Пиян шофьор се обърна по таван след гонка с полицията
18 Юли 2015, Събота, 18:58 ч.
Купонджията не се подчинил на знак "Стоп" и пробвал да избяга
Поредна тежка катастрофа с участието на пиян водач стана тази сутрин в Русе, съобщава ruse-news.com. Инцидентът станал малко след 6,30 ч. тази сутрин на ул. „Чипровци“. В района на известно заведение 21-годишен младеж, след полицейска гонка, блъснал автомобила си „Фолксваген Голф“ в крайпътно дърво. При катастрофата пострадали още две паркирани в близост коли.По информация от полицейски източници, младежът заедно с двама свои приятели – момче и момиче, цяла нощ е бил в заведение в кв. „Чародейка“. Заради нарушаване на обществения ред била извикана полиция. Униформените му съставили акт за нарушаване на обществения ред.
При проверката обаче се оказало, че единият от компанията няма лична карта и бил отведен във Второ РПУ за установяване на самоличността. След процедурата той се обадил на приятелите си да го приберат. Въпреки значителното количество алкохол, което бил употребил по време на разпивката, младият мъж седнал зад волана и тръгнал да прибира сътрапезника си.
Патрулите на МВР били предупредени и една от дежурните коли, която го засякла, му подала сигнал „Стоп“. Младият мъж не се съобразил и натиснал газта. Последвала гонка, при коят, на завоя при кръстовището край стадион „Дунав“ загубил управление, качил се на тротоара, като изкъртил колчетата срещу паркиране, и се е преобърнал по таван. При удара са пострадали още три автомобила, паркирани на улицата.
За щастие в момента по тротоара нямало преминаващи пешеходци.
Пробата за алкохол с дрегера на шофьора е показала 1,74 промила. По случая е образувано досъдебно производство.
снимка: ruse-news.com
В категории:
Крими
Истерия за цените на горивата: Сайтът Fuelo се срина
Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец
САЩ обмислят рисковано превземане на остров Харг, за да притиснат Иран
Иво Аръков бил одобрен за финансиране, но не получил пари, сам си плащал кредитите
Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка
Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха
85 % от персонала в летните курорти ще е от чужбина
Безплатни консултации за двойки с репродуктивни затруднения в Царево
Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива
Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната
Разкриха нелегален дом за възрастни хора край Варна
Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия
