоездачна обиколка
