×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • След серията от 21 000 труса: Ограничават достъпа до части от остров Санторини
  • Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния ѝ арест
  • Внимание, шофьори, светофар на кръстовище в кв. „Ветрен“ ще бъде изключен заради профилактика
  • „Прогресивна България“: Ново правителство се очаква до две седмици
  • Откриха голямо количество контрабандни цигари в матраци на кораб в Бургас
  • 4-годишно дете загина, след като беше прегазено от кола в Карловско
  • Съдът върна на прокуратурата обвинителния акт по делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов
  • Счупени камиони предизвикаха криза с боклука във Варна
  • Остават броени дни преди началото на най-грандиозното спортно събитие у нас - Джиро д’Италия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Безпрецедентен успех за България: Изба „Братя Минкови“ с петзвезден сертификат за качество и три златни медала от Брюксел


Безпрецедентен успех за България: Изба „Братя Минкови“ с петзвезден сертификат за качество и три златни медала от Брюксел
Членове от журито на престижния конкурс разказаха, че наградите International Wine Contest са съизмерими с гурме-класацията Мишлен
15 Май 2015, Петък, 10:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Век по-рано столицата на Европа присъжда първия златен медал на страната отново за вино на Братя Минкови



Поредния успех на изба "Братя Минкови" в Брюксел нареди България между ключовите играчи на световния винен пазар, коментираха водещи енолози. Непосредствено след като страната бе избрана за следващ домакин на Concours Mondial de Bruxelles, невероятните вина от лозята на Карнобат извоюваха два златни медала в престижния форум. Високите отличия бяха присъдени за елегантния Ризлинг Le Photographe и за изисканото Каберне Совиньон Minkov Brothers. Броени дни по-рано, отново в сърцето на Европа, изключителната Сира Le Photographe спечели за избата още един златен медал и петзвезден Сертификат за качество, този път в признатата от Европейския съюз надпревара International Wine Contest. Така тя стана единственото българско вино, намерило място в Световната класация за висококачествени напитки на Международния институт Monde Selection, който организира конкурса. Водещи членове на журито разказаха, че наградите от International Wine Contest са съизмерими с гурме-класацията Мишлен, ето защо Сертификатът за качество, съпътстващ златните медали, често е наричан "петзвезден". Със сребро за неповторимата хармония от вкусове и аромати бе отличен и впечатляващият червен сорт Пино Ноар Le Photographe.



Признанието и наградите, извоювани от "Братя Минкови" в Брюксел са без аналог. За седемте години, в които участва на Concours Mondial de Bruxelles, избата печели седем златни медала и още четири сребърни. Това е доказателство, че вината създадени от лозята на Карнобат са се утвърдили като фаворити на глобалната винената общност, припомнят познавачи. Елитният форум е барометър за жизнеността на световната индустрия, а фактът че български вина трайно присъстват сред златните медалисти говори, че страната ни заслужено е спечелила домакинството на конкурса, разказаха дегустаторите, позлатили изба "Братя Минкови".



Те припомниха, че през далечната 1894 г., 122 години преди форумът да гостува у нас, отново в Брюксел вино от Карнобатските лозя поставя България на световната винена карта. печелейки първия за страната златен медал. Любопитна подробност е, че именно Concours Mondial de Bruxelles присъжда на изба "Братя Минкови" първия златен медал в най-новата й история през 2008 г. Отличието е за Minkov Brothers Chardonnay, което през следващите години носи на страната нови три престижни брюкселски приза. Така получава званието "Най-награждаваното родно вино" и получава висока оценка лично от германския канцлер Ангела Меркел, която при визитата си у нас през 2010 г остава очарована от дълбокият му и комплексен аромат.



ЗЛАТНИТЕ МЕДАЛИСТИ

Minkov Brothers Cabernet Sauvignion



Сортът Каберне Совиньон, отгледан в Карнобатските лозя, е носител на Златен медал от престижното изложение Vinalies Internationales – Франция. Най-авторитетните европейски енолози обявиха, че са очаровани да открият във вино от този сорт пикантните и екзотични аромати на шоколад, мускус и ванилия. Уханието се дължи на богатите и плодородни канелени горски почви, върху които са засадени масивите на "Братя Минкови". Заедно с мекия климат, оптимално слънчево греене и нископланинският ридов релеф, те създават перфектния тероар за отглеждане на класическия винен сорт. За да се извлекат уникалните аромати, то е оставено да престои с ципата петнадесет денонощия. Чрез тази автентична технология се постига наситения и силен тъмночервен цвят, впечатлил журито на конкурса.

Le Photographe Rheinriesling



Виното е сред 10-те победители в глобалната класация Winestars World Prowein в Дюселдорф. За засаждането на величествения винен сорт Ризлинг Изба "Братя Минкови" подбра великолепен масив в местността Терзийски Баир. Почвите в този регион придават на виното неподражаемите минерални аромати. Във вкуса му се откриват нюанси на ябълка, праскова и мед, а цветът е красив, наситен и блестящ. Интензивните му зеленикави отблясъци отлично хармонират с добре изразената свежест. Le Photographe Rheinriesling е истинско предизвикателство за колекционерите, защото е сред малкото бели вина, притежаващи потенциал за стареене в бутилка от 5 до 15 години.

Le Photographe Syrah



Още с излизането си на пазара през 2013 г., невероятната Сира, отгледана в лозята на избата, нареди България на четвърто място в световния Топ 10 сред най-добрите винопроизводители в авторитетния френски конкурс Alliance du Monde. Сирата на "Братя Минкови" е великолепен пример за вино, чието качество е постигнато единствено благодарение на природните дадености в плодородния регион, а технологичната намеса е минимална.

Le Photographe Pinot Noir



Уникалният тероар на района на Карнобат създава условия за разгръщане на характерните деликатни аромати на вината от сорта Пино Ноар с комбинация от червена череша и трюфел. Гроздето се бере на ръка малко след полунощ в средата на месец септември. При нощен гроздобер чепките са хладни и по естествен път, при ниска температура се запазва целостта на гроздовите зърна, което е задължително условие за да се извлекат невероятните им ухания. След това Le Photographe Pinot Noir отлежава в бъчви, които в продължение на 24 месеца се съхраняват в специално прокопани тунели в хълма под винарната.

В категории: Карнобат


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Гришо срещу 312-ия в света Гришо срещу 312-ия в света 28/04/2026, Вторник 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Макрон подкрепи ПСЖ преди "бурята" Макрон подкрепи ПСЖ преди "бурята" 28/04/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Футболна бомба за Моуриньо и Реал Футболна бомба за Моуриньо и Реал 28/04/2026, Вторник 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Венци Стефанов каза за "рязането на глава" Венци Стефанов каза за "рязането на глава" 28/04/2026, Вторник 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Домашен български хляб с квас Домашен български хляб с квас 28/04/2026, Вторник 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ "Свалям шапка на Наско Сираков" "Свалям шапка на Наско Сираков" 28/04/2026, Вторник 18:18 0
15
Коментара по темата
15.
хаха
07.06.2015 00:28:59
0
0
То в собствена лаборатория и 2 павета да занесеш,разбира се че ще ги изкарат 2 големи диаманта!
14.
Селски
03.06.2015 16:12:41
0
0
Абе тинали си по-отворен,та си пий отровата от селския казан,а пък остави будалите да пият "друг сорт грозде" с есенция,произведено под някакъв контрол и проверявано в лаборатория.Български селски манталитет.
13.
хаха
30.05.2015 18:54:31
0
0
По един кашон свястно за пред конкурса,а за хората вода,захар и есенция! Вярвате си много! Ракия от перла,но направена от друг сорт грозде с есенция-тъпаци!
12.
Аз
30.05.2015 17:24:17
0
1
Извинавай,забравих,че те във Франция и по другите престижни конкурси,нищо не разбират от вина.Трябва да питат селските алкохолици.
11.
хаха
30.05.2015 01:11:33
0
0
Ей тъпак,ти опитвал ли си нещо добро от минко апаша,а? Затова акъла ти го няма,щото само май такива буламачи пиеш! Май не знаеш как се прави вино и ракия в техните "винпроми". Питай,може да ти кажат! Такива производители са за куршум,а не да тровят хората!
10.
Аз
23.05.2015 18:09:39
0
0
Буламачи са,защото такива селяци като теб пият боклуци от по 5лв. за да могат да си смогнат на количеството.Позволи си веднъж да опиташ по-скъпо вино и тогава лей помия.
9.
хаха
19.05.2015 16:57:21
2
1
А бе,на тези кой им пие боламачите! Бива ли толкова прехвалено да го напишат.Тъпаци! Никой не кусва нищо от техните боклуци,тук се направили на голяма работа! Само краденето на пари да върви
8.
PESHTERSKA GROZDOVA
15.05.2015 19:14:28
3
9
TRAKIEZ E NIKA NA PR-KATA NA TEZ KRADZI UJ BRATIA MINKOVI.
KOI OSVEN ZIGANITE VAV VENEZ IM PIE ALKOHOLA?
7.
Рейса
15.05.2015 15:08:58
14
7
мога само да ги поздравя за отличията!!!
Да гледат напреди да се целят високо!
6.
До Тракийски
15.05.2015 15:03:50
2
3
На българина хич не му дреме за наградите и рекламите . Маркетинга в Бг носи само негативи .
5.
Тракийски
15.05.2015 14:37:37
7
9
Бакалов ли си или Георгиев, все едно си от друга епоха.
Братя Минкови на българския, чи извън българксия, пазар ги познават от доста време. Тоест количеството продадени стоки сигурно им е в нормата.
Това , което искаш да ми кажеш за платената реклама не ми е ясно точно откъде ти е хрумнало, тъй като безплатна реклама не съм чувал да правят. Уви за българина има голяма разлика дали ще си платиш репортаж в бтв или във флагман, което си е чисто етнологичен проблем.
Един ден можеш да продадеш няколко милиона броя от определена стока, на другия можеш да фалираш от рекламации. Един сертификат за качество не ти определя пазара, а изпълнението на продукта. И именно поради наличието на стотици хиляди големи играчи, човек търси определена марка поради нейните характеристики, а не предвид продадените стоки.

И неговори глупости за платените реклами на алкохол, защото мога да си загубя времето до утре да ти давам примери за платени реклами на вина, ракии, уиските и водки. Като не можеш да се рекламираш с отличие се рекламираш с друго.
4.
Георги Бакалов
15.05.2015 12:04:31
6
18
"Тракийски" ли си или "Поморийски" - все едно си на друго кино и дори не си прочел надписа!
Това, което искам да кажа - кликни в мрежата и за половин част ще откриеш хиляда големи играчи на големите пазари на вина в Европа, Австралия, Китай, Русия и Америка.
Между тях няма да откриеш фирмата с платената реклама.
Между тези поне 1000 големи играчи няма нито един без международен сертификат за качество и със сигурност вината им се предлагат само в елитни заведения.
ТОВА Е МЕРИЛОТО!
3.
Фасол
15.05.2015 10:50:59
3
7
А сега нека да дойдат истински професионалисти за да подобрят правенето на вино в България, защото досега не можеше да де конкурира защото българите нямаха опит и последни технологии. Нека сега да го духат другарите на Путкин, дето ни сложиха санкции. Ще си пием виното а те ще пият боклук.
2.
Тракийски
15.05.2015 10:45:29
13
9
До 1
Глупав коментар. 5 звездния сертификат и залатни медали на престижен международен конкурс са еталон за качество на наднационално ниво.
Мястото на международния пазар се определя от реализирания оборот, да, но и от качеството на предоставяните стоки и услуги.
Това качество се доказва, особено при вината, със сертификати от подобни конкурси.
Не знам дали си запознат пич, но в западна Европа има ресторанти и хотели, които имат като задължително изискване наличието на подобни документи за да направят поръчка.
1.
Георги Бакалов
15.05.2015 10:07:43
5
18
МЯСТОТО НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ПАЗАР се определя от КОЛИЧЕСТВОТО ПРОДАДЕНИ СТОКИ и УСЛУГИ, а
НЕ от придобити СЕРТИФИКАТИ!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Системата ни държи в колелото като катерица и докато тичаш, се отдалечаваш от центъра на своя живот Системата ни държи в колелото като катерица и докато тичаш, се отдалечаваш от центъра на своя живот Умишлено поддържаме живота си обвит в мъгла от спешни ангажименти, само за да не виждаме таймера, който неумолимо отброява секундите Криминалист: Христо Ботев е убит в гръб от близко разстояние Криминалист: Христо Ботев е убит в гръб от близко разстояние Експертът с над 20-годишен стаж, разследвал тежки престъпления, коментира измишльотините, че поетът-революционер е прострелян в челото, както и противоречивите показания на Никола Обретенов  Сиди обори Радостин Василев за купения вот, ВМРО помогнали на „Прогресивна България“ заради предатели Сиди обори Радостин Василев за купения вот, ВМРО помогнали на „Прогресивна България“ заради предатели Партията на Каракачанов ще е парламентарно представена, обяви той Предлагат хореографа на ансамбъл „Здравец” Димитринка Великова за почетен гражданин на Камено Предлагат хореографа на ансамбъл „Здравец” Димитринка Великова за почетен гражданин на Камено Кандидатурата й ще влезе на разискване в ОбС този четвъртък Бургас се превръща в жива арт галерия с проекта „Движение в цвят" Бургас се превръща в жива арт галерия с проекта „Движение в цвят" Мащабната градска инсталация е вдъхновена от динамиката и енергията на Giro d’Italiа и организирана на Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ и НУМСИ „Панчо Владигеров“ Внимание: Светофарът на кръстовище в кв. „Ветрен“ ще бъде изключен на 29 април Внимание: Светофарът на кръстовище в кв. „Ветрен“ ще бъде изключен на 29 април Профилактични ремонти ще доведат до неработещ светофар между улиците „Българка“ и „Черногорово“ Още през далечната 2011 г. тук проведохме Giro di Burgas, кметът поведе велошествието по същия маршрут Още през далечната 2011 г. тук проведохме Giro di Burgas, кметът поведе велошествието по същия маршрут Разгледайте внимателно графика на затварянето на улиците и трасетата за световната надпревара между 6 и 9 май, важно е за всички ! Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния ѝ арест Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния ѝ арест Решението на съда подлежи на обжалване По-скъпо парно ни очаква следващата зима заради войната на САЩ и Израел с Иран По-скъпо парно ни очаква следващата зима заради войната на САЩ и Израел с Иран Следващата седмица ще започне масов отчет на топлинните счетоводители Начин да преодолеете следобедната депресия или сутрешната криза Начин да преодолеете следобедната депресия или сутрешната криза Кутията за лека закуска е тук, за да ви спаси от упорития глад
Ислямисти яхнаха конете, за да тормозят жените във Великобритания: искат ги покрити до петите Ислямисти яхнаха конете, за да тормозят жените във Великобритания: искат ги покрити до петите Моралните пазители на законите на исляма нямат правомощия и при опити за сплашване подлежат на санкции, но не им пука Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Тръмп разкри, че майка му била влюбена в краля Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Гръцките власти налагат ограничения за защита на екосистемите и борба със свръхтуризма Новата битка на Тейлър Суифт за да защити гласа и образа си Новата битка на Тейлър Суифт за да защити гласа и образа си Извършвани чрез изкуствен интелект (ИИ), включително в създаването на фалшиви видеоклипове и аудиозаписи Яхта за 500 млн. долара, свързана с най-богатия човек в Русия, премина през Ормузкия проток Яхта за 500 млн. долара, свързана с най-богатия човек в Русия, премина през Ормузкия проток 142-метровата луксозна яхта „Nord“, свързвана с руския милиардер Алексей Мордашов, е плавала от Дубай към Мускат в Оман през уикенда Меркел похарчила 65 000 евро за гримьор и фризьор Меркел похарчила 65 000 евро за гримьор и фризьор Бившият канцлер Олаф Шолц пък е осъществил четири пътувания за над 6000 евро. Тръмп поиска уволнението на американския водещ Джими Кимъл заради шега към Мелания Тръмп Тръмп поиска уволнението на американския водещ Джими Кимъл заради шега към Мелания Тръмп Повод за реакцията е монолог на Кимъл от миналата седмица, в който той се пошегува, че първата дама „грее като бъдеща вдовица“ 2605 евро е средната заплата в Кипър, ръстът на доходите изпреварва инфлацията 2605 евро е средната заплата в Кипър, ръстът на доходите изпреварва инфлацията Средните доходи в Кипър нарастват с 4,9% през 2025 г., но чужденците получават значително по-малко 40% от браковете в България завършват с развод 40% от браковете в България завършват с развод Българите се развеждат два пъти по-често от румънците - данни на Евростат показват сериозна разлика в разводите между съседни държави Как Испания увеличава жилищата без да заема нова земя Как Испания увеличава жилищата без да заема нова земя Испания се обръща към градското уплътняване и преустройство, за да отговори на нуждите от нови жилища
Проф. Димитър ВАЦОВ, изследовател Проф. Димитър ВАЦОВ, изследовател Смесваха радиоактивно мляко с „чисто“, за да влезе в нормите – системна политика Виц на деня Виц на деня - Какви са ти отношенията с нея?
- Какви отношения бе? Женени сме...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ако замина в командировка, ти какво ще правиш?
- Ами, каквото и ти!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Средна класа е когато банката ви отказва кредит, поради нисък доход, а държавата - помощи заради висок.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори