×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ново откритие показва, че Слънчевата система се движи през Вселената почти четири пъти по-бързо от очакваното
  • Обвиниха конгресмен в кражба на 5 млн. долара от средства за ваксинация срещу COVID
  • Задържаха двама известни автокрадци, докато крадат кола в "Надежда"
  • Борисов предложи 120 лв. коледни добавки за най-бедните пенсионери
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ОЗБГ не е конкурент на младежкото НФСБ. Важна е целта, а не пътят!


ОЗБГ не е конкурент на младежкото НФСБ. Важна е целта, а не пътят!
Журналистът от СКАТ тв Степан Дадурян е иницатор за поставянето на паметната плоча на убития в Истанбул колега от арменски произход Хрант Динк
27 Април 2015, Понеделник, 20:38 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка Евгения ДЖАМБАЗОВА

Партията ДПС е антибългарска и няма място в нашия парламент


Степан Дадурян е председател на младежката структура на НФСБ. Той е дългогодишен кадър на патриотичната телевизия СКАТ. Дадурян е инициатор на идеята за поставянето на паметна плоча в Бургас на арменския журналист Хрант Динк, който е убит преди 8 години в Истанбул заради последователната му борба за признаването на арменския геноцид. Малко преди церемонията в петък, пред църквата „Сурп Хач“в центъра на морския град, той даде интервю за Флагман.БГ, в което коментира последните събития от българския парламент по повод 100-годишнината от масовото изтребление на арменците в Османската империя (1915-1922).


-Г-н Дадурян, защо 8 години по-късно, решихте, че е нужно  поставянето на паметната плоча?

-Инициативата е в мое лице и с подкрепата на църковното настоятелство на нашата църква в  Бургас с председател Саркис Караджиян, както и на фондация „Хрант Динк“ с представител бургазлията Агоп Мовсесян. Той е представител и на благотворителна организация „Парекордзаган“, което означава благотворителност. Паметната плоча е на писателя и журналист от арменски произход – Хрант Динк, който беше убит през 2007 г. в Истанбул пред редакцията на вестника си. Реших да действам така в качеството ми на журналист, арменец и като човек, който винаги е търсел и казвал истината, също като Хрант Динк. Неговата болна тема беше признаването на арменския геноцид, с което си създаде неприятели в Турция. Няколко пъти е имало заплахи за живота му, а през 2007 г. в крайна сметка е убит. През годините видях сродната му съдба – с тази на колегите от Телевизия СКАТ, много пъти сме били заплашвани, бити, палени. Това е нашето ежедневие. Никога не сме бягали от  отговорност и да търсим истината.

-С какво ще се отличава отбелязването на 100- годишнината от арменския геноцид, в сравнение с предходни години?

С реакцията на българския парламент – приетата декларация, която за нас има сила на резолюция. Въпреки, че понятието арменски геноцид отпадна и бе заменено с масово изтребление, тя не е по-малко силна. Благодарни сме завинаги на българския парламент, че точно в Деня на годишнината го признаха в държавата, която преди 100 години, в тези тъмни времена, бе отворила границите си за нашите предци.

-Говорите за България, нали така?

-Да.

-Следихте ли дебатите в парламента? Какъв извод си направихте от тези дебати?

-Направих си извод, че партия като ДПС е антибългарска и няма място в българския парламент.

-Познавате ли момчетата от друга сходна патриотична организация без претенции да е политическа – ОЗБГ(Организация за закрила на българските граждани)? Има ли опасност да се конкурирате за местните избори,  те имат много инициативи – все масови?

-Да, познавам някои от тях. Лично аз не искам и няма как да се конкурирам с някого. Всеки си има привърженици, защитава някакви интереси. Много неща, които те правят, са похвални. Така, че не мога да кажа нищо лошо.

-Защо не ги поканите в НФСБ, до местните избори тази алтернативна на Вас формация може да се превърне в партия и да отнеме от електората ви? Техните инициативи са доста по-атрактивни от вашите, поведението им крайно, но доста добре се приемат като твърдост на поведението. Всъщност кой е лидерът им?

-Не мога да коментирам нищо по този въпрос. Аз съм в младежката организация на НФСБ по убеждение, а не защото трябва да привличам електорални единици или съмишленици, които са избрали собствен път. Целта е важна.  Има още време до местните избори, твърде рано правите сметки в тази насока.

-Ще Ви видим ли като кандидат за общински съветник? Не останаха много предани хора на Валери Симеонов в телевизията, а тя роди партията НФСБ?

-Ръководството на партията ще прецени дали ще бъда нужен в местния парламент или няма да бъда нужен. За мен политическият пост не е най-важното нещо.

-Вие сте председател на младежката организация на НФСБ. Работите ли добре с г-н Георги Дракалиев от ВМРО, ще се явявате ли заедно наесен?

-Познаваме се отлично и сме много близки с него. Формулата Патриотичен фронт е печеливша и сигурно ще се борим заедно за доверието а избирателя.

В категории: Политика


23
Коментара
Лунна диета за декември
Лунна диета за декември 20/11/2025, Четвъртък 11:40 0
23
Коментара по темата
23.
????????????????????????????
29.04.2015 12:53:08
3
3
Като сте такива "патриоти" защо гласувате и управлявате с дпс ГАДОРЯНЕ?????????????
ПО ДЕЛАТА СЕ ПОЗНАВА КАКВИ СТЕ:ПРОДАЖНИ ЛЪЖЕПАТРИОТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22.
Георги
28.04.2015 19:20:19
2
6
Да, умнико №18. За разлика от „турците“, на които родата от 200 години е в България и се правят на велики турци.
21.
Simeon
28.04.2015 10:34:19
12
1
ОЗБГ Са шматки
20.
E.
28.04.2015 09:19:37
2
8
Не е лошо момче, познавам го, но лидерът му - Валери Симеонов е ужасно лукав и подмолен.
19.
Мишо
28.04.2015 08:40:14
1
7
Такива сме българите злобни завистливи и страхливи!Като чета коментарите и ми става лошо.
Продължавайте все напред с добрата работа!
18.
kuku
28.04.2015 07:45:11
11
7
Арменец, който от 90 години родата и кавото и да е там живеят в БГ, се прави на велик българин патриот. Оооо боже опази ни от такива "патриоти".
17.
ЛЛЛ
28.04.2015 01:36:01
2
7
Кеворк ни помогна в борбата с едни мафиотчета,фамилията е мн благодарна.
16.
Чочо
28.04.2015 01:19:38
3
9
Поклон и респект пред брат му Кеворк.Пич голям е и много ги кърти непослушните:-)Евала
15.
kovachev
27.04.2015 22:44:30
4
1
това за целта и пътя го кажи на тия дето ги удари заметресението на еверест и не са между живите, имали са една цел - да изкачат еверест, но който и избрал грешния път е мъртъв!
14.
464
27.04.2015 22:41:29
8
3
eh shtom armenec kraji okolo tiq vodi nachi ima kinti tam, inache kakvi patritoti kakvi pet leva nishto bulgarsko nqma da slagat na armenci pametnici.
13.
PATRIOT
27.04.2015 22:15:54
6
7
DO BORIS ZLOBNO KOPELE NE PI6I ZA HORA DETO NE POIZNAVA6 DA TI SERA V MRASNATA USTA
12.
Boris
27.04.2015 20:59:50
13
5
Armenec lainiar
11.
stanislava
27.04.2015 20:56:54
6
13
Степан е патриот,а вие сте злобни шматки
10.
trifon
27.04.2015 20:54:43
2
6
Ti parvo napravi neshto i togava govori.Zlobar si ostava zlobar.Tolkova si smotan da ne znaesh che v Burgas ima pametnik na Levski i Botev
9.
trifon
27.04.2015 20:54:43
4
8
Ti parvo napravi neshto i togava govori.Zlobar si ostava zlobar.Tolkova si smotan da ne znaesh che v Burgas ima pametnik na Levski i Botev
8.
ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ!!!
27.04.2015 20:43:55
9
11
Първо направете инициатива за паметник на знатен и велик българин, като цар Симеон Велики, кан Кубрат, кан Аспарух, кан Тервел, Левски, или Ботев, а тогава правете подобнии инициативи! Нали сте патриоти?
7.
a
27.04.2015 19:43:02
13
7
Patriot armenec patriot turchin patriot ciganin evala
6.
борко
27.04.2015 19:13:37
5
12
до втори-а ти от странджански глиган ли си произлязъл?
5.
Polia
27.04.2015 18:11:59
7
14
Sas Stepan biahme sauchenici i otkrai vreme beshe dostoini i haresvano momche
4.
Пламен
27.04.2015 18:09:10
8
11
Браво на момчето!!!
3.
3
27.04.2015 18:05:52
8
13
Егати тъпите коментари!
2.
Sunshine in my stomach
27.04.2015 17:59:53
18
10
Сложете една паметна плоча на Charles Darwin, човека е показал че всички произлизате от маймуни това включва арменци и турци. :)
1.
Samuil + Simeon Kings of Bulgaria
27.04.2015 17:54:12
21
9
Смешни младежки партизани говорещи езици на малцинствата, не забравяйте че Бургас е част от Европа, слагайте вратовръзки и сака когато се снимате със политически цели.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
В куп държавни структури заплатите скачат с много над 5% В куп държавни структури заплатите скачат с много над 5% Отново има двоен и троен аршин при определянето на разходите за персонал Кметският син Орлин оцени творчеството си на 2 милиарда в „Ергенът“ Кметският син Орлин оцени творчеството си на 2 милиарда в „Ергенът“ Аз съм прекарал 14 години да изграждам музикален каталог от над 500 песни, които са моя собственост, отбелязва Орлин "Магазините за хората" на Пеевски се появиха във виртуалното пространство "Магазините за хората" на Пеевски се появиха във виртуалното пространство Очаква се магазините за хората да отворят по Коледа Пеевски се съгласи с Борисов, подкрепи предложението за 120 лв. коледни добавки за пенсионерите Пеевски се съгласи с Борисов, подкрепи предложението за 120 лв. коледни добавки за пенсионерите Доволен съм и благодаря на Борисов за подкрепата за закриване на авиоотряда, допълни още лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски Започва ли сериозен бунт на държавните служители срещу държавната аристокрация? Започва ли сериозен бунт на държавните служители срещу държавната аристокрация? Това са хората, които изпълняват черната работа на държавата, но виждат как техните началници се радват на финансови възможности, напълно несъпоставими с техните собствени Надцакването върви: Борисов предложи 120 лв. коледни добавки за най-бедните пенсионери Надцакването върви: Борисов предложи 120 лв. коледни добавки за най-бедните пенсионери Толкова щедър бюджет никога не е имало, заяви той Как ще се отрази вдигането на цените на горивата върху тези на транспортните услуги Как ще се отрази вдигането на цените на горивата върху тези на транспортните услуги Градският транспорт с неминуемо повишение в ценитe Асен Василев го докарва на словесна фасада, но той, а не Борисов разврати властовата система  у нас Асен Василев го докарва на словесна фасада, но той, а не Борисов разврати властовата система у нас ПП можеха да успеят, ако бяха интелигентно гъвкави, а не дървени стажанти, неподготвени за мозъчните ефекти, които властта причинява Ето в какъв размер се предлага да се повишат ученическите стипендии Ето в какъв размер се предлага да се повишат ученическите стипендии Те не са актуализирани от 2017 година   Масов бой в училище сложи в малкия си джоб "Кечмания", сред замесените няма нито едно момче или мъж Масов бой в училище сложи в малкия си джоб "Кечмания", сред замесените няма нито едно момче или мъж Едва ли сценаристите на WWE биха се сетили за меле между две сестри, а срещу тях - дъщеря, майка и леля. Случилото се в България обаче ни шокирани, защото не става въпрос за развлекателен спорт, а за ситуация в учебно заведение
Желанията ще се сбъднат на 4 зодии днес Желанията ще се сбъднат на 4 зодии днес Този ден ще отвори врати, които досега са изглеждали затворени или непроходими Тръмп ще позволи публикуването на досиетата "Епстийн" Тръмп ще позволи публикуването на досиетата "Епстийн" Двете камари на Конгреса на САЩ вече го одобриха Министърът на енергетиката в Украйна избяга от страната, поради корупционният скандал  Министърът на енергетиката в Украйна избяга от страната, поради корупционният скандал  След като на пленарното заседание парламентът гласуваха уволнението и заедно с това на министъра на правосъдието Герман Галушченко Киев губи редица градове, САЩ подготвя капитулацията на Украйна Киев губи редица градове, САЩ подготвя капитулацията на Украйна Агония за украинските защитници на Покровск и Мирноград „Лукойл“: Стремим се да завършим сделката за рафинерията в Бургас, Спецов да не пречи! „Лукойл“: Стремим се да завършим сделката за рафинерията в Бургас, Спецов да не пречи! Запазваме си правото да потърсим съдебна защита на своите права и законни интереси в случай на тяхното нарушаване, предупредиха от руската компания Шок в Тернопол, десетки загинаха Шок в Тернопол, десетки загинаха Сред жертвите има 3 деца Отварят досиетата "Епстийн", тайните на финансиста-педофил ще бъдат огласени Отварят досиетата "Епстийн", тайните на финансиста-педофил ще бъдат огласени Остава Доналд Тръмп да сложи подписа си, за да станат детайлите по скандала обществено достояние Заведение в Дубай предлага най-скъпото кафе в света, цената е шокираща Заведение в Дубай предлага най-скъпото кафе в света, цената е шокираща 850 евро за няколко глътки свежест Корпуционният скандал в Украйна се разраства, министърът на енергетиката напуснала страната Корпуционният скандал в Украйна се разраства, министърът на енергетиката напуснала страната Приеха й оставката  Зеленски и Ердоган дават нов импулс на мирните преговори за Украйна Зеленски и Ердоган дават нов импулс на мирните преговори за Украйна Тръмп подготвял таен план от 28 точки за мир в бившата съветска република
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Да спрат парите за касички и бухалки, вместо да вдигат данъци и осигуровки Виц на деня Виц на деня - Скъпи, преди сватбата каза, че си ходил в Азия, Африка, Америка. А сега къде ще отидем с теб?
- Защо трябва да ходим някъде? Аз ще ти разкажа всичко!
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, от това деколте сутиенът ти се вижда!
- Ми, нека се вижда, двеста лева струва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако мъж е на колене пред жена, значи и прави предложение. Ако жената е на колене пред мъжа, значи е приела предложението.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори