×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Иво Инджев: Само русофилите в България говорят за турско "робство"


Иво Инджев: Само русофилите в България говорят за турско "робство"
Робството било литературен израз, измислен от Иван Вазов, твърди Инджев
10 Май 2015, Неделя, 21:26 ч.

Българите са били като крепостните селяни в Русия, а в много случаи и по-добре от тях, твърди журналистът

Само русофилите в България говорят за турско "робство", защото това е единствения начин да обясняват как Русия ни е "освободила". Това заяви журналистът Иво Инджев в предаването "ДикOFF" по Нова телевизия. Според него българите през 19 век са били като руските крепостни селяни, а в много случаи са си живеели и по-добре от тях. "Робство е литературен израз, останал ни от дядо Вазов. Истинско робство в България никога не е имало. Никой не отрича историческите факти, българите не са живели и развивали добре, обаче не са били роби. Защо нито една друга държава не се гордее, че е била под "робство"?

Защо Испания, която 8 века е била управлявана от маври, не казва, че е била под робство? Ти щастлив ли си, дедите ти да са били роби?, попита Иво Инджев Сашо Диков. Но не получи отговор...
/БЛИЦ/

В категории: Политика


37
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ 22/06/2026, Понеделник 19:30 0
Георги РУСЧЕВ Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна 22/06/2026, Понеделник 17:45 2
Флагман.БГ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха 22/06/2026, Понеделник 16:40 1
37
Коментара по темата
37.
анализатор
04.06.2015 18:05:20
7
2
Нещо много бъркате понятията робовладелчески строй и робство-това са различни понятия проумейте го соросоидни подлоги!!!
В България все още има мислещи хора!!!!
36.
ГРАЖДАНИН
14.05.2015 13:41:10
10
6
ПРИБЕРЕТE ГО ТОЯ ИНДЖЕВ НА ЧЕТВЪРТИ КИЛОМЕТЪР И ГО ЛЕКУВАЙТЕ
35.
Крум
14.05.2015 07:55:36
12
3
Типичен политически ПУДЕЛ. При комунтизма ЛАПАЛ И сега пръв ЛАПАЧ.
34.
Патриот
13.05.2015 11:17:03
10
2
Смърт ъа такиша иъроди като тоя тъпак продажно копеле мръсно подлога.Ти си срам за България защо ги показвате такива по телевизията бе не промивайте мозъците на децата.ВИЕ СТЕ СРАМ И ПОЗОР НЕ ВИ ЛИЕ СРАМ ДА СЕ НАРИЧАТЕ БЪЛГАРИ И ДА ПОСРАМВАТЕ ИМЕНАТА НА ТОЛКОВА ВЕЛИКИ ХОРА ЗАГИНАЛИ ЗА МАЙКА БЪЛГАРИЯ.
33.
Психо
12.05.2015 13:17:33
8
3
Не плюйте човечеца вижте му физиономията колко е изтормозена. Не е лесно по цели нощи да си смучеш гадости от пръстите.
32.
grekoman
12.05.2015 08:02:39
5
3
Гърците по-будали ли са от нас, че описват този период като ТУРКОКРАТИЯ? т.е. турска (османскa) власт
31.
боньо
11.05.2015 20:48:03
8
6
Продажен ибрикчия
30.
Колчо
11.05.2015 19:50:26
10
6
Ти си за съжаление бе гражданино Инджев.По голям буклук излезе и от Киряк Стефчов.....пфуууу...
29.
Д-р Фройд
11.05.2015 16:14:33
25
13
Медицински факт е че русофобията е отклонение от нормалното физическо и психическо развитие- като хомосексуализма.
Зад безразборното плюене по Русия стои подсъзнателно желание за нежен допир на дебел, рязан ислямски кочан.
28.
Българин
11.05.2015 14:10:50
37
10
http://www.budnaera.com/201502/150422226440.html- това ако не е робство, Минджев дали го е чел!?!, ако не е да се ограмоти и тогава да говори и то в национален ефир. Мишка!!! кой ти плаща за да си безродник???
27.
Българин
11.05.2015 11:18:08
25
17
Съжалявам децата му. Как ли се чувстват докато баща им ходи по разните телевизии, като зомбиран, с оцъклени от злоба очи и говори, като месия. Всеки има мнение и разбиране за нещата , но да се опитваш да налагаш своето публично е психопатия!!!
26.
св
11.05.2015 10:29:10
23
20
Абе не го допускайте тоя до ефира ! Нагаждач и плювач ! Че аз израснах с тоя по телевизията - голям журналист няма що ! Тогава нищо не казваше,завършил в Москва и изведнъж след 10-ти стана репресиран демократ. И предоване му дадоха да плюе и лъже ! Нагаждач ! Да му имам самочувствието без покритие! Ама искам думите ми да ги прочете той , ама не !
25.
Стражджански бек
11.05.2015 09:55:38
31
16
До19-абе Минджо вмирисана,бива ли да си толкова тъп,е зомби.Намери някой лев за злоупотреба и се разходи до Анталия например,да видиш как се мразят руснаци и турци-десетки хотели с руско-турски капитал,хиляди руснаци с кинти и обслужвани с уважение и респект,няма ги пиянските селянии от нашите курорти,уважават турския персонал,огромен износ на хранителни стоки към Русия...те еба в пробитата тенджера.
24.
Леке
11.05.2015 09:50:13
25
17
Нелепо е да се дава трибуна на такива душевно болни педераси.Все пак всеки е свободен да чете и да си го обяснява според акъла си.Лошото за тоя е, че дори насред Истанбул такива плужаци ще бъдат пребити с храчки и развалени яйца-никой никъде не обича политически проститутки и лакеи.Вероятно е и с черен печат за любимата Америка.
23.
burgas
11.05.2015 04:18:57
8
21
robitesaprodavalivavbalgariatakovonestoniamalo
22.
Burgas 2030
11.05.2015 03:01:45
22
33
Bravo na Ivo!!! Stiga sus gnusna ruski prepravko na istoriata.
21.
FREE BULGARIA
11.05.2015 02:58:42
20
51
Bravo! Pone niakoi da kaje istinata!!!! Stiga sus tezi Ruski promivki na bulgarina.
20.
balgariq nad vsichko
11.05.2015 00:52:23
30
24
Ivo golqm si pedal halka mrasna trepaneto ti e malko gad mrasna Za Belene si izrod
19.
Бург 2030
11.05.2015 00:04:57
33
49
Какво е било миналото няма никакво значение. Факта е че в момента Русия е една милитаристична диктатура докато Турция е много по развита демокрация. Във момента никой не иска да е приятел със Путин защото той строи нещо като Северна Иранска Империя от тъпаци и хора кокто нямат нищо общо със Европа. Така че в момента България е Европейска страна докато Русия е дивашка простотия, която все иска да ни трие. Робство наистина не е имало, имало и православни църкви и всякакво свободи и Българите са ходили да учат по цял свят ако са искали...
18.
Иво
10.05.2015 23:21:09
25
23
Майка ти мръдна. Боклук долен
17.
хидко
10.05.2015 23:10:05
23
19
Г-н Инджев, съгласен съю с доста неща, но не мога да се съглася, когато се увличате в опитите си да подчертаете вредното руско влияние у нас, както и вредите от "приятелството" ни с Русия. Няма да е зле да се поспрете за секунда и да се замислите дали не е робство, когато имаш кръвен данък. Няма да е зле да поуспокоите топката и да се замислите, дали не е робство, ако всяка вечер изнасилват дъщерите Ви пред Вас и трябва след това да умиете нозете на извършителите.
Споделям разбирането за руското приятелство с нас, но не споделям робството ни да се използва за евтини манипулации. Били сме роби и още как, не смейте да се гаврите с това. Тезите си може да защитите и по-достоен начин, както обикновено правите.
16.
Петров до 15
10.05.2015 23:03:33
18
22
Никоѝ не ангажирам с моето състояние на духа... просто казах ,че не се чувствам потомък на роб и така възпитавам децата си !
15.
Даааааааа
10.05.2015 22:44:53
27
28
Имаме много богата история, но някой просто ни е откраднал 5 века от нея. Докато в цяла Европа процъфтяват Ренесанса и Просвещениято у нас няма нарисувана нито една картина четири века, нито една написана книга и чак след 400 години Паисий Хилендарски написва "История славянобългарская" , а Софроний Врачански житието си. Историята ни, литературата ни, духа ни, свободата ни, просто са били смачкани. А най-страшното робство е духовното, уважаеми Петров
14.
angel
10.05.2015 22:36:12
15
16
Ne robi vqrno.A gquri.E neka nqkoi turchin vi kaje kakvo e gqyr po-losho e ot rob i opredeleno ne e nevernik.
13.
Иваѝло Петров
10.05.2015 22:32:53
34
20
Аз не се чувствам роб....имаме толкова богата история с която да се гордея ,коѝто иска да се чувства роб - прав му път !
12.
реалист
10.05.2015 21:22:48
42
39
Този Инджев ли е какъв е не го знам и не ме интересува неговата безлична личност, но честно казано ме вбеси. Вече откровенно го мразя. Как може да отрича историческата действителност? Колко му платиха да говори тези глупости? Този сигурно ще каже, че не е имало и геноцид, както срещу българите така и срещу арменците. Сигурно ще отрече, че е имало и клане в Батак? МРАЗЯ ГО В ЧЕРВАТА ТОВА НЕЩО, КОЕТО НЕ МОГА ДА НАРЕКА ЧОВЕК.
11.
агентите на ДС
10.05.2015 20:57:28
40
38
Нямате ли край бе, доносници гадни..??!!!

И този агент Ивайло вместо да се скрие в миша дупка, защото само е плюл и ял от една КОПАНА сега тръгнал по медиите да дава АКЪЛ и да ОЦЕНЯВА ИСТОРИЯТА !!!

ПОЗОР за такива НАГЛЕЦИ и България отдавна трябваше да се отърве от ТЕЗИ ВЕЧНИ ЛАПАЧИ !!!

Сега и на МОРАЛ ще учи хората ...??

Дали има ОПРЕДЕЛЕНИЕ за ТАКИВА, които не могат и СЪЩЕСТВА да се НАРИЧАТ...??!!!

ПОЗОР ЧЕНГЕ мръсно...и помнете НИКОЙ и НИЩО не е ЗАБРАВЕНО !!!
10.
До 9
10.05.2015 20:53:18
51
51
Да си роб на Турция означава още - като влезе турчин да го нахраниш. Той да ти вземе сина еничарин. Да изнасили жена ти, да се изгаври с дъщеря ти, да забие бебе на кол, да ти отмъкне кравата или магарето, а това, че къщата е твоя, все тая.
Ако не вярваш на историци и писатели, слушай поне народните песни.
Или си припомни Ботев:
"Сърце юнашко не трае турчин да бесней над бащино му огнище".
Или и Ботев е измислен,а ?
9.
bgman
10.05.2015 20:37:52
54
73
До всички писали по-долу промити скатаджийски и атакаджийски мозъци: Да си "роб" означава да нямаш собственост, да си притежание на господаря си, да нямаш собствен дом, да работиш само за хляб и спане.
Нищо подобно не е било в България.
Просто едни владетели (турци) са се сменили с други владетели (руснаци).
Айде сега плюйте и бухайте минуси...
Само да допълня, не съм циганин, не съм турчин, чист българин съм и много по-интелигентен от 99% от Вас.
8.
Kiro
10.05.2015 20:24:01
23
37
Няма друг такъв олиговрен като тоя Инджев.
7.
Димо
10.05.2015 19:56:26
23
41
Ех, Инджев, безродинко! Иди си в Турция и си живей бейски, плазмодий нещастен! Доган ли ти плати да кажеш това? Дори той не си и е позволявал да го каже!
6.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10.05.2015 19:40:25
23
42
Щом агент "Ивайло" го казва, така е - не е имало робство, той е бил принуден на крехките си 20-години - в зората на детството, да отиде да учи в Москва в Института за Африка и Азия, бил е принуден да подаде заявление за щатен сътрудник към Първо Главно управление на ДС. Вярвайте на ренегатите, щото на тях това им е работата - да зобат от една власт и после да плюят в кладенеца, от който са пили. Какво да искаме от този мерзавец, който се е възползвал максимално от комунистическата власт - мама е била също агент в ДС, дядо му - партизанин, комендант на Княжево на 09.09 и активен борец срещу фашизAма с всички произтичащи от това привилегии, а тоя нещастник сега се плюнчи в омраза и злоба. АГЕНТ ИВАЙЛО, никой не Ви мрази, не би си губил времето да мрази плазмодий като Вас, хората - включително и аз, Ви ПРЕЗИРАТ, защото това е единственото, което може човек да изпитва към долнопробен червей, изпълзял от дупката си по време на дъжд. Нещастнико, ти си срам за българския народ, замълчи!
5.
123
10.05.2015 19:33:28
28
48
Ха! Че тогава при този райски живот защо е имало Априлско въстание, срещу кого сме възставали? Какво е тръгнал да освобождава Ботев? А Левски? И хората в Батак сигурно сами са се обезглавили.
Грехота е да опорочавате историята. Това е по-страшно и от самото робство.
4.
тц
10.05.2015 19:26:48
43
46
Нито съм русофил, ни русофоб, но знам кой е клал дедите ми. Знам защо са загинали безчет българи и какво значи думата "робство". Няма да е сам Цвъ Цвъ...
3.
nabora
10.05.2015 19:25:25
53
47
Минджев,Минджев,какво хубаво младо момче беше,какъв гнусен дърт педал стана!
2.
2
10.05.2015 19:08:26
43
38
кой слага минуси обича да лапа на циганите и рязаните бургии като доносника от ДС И.МИНДЖЕВ- анткомуниста завършил в москва
Да го духате седерасти заедно с циганина костов
1.
ВМРО
10.05.2015 18:51:19
54
44
Инджев милициониерско ухо мръсно пазиш ли си картата на ДОТ-аджия още бе боклук.
Отивай заедно с роско путито и сэр Гей да изпиете спермата на рязаните бежанци дето ни ги натресохте
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences Тик-ток легендата Стоян Колев събира хора, за да вдигне бунт и излезе от ареста Тик-ток легендата Стоян Колев събира хора, за да вдигне бунт и излезе от ареста В социалните мрежи вече текат провокативни призиви за организиране на почитателите му Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! На въпроса дали ще свидетелства срещу кмета на Варна Благомир Коцев отговори с „без коментар“ Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Сезонът в курорта започва натоварено  Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Депутатът Константин Проданов бе категоричен, че не целят да ударят никого, а да има по-голяма справедливост Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа С този мач показахме, че когато нещо се прави с желание от сърце, то се получава, каза Димитър Пейчев Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Дамите на възраст между 54 и 77 години от СКХГ „Черноморец“ покориха публиката с фолклорния си танц „Нестинарки“ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха Някои бензиностанции вече продават горива за под 1.50 евро за литър Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Вижте какво си купиха актьорите от хипермаркета в Несебър
Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори