×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Доналд Тръмп потвърди, че е подписал споразумението с Иран
  • Новият кабинет и общините ще проведат национална среща
  • Окончателно: Депутатите гласуват нов дълг от 3,8 млрд. евро
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Работещ климатик при отворен люк оставил автобуса с абитуриентите от Строителния без гориво


Работещ климатик при отворен люк оставил автобуса с абитуриентите от Строителния без гориво
От "Експресбус Китен" заявиха, че се наложило младите хора да бутат автобуса, заради повишения разход на нафта, но това не им развалило настроението
06 Юни 2015, Събота, 03:47 ч.
Автор: Флагман.бг

Шофьорите изчислявали до точност дизела, защото в Турция е цената е по-висока


Работещ климатик при отворен люк бил причината  автобусът на „Експресбус Китен”, превозващ абитуриенти от Професионалната гимназия по строителство и архитектура в Бургас, да остане без дизел по пътя в Турция. Това довело до допълнителен разход на гориво и затова рейсът спрял (виж тук). Припомняме, че младежите закъсаха на път към Бургас при връщането си от екскурзия в Кушадасъ, Мармарис и Памуккале.

Според транспортната фирма е нямало сериозна причина за неудобство на младите хора, тъй като самите те отваряли люковете, въпреки предупрежденията на шофьора. В крайна сметка автобусът останал насред пътя, а двама от младежите били превозени с камион до близка бензиностанция, за да донесат нафта. След което със съвместни усилия се наложило да бутат возилото, за да запали и да се приберат по домовете си.

От „Експресбус Китен” заявиха, че до този случай са нямали проблеми с фирмата-организатор „Глория Голд”. Според тях при ниски цени на екскурзията е възможно да се появят проблеми. Всъщност превозвачите изчисляват разходите така, че да не се налага често да зареждат в Турция, тъй като там горивото е с над 50 стотинки на литър по-скъпо отколкото в България.
„В нашия случай всичко приключи благополучно и се прибрахме едва с 2 часа закъснение”, казаха от фирмата.

В категории: Животът


10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Прогноза за времето и народни поверия за 18 юни Прогноза за времето и народни поверия за 18 юни 18/06/2026, Четвъртък 07:30 0
10
Коментара по темата
10.
пешо кура
06.06.2015 21:40:56
0
4
ЕБАТИ АВТОБУСА ЗА 20 ЛИТРА НАФТА ЛИ СТАВА ВЪПРОС СКЪСАНИ ЦЪРВУЛИ ЕБАТИ ФИРМАТА ТРЪГНАЛ ЗА ТУРЦИЯ БЕЗ НАФТА
9.
Касабова
06.06.2015 21:04:03
0
3
Кирил, не така!
Ще ми измъчиш младите жребци и няма да имат сила да ме ебат!
8.
kiro
06.06.2015 18:56:16
0
4
Голяма работа станало.....Бутайте рейса там и много да не знаете,че в казармата по-лошо !!!!
7.
i
06.06.2015 17:57:48
0
7
2,60 лв е нафтата в Турция е,тука е 2,50!!! Бензинът е скъп там 3 лв.
6.
Васко
06.06.2015 14:52:06
0
7
Следващият път, всички абитуриенти сабахлянтъ да се изсерат , кой не е ибал, да ударо една чи.ки.я, щот да не тежът на афтобуса.
5.
Амджик сурат
06.06.2015 14:39:31
1
8
Тъпи дападжии.Изчислявали до капка. Ми то се знае колко акъл има един шофьор на рейс или тир, та и изчислението им толкова точно.
4.
Flegmanchetoy
06.06.2015 14:10:58
1
8
И какъв трябва да е извода,ако люкът е бил затворен бензинът е щял да,им стигне ли Флегмани такив

Тия ученици да я съдят тая издребняла фирма
3.
gtd
06.06.2015 12:28:38
0
11
Момчетата са яли много на all inclusiv-а в Турция и са качили килограми. Така теглото и съответно разхода на гориво на връщане е бил по-висок:)

Факт е, че много фирми не зареждат гориво в Турция или зареждат минимално количество колкото да ги докара на петрола в Малко Търново. Понякога обаче сметките не излизат. При изкачването на границата дори да има минимално количество гориво в резервоара, автобуса се накланя назад, все едно резервоара е празен и съответно автобуса спира. Не съм специалист, но преди време ни обясняваха как влиза въздух и трябва да се обезвъздушава. Резълтатът е един и същ-автобусът не помръдва.
А ако бяха сложили 10л. в Турция, дори и да е с 50 ст. по-скъпо, щяха да изхарчат 5 лв., а не както сега много повече-разход за цял автобус от Бургас, а и не броя неустойки, които могат да търсят някои пътуващи.
2.
g
06.06.2015 12:08:21
2
23
Добре, че тези не правят и транспорт със самолет.
1.
mehanik
06.06.2015 12:07:44
2
13
kakva glupst izmisliha ujas
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Първите туристи вече са на плажа в Приморско, шезлонгът и чадърът остават по 3,60 евро Първите туристи вече са на плажа в Приморско, шезлонгът и чадърът остават по 3,60 евро Хотелиерите очакват пълна заетост през юли, а цените на плажа остават без сериозни промени   Защо по българското Черноморие се продават свастики Защо по българското Черноморие се продават свастики Свободното предлагане на предмети, брандирани с тоталитарни знаци, периодично провокира вътрешни и международни скандали, които увреждат репутацията на страната Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти Когато политически лидери на най-високо ниво умишлено смесват съвременната национална идентичност с интерпретацията на средновековното минало, става ясно, че историческата истина е „трън в петата“, коментира той Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро:  Шестима от "Калашниците" остават зад решетките Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките Единственият освободен от ареста бе пуснат под сериозна парична гаранция от 10 000 евро Паника в жилищен блок: Жени пищят заради голяма змия, влязла във входа Паника в жилищен блок: Жени пищят заради голяма змия, влязла във входа Експерти предупреждават, че този вид влечуги не са опасни, но могат да ухапят човек, ако се почувстват застрашени  Чат с проститутки заковава брадати момчета от „Калашниците“, четирима остават в ареста Чат с проститутки заковава брадати момчета от „Калашниците“, четирима остават в ареста Разчитаме както на експертно изследване на мобилните им телефони, така и на свидетелски показания, каза прокурорът Георги Каракачанов, а адвокатът Ивайло Найденов заяви, че клиентът му бил набит и изгонен от бандата Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Той е кацнал днес в 10:30 часа Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Въвеждането на европейски екологични и застрахователни стандарти цели да ограничи рисковете от инциденти в Черно море Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 293 000 фирми и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Собствениците търсят автентичност и устойчивост, докато ламинатът запазва мястото си като практично и достъпно решение
От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс Гласът на обичаната анимационна героиня Лило угасна едва на 35-годишна възраст след живот, белязан от тежки зависимости и бездомие Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Футболният колос от Балканите изравни на два пъти на Англия, но загуби Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Финансови успехи, романтични изненади и нови възможности бележат деня, но някои знаци трябва да внимават с интригите, прибързаните решения и пропуснатите шансове Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Той се оправда, че средствата били от частни фондове, а не от държавата, а от Техеран са категорични, че ще нарушат примирието, ако ЦАХАЛ не напусне Ливан Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Български депутати настояват Европейския съюз да спре финансирането на югозападните ни съседи  След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга Световният номер едно Новак Джокович изненада феновете с танцови умения под звуците на евровизионния хит на Дара Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса Екстремните климатични явления активираха червени кодове за опасно време на Балканите, докато учените предупреждават за сериозни рискове за здравето и критичната инфраструктура След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна? След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна? Лидерите на Г-7 приветстваха споразумението между САЩ и Иран Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж Хакан Фидан потвърди липсата на покана на пресконференция в Москва DeepSeek вече е най-скъпият стартъп в Китай в областта на AI DeepSeek вече е най-скъпият стартъп в Китай в областта на AI Всички инвеститори, с изключение на Националния инвестиционен фонд, не са инвестирали директно в DeepSeek
Костадин КОСТАДИНОВ, политик Костадин КОСТАДИНОВ, политик Ивайло Мирчев да подаде оставка и да се прибере в родното си село Крушари, за да започне да се занимава с нещо по-полезно, например, да гледа овце. Виц на деня Виц на деня Жена праща мъжа си до магазина:
- Ето ти пари, иди да вземеш половинка масло.
Мъжът се връща с половин литър водка:
- За половинка стигна, ама за масло не останаха пари.
Виц на деня Виц на деня Жена при доктора:
- Струва ми се, че мъжът ми има някакво психическо заболяване. Понякога с часове го моля да ми купи дрехи или кола, а той нищо не чува.
- Това не е болест. Това е талант!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако след нощна смяна вечно е засмяна, значи е за смяна.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори