×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Кауфланд” изнервя конкурентите „Лидл” и „Карфур” в бургаския ж.к. „Изгрев”


„Кауфланд”  изнервя конкурентите „Лидл” и „Карфур” в бургаския ж.к. „Изгрев”
И днес кипеше усилено строителство на бъдещия магазин на немската верига, която държи най-голям пазарен дял в страната
07 Май 2015, Четвъртък, 03:11 ч.
Автор: Лидия НИКОЛОВА Снимки Иван КОЛЕВ

Обектът на „Лидл” в комплекса е един от най-оборотните, но засега


Немската верига „Кауфланд” настъпва все по-категорично в бургаския ж.к. „Изгрев”. Тя усилено строи нов пореден магазин непосредствено до по-малкия си брат от семейството на глобалния търговец "Шварц груп" (Schwarz Group), видя Флагман.бг.  Това ще е третият обект на Big-box оператора в Бургас.

„Кауфланд” държат най-голям пазарен дял в страната. Веригата е лидер сред потребителите в бургаския ж.к. „Меден рудник”. Другият обект на немската компания в ж.к. „Славейков”  реализира завидни обороти.
Флгман.БГ припомня, че експанзията преди няколко години на „Кафулданд” в ж.к. „Меден рудник” на бул. „Т.Грудов“, между селото и комплекса, бе фатална за „Лидл”. Немската верига смачка за няколко месеца дискаунтъра, независимо, че са от един и същ концерн. „Лидл” затвори врати, 1-2 години помещението беше празно, в момента там правят склад.

В ж.к. „Изгрев” ситуацията е малко по-различна. На 200 метра от бъдещия „Кауфланд” се намира мол „Бургас Плаза”, където е и първия хипермаркет на френската верига „Карфур” в Бургас. През последните две години обаче зареждането със стоки в „Карфур” е плачевно, тъй като хипермаркетите у нас станаха собственост на гръцката "Маринопулос Груп" CA (франчайз партньор на eвропейския ритейл лидер Carrefour).

Компанията "Карфур" откри втори голям магазин в ж.к. „Славейков” в мол „Галерия Бургас” преди две години. Тогава „Карфур” влезе в директен сблъсък с „Кауфланд”, надявайки се да стане лидер. Ден преди откриването немската верига дори обяви т.н. „бели нощи”, където през цялата нощ повечето стоки бяха на намалени на 50%.












В категории: Бизнес


15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
Стоян
08.05.2015 00:14:58
0
8
Карфур не е вече конкуренция дори и на кварталните бакалии. Последните месеци положението при тях е плачевно.
14.
buiwhlnc
07.05.2015 15:01:46
0
9
Корпорацията се нарича "Шварц".

1. Кауфланд - хипермаркет-магазин за седмични или двуседмични покупки. Поради което се залага на големи разфасовки(перилни най-вече)! Целта е да се изтегли разхода за потребление на определена категория продукт, колкото е възможно по напред във времето. Или, клиента да похарчи авансово за даден продукт с идеята, че печели. По този начин се блокира всякаква възможност потребителският бюджет за определен продукт да бъде разпределен(похарчен) при друг търговец.

2.Лидл - супермаркет - ежедневно пазаруване, асортимент- ограничен до най-основните продукти. Различните категории продукти са попълнени предимно с така наречените "Privat LABEL" По нашенски казано, продукти без "бранд" в които няма история, няма и конкретни очаквания, просто са евтини!? не винаги разбира се.... има игра с грамажа, но поради спецификата на пазаруващите в тези вериги, това не се забелязва.

В цяла Европа е така, тези магазини не са за заможните клиенти и хората с претенции. Който търси качество пазари в специализирани магазини които са сегментирани в отделните категории.... за мляко-при млекаря, за хляб при хлебаря...
това е .........
13.
БАТИНКА
07.05.2015 13:08:15
6
3
Искате ли да ви обясня цялата схема с тези хипермаркети - продават стока с по ниско качество от храна за прасета и крави,дори българските стоки там са с по-ниска цена защо - представете си,че вие сте производител на прясно мляко продали сте 1000 опаковки по 1л. на печалба имате още 500 опаковки за продаване и ги давате под цената която сте платили за фуражи и т.н. И така купуваме евтини неща но на каква цена ? - все повече български производители фалират смазани от конкуренцията на немци руснаци американци... Не е луд този който дава баницата луд е този който я яде.
12.
статист
07.05.2015 12:19:44
5
16
те карфур и в МР се пробваха ама не се получи нещо.иначе съм съгласен с №9 за пълненето на чужд джоб.За това пазарувам в Анет-по цени и качество бие кауфланд просто е по-малък и няма чак такова разнообразие но си има всичко необходимо а много често продават продукти с цена ПОД препоръчителната.
11.
ne_e_vajno
07.05.2015 12:14:21
1
24
ЛИДЛ и Кауфланд са два бранда на една корпорация, като ЛИДЛ просто предлага по-евтина стока (дискаунтна). Тука журналята пак не са си свършили работата и ги наричат конкуренти, а те са взаимно допълващи се бизнеси под една "шапка", целящи покриването на по-широк пазар.
10.
Gosho
07.05.2015 12:10:19
5
16
Kaufland sa platili na Flegman, Lidl i Karfur ne. Prosta rabota.
9.
GOLEMI LAINA
07.05.2015 12:05:59
5
35
GOLEMITE VERIGI SA GOLEMI LAINA.
STOKATA E S KACHESTVO POD NULATA.
VZEMESH MESO, TO E VNOS OT DALBOKA REZERVA, ZAMRAZENO PREDI 20 GODINI. POSLE GO RAZMRAZIAVAME, POSLE NA KAIMA A POSLEDNO...NA KEBAPCHETA I KIFTETA ILI NA TOPLATA VITRINA.
GRAZKI NOMERA.IAJ TAPI BALGARINO OT GOLEMITE VERIGI I PALNI GRAZKI DJOBOVE.
8.
smith
07.05.2015 10:59:38
2
32
И в двата магазина се продава стока предназначена за изт европа, тоест сравнително ниски цени но и ниско качество. Все едно дали е лидл, карфур, кауфланд и тн.
7.
до 6
07.05.2015 10:34:09
2
15
Като беше нива, що не ходи да копаш, а ?
6.
аф
07.05.2015 10:28:18
8
13
аман от молове и магазини.предостатъчно са ни.толкова ли няма друго смислено нещо да се направи там
5.
haha
07.05.2015 09:54:56
3
9
Hahah lild i kaufland sa na edin sobstvenik be... est. Che 6te sj pravi iskustvena konkurenciq
4.
az
07.05.2015 09:23:41
14
21
В Лидл-а ходя за крокети,лазаня и аксесоари за колелото.Магазинчето си е супер и с достъпни цени,но доста често като карат някоя стока и я продадат,после с месеци не зареждат от нея?
3.
Kiro
07.05.2015 09:10:12
5
37
R.I.P. Карфур в Бургас плаза мол..
2.
До 1
07.05.2015 08:58:47
30
44
Да така е, кутийка е, но все още има някакво качество в стоките си и контрол, до като в кауфланд нещата стоят друго яче!
1.
k
07.05.2015 08:49:04
13
26
Лидл конкуренция?вие влизали ли сте в тази кутийка?Има и хубави неща,но повечето ходят за промоциите,евтините дрешки и обувки,и такива дреболии.lidl e po-skoro magazin,ne e hipermarket
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Поколението Z обръща масата: Повече фибри, по-малко алкохол - трендът стига и до България Поколението Z обръща масата: Повече фибри, по-малко алкохол - трендът стига и до България Fibermaxxing превърна полезните храни в TikTok хит, докато все повече млади хора заменят чашката с трезво общуване Подробности за гонката с каналджия в Бургас: Молдовецът два пъти не спрял на граничари, издирват още двама мигранти Подробности за гонката с каналджия в Бургас: Молдовецът два пъти не спрял на граничари, издирват още двама мигранти Преследването започнало от местността Пода и приключило до стадион "Черноморец", където са задържани шофьорът и мароканец без документи Бира за €2 и дюнер за €6: Какви са цените на събора на Петрова нива (СНИМКИ) Бира за €2 и дюнер за €6: Какви са цените на събора на Петрова нива (СНИМКИ) Проверка на място показва разумни нива при кебапчетата и соления удар при бързата закуска Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив Дървена перка, мотор и крило от стиропор са оставени пред спасителен пункт между Кранево и Албена, а произходът на апарата засега е неизвестен Имате глоба от 153 евро? Не бързайте да плащате, измамници се представят за МВР Имате глоба от 153 евро? Не бързайте да плащате, измамници се представят за МВР Фалшивите имейли водят към копие на портала на вътрешното министерство и искат данните от банковата карта Село като малък град: Айдемир има 5000 жители, заводи, ферибот и собствена индустриална зона На няколко километра от Силистра животът не се върти само около земеделието - международен производител държи над 220 работни места, край Дунав работи ферибот, а под земята се изграждат десетки километри нова ВиК мрежа Пиян зад волана? Шофьор на БМВ с транзитни номера помете ограда в поморийското село Горица Пиян зад волана? Шофьор на БМВ с транзитни номера помете ограда в поморийското село Горица Колата разбила зид и се озовала в частен имот, по чудо няма пострадали - читател на Флагман.бг твърди, че водачът е от Оризаре и бил употребил алкохол Извънредно! Кола помете оградите на бул. „Янко Комитов“ в Бургас, полиция е на място Извънредно! Кола помете оградите на бул. „Янко Комитов“ в Бургас, полиция е на място Инцидентът е в района на бившия завод „Хемус“, автомобилът е напуснал платното и е съборил няколко секции от металната предпазна ограда Ева от „Тоника“ 12 години без Гого: Не казвам „беше“ - за мен той съществува Ева от „Тоника“ 12 години без Гого: Не казвам „беше“ - за мен той съществува На 6 август Георги Найденов щеше да навърши 77 години, а жената до него повече от четири десетилетия още не може да слуша песните им без болка Звездите на поп-фолка събраха феновете на Морска гара Бургас за двудневния MAX FEST (ВИДЕО) Звездите на поп-фолка събраха феновете на Морска гара Бургас за двудневния MAX FEST (ВИДЕО) Организаторите на двудневния фестивал, част от мащабния Boom Summer Fest, бяха подготвили впечатляваща сцена с професионално озвучаване и светлинни ефекти, които допълнително допринесоха за страхотното изживяване на всички посетители
След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС Само преди два месеца Флагман.бг засече нафта по 1,48 евро в Бургаско, а Евростат вече поставя страната ни сред държавите с най-силен годишен ценови ръст TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ Американските власти твърдят, че платформата е допускала милиони деца под 13 години до обикновени профили, събирала е личната им информация без родителско съгласие и е затруднявала изтриването ѝ Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена Маскирани младежи снимат скоростомера, провокират полицейски гонки и карат в насрещното, а трагедията на M9 отвори болезнен дебат за TikTok, полицията и провалената превенция „Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха „Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха Момчето останало само в дъжд и мъгла на близо 2500 метра, докато 48-годишният му баща се изкачил с другия си син чак до осмата станция Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност Проблемът не започва с единната валута, но се задълбочава - при самотно живеещите възрастни делът достига стряскащите 64,4%, а над 654 000 пенсионери получават под 600 евро според Пенсионерската партия Дунав падна до рекордните -126 см при Русе, АЕЦ „Козлодуй“ вече свали мощността на Пети блок Дунав падна до рекордните -126 см при Русе, АЕЦ „Козлодуй“ вече свали мощността на Пети блок За първи път в 52-годишната история на централата се стигна до разтоварване заради маловодието, а при нов спад не е изключено допълнително ограничаване Победителят в Hells Kitchen Денисиньо предизвика фурор в La Ferme в бургаския Central park Победителят в Hells Kitchen Денисиньо предизвика фурор в La Ferme в бургаския Central park Бразилски крокет от бавно готвен телешки джолан, „Стек домат“, карпачо, великолепен Уелингтън и тропически финал превърнаха вечерта в Central Park Бургас в истинско кулинарно шоу Тази секси мацка е правнучка на Тодор Живков Тази секси мацка е правнучка на Тодор Живков Катерина е била заобиколена от група приятели, с които са се придвижвали с наети кабриолети Тръмп обяви Ормуз за американска територия: След думите идва икономически удар срещу Иран Тръмп обяви Ормуз за американска територия: След думите идва икономически удар срещу Иран Президентът на САЩ вече публикува и карта на протока като нова американска територия, а в понеделник Вашингтон готви санкции, които могат да ударят и Китай Край на фиктивните граждански договори: НАП ще гледа кой реално работи като служител Край на фиктивните граждански договори: НАП ще гледа кой реално работи като служител Правителството готви ясни критерии за прикрития труд, а промяната ще удари фирмите, които пестят данъци и осигуровки чрез договори за услуга
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори