×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пристанище Бургас води прeговори за сключване на договор с круизния оператор MSC Cruises


Пристанище Бургас води прeговори за сключване на договор с круизния оператор MSC Cruises
Изпълнителният директор на Пристанище Бургас Диян Димов, Иван Капитанов председател на Съвета на Директорите на пристанището и Пол Бритън, ръководител пристанищни операции на Disney Cruise Line обмениха добри практики по време на генералната асамблея в Хъ
10 Юни 2015, Сряда, 09:18 ч.
Автор: Флагман.бг

Ръководството на порт Сочи е изключтелно заинтересовано от откриването на черноморска пасажерска линия Сочи-Костанца-Бургас
Няколко бизнес срещи проведе ръководството на Пристанище Бургас по време на 46-та Генерална асамблея на Medcruise в Задар, Хърватска, с представители на пасажерски портове и водещи круизни оператори. Основен акцент бяха разговорите с ръководители от MSC Cruises – Роберто Ди Тици, ръководител на направление пристанищни разходи и Джанлука Сопрани, ръководител пристанищно развитие и крайбрежни дейности, както и с Пол Бритън, ръководител пристанищни операции на Disney Cruise Line.

По време на срещите с представителите на MSC Cruises се договорихме да посетят пристанище Бургас с цел изработване и подписване на дългосрочна стратегия за обслужване на пасажерските им кораби, както и да бъдат разгледани възможностите на пристанището да стане call port /начална и крайна точка на круиз/. За тази цел то трябва да отговаря на няколко условия, сред които близост до летище, отлична интермодална инфраструктура, близост до туристически атракции, осигурени възможности за пълно морско-техническо обслужване на кораба и други. Подписването на меморандум за сътрудничество, ще позволи в последствие на негова база да се пристъпи и към сключването на конкретни договори”, каза изпълнителният директор на „Пристанище Бургас” ЕАД Диян Димов.
Най-голямата круизна асоциация в Европа - Medcruise, чийто най-нов член е бургаското пристанище, планира провеждане в началото на следващата година на Съвет на директорите в пристанище Сочи, Русия. Като поканени ще участват и представителите на черноморските пристанища, включително и порт Бургас, както и водещите круизни компании, заинтересовани от регион Черно море.
„Ръководството на порт Сочи е изключтелно заинтересовано от откриването на черноморска пасажерска линия Сочи-Костанца-Бургас, като в момента основния проблем за руските круизни туроператори е визовия режим в България и Румъния. Този проблем за чуждите туристи, посещаващи на кораб Русия се уреждат чрез издаването на 72–часови пасавани на територията на круизното руско пристанище. В момента круизния терминал в Сочи е един от най-големите в Черно море, като на новия пасажерски терминал за час могат да бъдат обслужени 1200 пасажери.

По време на генералната асаблея в Задар участниците имаха възможност да обменят опит и да споделят добри практики.

„Имахме възможност да проучим и опита на пристанището в Задар. Там от година функционира нов модерен пасажерски терминал, в който правителството на Хърватска е инвестирало 230 милиона евро. Модерната инфраструкура на новия пасажерски терминал дава възможност в Задар да бъдат обслужвани няколко вида кораби - ро-ро  и пасажерски”, допълни Стойчо Димов, ръководител маркетинг в бургаското пристанище.

По време на форума е дискутиран и въпросът за бъдещето на пасажерските плавания в така нареченото „зелено направление”, т.е. намаляване на замърсяването на околната среда. Действащите европейски директиви задължават до 2020 година пристанищата да имат готовност круизните кораби да бъдат зареждани от специализирани станции или танкери с LNG / Liquefied Natural Gas /- втечнен природен газ, което рязко ще ограничи замърсяването на атмосферата с въглероден двуокис. Актуален е и въпросът за зареждането с електричество на пътническите кораби директно от брега. По отношение на сигурността на пасажерите се коментира уеднаквяването на правилата за всички членове на Medcruise.

„Тенденията в нарастването на круизните пътувания е осезателна, а развитието на пристанищните терминали, инвестициите в тяхната модернизация трябва да се обмислят в дългосрочна перспектива и да се изготвят съответстващи програмни документи”, посочи още Диян Димов.

В категории: Бизнес


4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Очакват се валежи в страната Очакват се валежи в страната 31/07/2025, Четвъртък 07:06 0
4
Коментара по темата
4.
Kapsamalov
11.06.2015 21:31:24
0
0
То какво остана от пристанището, един малък цирк, воден в момента от пореден циркаджия
3.
Платено
11.06.2015 21:28:28
0
0
Статиите на Димов са платени всичките, просто си прави реклама за да се издигне очите на слепите.
2.
Krasi
11.06.2015 21:26:38
0
0
Тоя Диян е велик, от нищо нещо прави, голямо бъдеще го чака, ама се е обградил с идиоти там
1.
Burgas 2030
11.06.2015 15:48:50
0
0
Interesno zashto nashite ne pochnaha kruizi, kude e Burgaskia predpreimach!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Лудогорец влезе в групи на евротурнирите след драма срещу хървати Лудогорец влезе в групи на евротурнирите след драма срещу хървати Продължения в Разград при сериозно числено преимущество за "зелените" Очакват се валежи в страната Очакват се валежи в страната Максималните температури ще бъдат между 25° до 30°, за столицата ще е около 24 Жандармерия пази къщите на евакуираните от Плоски, хората говорят за чудо след пожара Жандармерия пази къщите на евакуираните от Плоски, хората говорят за чудо след пожара Над 300 души са били принудени да напуснат домовете си и още не могат да се върнат в селото Латински, биология и олимпийски амбиции – новата гимназия в Бургас, за която си струва да знаеш Латински, биология и олимпийски амбиции – новата гимназия в Бургас, за която си струва да знаеш Новата частна езикова гимназия „Едмънд Бърк“ в Бургас приема само 26 ученици за новата учебна година Легендата DJ Mascota идва в Бургас! DockTales се готви за гореща вечер под звездите Легендата DJ Mascota идва в Бургас! DockTales се готви за гореща вечер под звездите Очаквайте селекция от качествен хаус, клубни ремикси и заряд, който се усеща още от първия бийт, споделят организаторите Олио или свинска мас: Коя мазнина да изберем за пържене? Олио или свинска мас: Коя мазнина да изберем за пържене? За готвене при високи температури експертите препоръчват да се използват мазнини с висока точка на димене Сексуално насилие над деца в интернат, карат ги и да чистят дворове на съседите Сексуално насилие над деца в интернат, карат ги и да чистят дворове на съседите Почти 40 градуса е температурата в стаите в дома на ужасите, матраците са изтърбушени, а тоалетната чиния - счупена Гетото в бургаския кв. "Горно Езерово" започна да се превръща в джунгла Гетото в бургаския кв. "Горно Езерово" започна да се превръща в джунгла Местните винят кметския наместник в бездействие - виждал бетоновозите, но не предприемал никакви мерки Започват проверки в болници след като дете падна от втория етаж на МБАЛ-Карнобат Започват проверки в болници след като дете падна от втория етаж на МБАЛ-Карнобат ИА ,,Медицински надзор” се самосезира, министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов ще бъде запознат с резултатите Гейминг оборудване за лятото: Как да пътуваш и да не изоставаш от играта Гейминг оборудване за лятото: Как да пътуваш и да не изоставаш от играта Почитателите на електронните спортове - т.нар. eSports, имат верен помощник в залозите
Украйна арестува офицер от ВВС, шпионирал за Русия! Зеленски обсъди с Тръмп мащабни споразумения Украйна арестува офицер от ВВС, шпионирал за Русия! Зеленски обсъди с Тръмп мащабни споразумения Военният е издавал информация на Кремъл за украинските изтребители Камчатка е като филм на ужасите, още се тресе и от събудения вулкан тече лава Камчатка е като филм на ужасите, още се тресе и от събудения вулкан тече лава Пет мощни вторични труса са фиксирани само за 10 минути Отиде си голямата германска спортистка Далмайер Отиде си голямата германска спортистка Далмайер Тя бе едва на 31 години Японската "Баба Ванга" предрекла днешното цунами и коронавируса Японската "Баба Ванга" предрекла днешното цунами и коронавируса Ето подробности Куп комплименти полетяха към Лиз Хърли - фенове не могат да повярват, че е на 60 Куп комплименти полетяха към Лиз Хърли - фенове не могат да повярват, че е на 60 Известната дама се показа по леопардов бански костюм Масово нашествие от скакалци в Украйна Масово нашествие от скакалци в Украйна Ситуацията се усложнява от много фактори Чужденец държа 10 години скелета на майка си в тоалетната Чужденец държа 10 години скелета на майка си в тоалетната Стряскащ случай в Япония Най-силните земетресения, регистрирани някога в света Най-силните земетресения, регистрирани някога в света АП представя справка за някои от най-мощните земетресения Кола летя с 202 км/ч средна скорост по "Тракия", на шофьора ще му се доплаче от глобата Кола летя с 202 км/ч средна скорост по "Тракия", на шофьора ще му се доплаче от глобата Когато те засекат камерите и кантарите на тола, измъкване няма, категоричен е депутат Лекари не прекъснаха операция по време на земетресението в Камчатка Лекари не прекъснаха операция по време на земетресението в Камчатка Видео с лекарския екип в операционна, който запазва хладнокръвие въпреки люлеещата се земя, обиколи света
Томислав Дончев Томислав Дончев Президентът се е самоопределил като ярка опозиция Виц на деня Виц на деня - Докторе, помогни да сваля килограми, всички диети пробвах!
- Домати, краставици, зеле, лук.
- Да ги варя, или да ги пека?
- Копай!
Виц на деня Виц на деня Лекар към пациент:
- Как е главоболието, от което се оплаквахте?
- Замина за няколко дни у майка й.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ан*лен с*кс - единственият случай в който я убеждаваш, че не ти е никак голям...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори