Червената съпруга Соня Кадиева ще доставя тока на Община Бургас
Фирмата на съпругата на Георги Кадиев - Соня (на малката снимка) ще доставя тока на Община Бургас, след като спечели обществената поръчка
Ключови думи:
Община Бургас, Соня Николова-Кадиева, Бургас, Енерджи съплай, Енерджи съплай грийн, Георги Кадиев, Емил Костурков, Мост Енерджи,
10 Май 2015, Неделя, 12:27 ч.
Автор: Иван КОЛЕВСофийската „Енерджи Съплай“ ЕООД, еднолична собственост на съпругата на Георги Кадиев, спечели поръчката на Община Бургас
Съпругата на червения Георги Кадиев – Соня Кадиева ще доставя електроенергия на Община Бургас. Фирмата й „Енерджи Съплай“ EООД е обявена за победител във финализираната през седмицата процедура. Тя е осигурила най-ниска цена за исканите от общината 920 MWh енергия, показа проверка на Флагман.бг в Агенцията за обществени поръчки(АОП)Община Бургас се възползва от осигурената възможност да потърси по-изгодна цена на ел енергия от свободния пазар. Процедурата по избор на изпълнител стартира през януари. В нея участваха четири компании – спечелилата „Енерджи Съплай“ ЕООД, „Ар Си Пауър Енерджи“ ООД, представлявано от Даниела Войнова, дъщерното дружество на ЕВН - „ЕВН Трейдинг Саут Ийст Юръп“ ЕАД, както и „Мост Енерджи“, собственост на Тони Танева. От четирите търговци на ток единствено „Енерджи Съплай“ ЕООД успява да се вмести в прогнозната стойност от 89 хил.лв. или 96,73 лв за MWh, което е два пъти и половина по-евтино от стандартната цена на „ЕВН България“.
Община Бургас ще трябва обаче да плати и такса пренос. Въпреки това се очаква общата цена да е с между 20 и 30 % по-ниска.
Фирмата на Соня Николова-Кадиева, доставя около 10 % от енергията на свободния пазар. Компанията има множество ветропаркове в Северозападна България. Соня Кадиева притежава еднолично фирмите „Енерджи съплай“ и „Енерджи съплай грийн“, както и 70% от „Либерна“ ООД, в което е в съдружие с Емил Костурков. От декларациите на Георги Кадиев пред Сметната палата става ясно, че съпругата му годишно декларира лични доходи от по 250 хил.лв. Оборотите на фирмата й са доста по-сериозни, но оперативната печалба е в тези стойности.
В категории:
Политика
Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му
Българските грации с бронз на Световното първенство в Германия
Човешката небрежност подпалва България: 90% от пожарите тръгват заради хора
61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите
Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе
Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите
Над 150 колоездачи поеха на 100-километров велотур през Родопите
Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ от 16 до 20 часа
Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха
Социалният министър бие тревога след неонацистката акция в Пловдив
7 сафрида за 7,10 евро и литър наливно вино за 28,50: Сметка от Пловдив разгневи клиентка
Агент под прикритие купил 500 г фентанил от наркобандата с лаборатория във „Факултета“

Примерите са много и фрапиращи.