Родилка почина в клиника "Д-р Щерев" след секцио
17 Май 2015, Неделя, 20:55 ч.
От частната болница твърдят, че направили всичко възможно да я спасят, но не успели
В много тежък момент за Медицински комплекс „Д-р Щерев“ и целия ни екип, ви каним днес, 17 май, на извънредна пресконференция в пресклуба на БТА от 15 часа. Поводът е случай на починала наша родилка. Бихме желали публично да съобщим повече факти и обстоятелства около този трагичен случай, за да има максимална прозрачност по тема, към която обществото е изключително чувствително.
Това се казва в официално съобщение от Медицински комплекс „Д-р Щерев“. На 14 май 29-годишна жена ражда с цезарово сечение. Родилният процес протича без усложнения и при спазване на всички медицински стандарти. На 15 май жената внезапно колабира. Екипът на болницата реагира незабавно и пристъпва към реанимиране на пациентката. За съжаление, предприетите в пълен обем реанимационни мероприятия не довеждат до обрат в състоянието на жената.
Незабавно е свикана лекарска комисия за изясняване на случая. Екипът на болницата уведомява компетентните органи, които чрез независима експертиза да установят причините, довели до смъртта на пациентката. Ние от Медицински комплекс „Д-р Щерев“ сме съпричастни към семейството на жената и им оказваме пълно съдействие. Новороденото е живо и здраво и се полагат всички необходими грижи за него от страна на екипите на болницата – опитни акушерки и неонатолози.
Незабавно е предоставена цялата медицинска документация и се оказва пълно съдействие на компетентните органи по надлежния ред, се посочва в заключие.
По-късно на пресконференцията стана ясно, че жената е починала от белодробна емболия. Лекари твърдят, че това е станало след операцията, в кръвта се е образувал съсирек. Преди да роди жената не е имала оплаквания от тромбоза и не са засечени такива показатели при изследванията.
В мрежата се наддигна вой срещу многото раждания със секцио уж по желание на пациентките, както е в случая.
България е една от страните, където секциото е почти "задължително" в частните клиники и често ненужно, а чрез пътеката се източва здравната каса.
В категории:
Здраве
Истината за връзката между Киара и Краси след финала на "Ергенът: Любов в рая"
Грипът удари Европа по-рано от обичайното с нов щам
Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването
Форбс отличи младия рефер и финансист Геро Писков в престижната класация "30 под 30"
Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти
Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си
5 често срещани родителски грешки по празниците и как да ги избегнем
Мали кипи: Мустафа Сангаре от Левски не е повикан за Купата на Африка
Може ли да печем замразени пържоли на скара: какво да знаем преди да опитаме
Последното Новолуние на 2025 носи неочаквано чудо за тези 5 зодии
Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни
Директорът на 138-мо училище: Не съм слагал камерите в тоалетните

Това е заглавие на ПЛАТЕНА ПУБЛИКАЦИЯ, която е пусната едновременно с констатацията за нещастния случай с родилката!
Ще е много наивно да се вярва, че д-р Щерев е забогатял толкова от приходите си като лекар, че да си отвори собствен медицински комплекс.
"Здравеопазването" в България е ДАЛАВЕРА ЗА ЛЕКАРСКАТА ВЪРХУШКА и ВСЕКИ ЗДРАВЕН МИНИСТЪР ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ 15 години!Нали министър Щерев?
Схемата е проста, но никой няма да я публикува ако я опиша!!!
Цезаровото сечение трябва да се практикува само по медицински причини, препоръча Световната здравна организация (СЗО), цитирана от Франс прес.По последни данни от 2008 г. 23 на сто от жените в Европа и 35,6 на сто в двете Америки раждат по този начин. На другия полюс са Африка и Югоизточна Азия, където делът на секциите е съответно 3,8 и 8,8 процента от всички раждания.